Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@bsk yani 3. Kisi olarak eklediniz anladim kdriyla biz bizim sayfada bilgilerini girdik,.sizin durumunuzda nolur bilemicem heralde gitmek gerekir @crazycells daha iyi bilir 🙂

Green Card sahibi ya da ABD vatandasi olan aile uyeleri icin bir DS260 formu doldurulmasina ya da vize surecine devam edilmesine gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onepunch elinize saglik, vize gorusmesinde simdiden bol sanslar...

• @onepunch merhabalar, bu elçilik kağıdı dediğiniz ne oluyor acaba, maille sonraki aşamalarda mı geliyor yoksa bi yerden temin mi ediliyor biz henuz o aşamalara gelemedik ama önceden bilgi sahibi olmak istedik.

• @bsk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@onepunch merhabalar, bu elçilik kağıdı dediğiniz ne oluyor acaba, maille sonraki aşamalarda mı geliyor yoksa bi yerden temin mi ediliyor biz henuz o aşamalara gelemedik ama önceden bilgi sahibi olmak istedik.

Size randevu maili geldiiği zaman onu da çıktı alıp gidiyorsunuz. @onepunch ondan bahsetmiş. Ben bana ne kadar mail geldiyse hepsini çıktı almıştım. Sizde alın soracaklardır resmi bir evrak olarak, mailin geldiğini kanıtlamak amaçlı biraz da..

• @bsk merhaba size de , doktor randevusu öncesinde oraya götürmeniz gereken belgelerin arasında dosya numaranız ama parantez icinde elçilik tarafından gönderilmiş olmalı yazıyordu. bende www.dvlottery.state.gov (ilk greencard çıkmış mı diye burdan kontrol etmiştik.) bu adresten adımın isminin dosya numaramın bulunduğu sayfayı çıkarmayı uygun gördüm elcilik kağıdı olarak bunu kastetmiştim.

• @crazycells çok teşekkürler. Her şeyi bu forumda anlatmış olduğunuz gibi yol gösterdiğiniz şekilde yapıyorum sürecin başından beri kimseye muhtaç olmadan muazzam bir yardımlaşma,paylaşım ve acayip bir sinerji var burada 🙂

• @caglarkko Hayırlı olsun.

• @crazycells insallah. Bizde o sekilde umit ediyoruz. Evet yeterli gibi duruyor, yerel bir avukattan da teyit almis.

• @onepunch Çok güzel bir anlatım olmuş elinize sağlık. Konsolosluk görüşmenizin de deneyimlerini paylaşmayı unutmayın her şey gönlünüzce olsun.

• @baymyrat Teşekkürler

• Green card Mülakat için 10 bin doları çok zor bulucam belkide 7-8 bin ancak bulabilicem. mülakata gittiğimde nereye gideceksin denildiğinde Los Angeles veya New York a gitmek istediğimi söylesem acaba hesaptaki para yetmez denerek mali yetersizlik verilirmi. Yoksa Houston Florida v.s mi desem acaba. NE YAPSAM

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jammel herşeyi bir kenara köy öncelikle elinde mesleğin var mı eyalet demiyorum amerikaya gidince hemen iş bulabileceğin mesleğin varsa ilk saydığın yerlerde tamamdır ama ne iş olsa plansız KLASİK TÜRK insanı gigitsen seni yer bitirir amerika. Çünkü mesleğin yoksa para kazanmak her işe saldırgan ondan ucuz yere gitmen mantıklı olur

• @ayvalik10 mesleğim var otelde aşçıyım bide kat hizmetleri tecrubem var. Aşçılık pek geçerli değil herhalde otelde kat hizmetleri olabilir. Tavsiye edeceğin eyalet şehir varmı. Siz Amerika'da yaşadinızmı

• ⭐⭐ Yasaklı

jammel youtubese emrah ates var. ascılık degerlı meslek. ac bak derım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jammel calibraturbo bahsettiği gibi emrah ateş ingilizce biliyor aşçı çatır çatır işini yapıyor ve de parasını kazanıyor. Çeşme gibi 5 otellerde BAŞ AŞÇI olan burak var ingilizce bilmiyor şu anda bir cafe de mesleğini yapmaya çalışıyor. Yani anlayacağın İNGİLİZCE var ise bu meslek mükemmel bir meslek. burak ise evrim tayanç youtuberin eşi

• 50 sayfa bir soruyu sordum hepsini sildim yanlışlıkla . Başka zamana artık çünkü soruyu unuttum 🙂

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@jammel DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@ayvalik10 mesleğim var otelde aşçıyım bide kat hizmetleri tecrubem var. Aşçılık pek geçerli değil herhalde otelde kat hizmetleri olabilir. Tavsiye edeceğin eyalet şehir varmı. Siz Amerika'da yaşadinızmı

bu meslekleri Florida gibi turistik bir eyalette icra edebilirsiniz.

@jammel DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Green card Mülakat için 10 bin doları çok zor bulucam belkide 7-8 bin ancak bulabilicem. mülakata gittiğimde nereye gideceksin denildiğinde Los Angeles veya New York a gitmek istediğimi söylesem acaba hesaptaki para yetmez denerek mali yetersizlik verilirmi. Yoksa Houston Florida v.s mi desem acaba. NE YAPSAM

Butun birikiminizi, mal ve mulk destegiyle mulakatta gostermenizi tavsiye ederim. Yeterli olup olmadigina konsolos karar verecek.

• @jammel hocam sadece 7 8 bin dolarınız varsa mümkünse samimi olduğunuz bir aile dostunuz veya akrabanızın aracını veya taşınmazlardan birini üstünüze alın birkaç günlüğüne . Mülakattan sonra onaylandığı zaman tekrar devredebilirsiniz diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |