Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhaba, sıralamamız 18bin küsürlerde, bu akşam kcc ye evraklarımızı iletmemiz için mail geldi, fakat bu mailde istenilen evraklar bana cok az geldi yani bu başlığı açtığımızda istenilen evraklar kısmında daha fazla evrak yazıyor mesela, herkesten farklımı istiyorlar evrakları, eğer öyle değilse nedeni ne olabilir, bize gelen mailde sadece sabıka kaydı, doğum belgesi, pasaport fot., polis belgesi diye bir belge ve askerlik bilgisi. Kcc ye gönderilen evraklar dısında ayrıca evrak istenecekmi mülakat için? Birde benim kızım amerika doğumlu acaba bu mülakatta etkili olurmu.

KCC'ye gonderilen evrak listesiyle mulakata goturulenler arasinda fark var. Bu konunun ilk iletisini okuduguna emin olun lutfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Birde formu okudukca aklıma geliyor, kızım zaten amerikan vatandaşı sağlık kontrolu vs gibi işlemlerde kızımıda yanımda götürmeme gerek yoktur heralde, bu konuyla ilgili bilgi alabilirsem cok iyi olur. Yani tüm bu işlemlerden muaf olması gerek mantıken:)

Green Card sahiplerinin ya da ABD vatandaslarinin hicbir surecten gecmesine gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pashalp DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Eger mulakat tarihi emaili yerine, KCC'den mulakat belgelerinizi tarayip kendilerine gondermenizi soyleyen bir email aldiysaniz, mulakat belgelerini KCC'ye email ile gondermelisiniz.

Benden bahsettiğiniz belgeleri istediler.
    Ben de belgeleri toplayıp mail attım. Bundan sonra ki süreçte KCC randevu tarihini maille mi bildirecek?

Evet, mulakat tarihiniz dvlottery sayfanizda yayimlanacak. Sayfada guncelleme olunca KCC'den email alacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rmzn DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar herkese, ozurlu olunmasindan dolayi mulakat esnasinda ret alan oluyormudur? 10 yasindaki oglum %98 oraninda ozurlu, bulasici herhangi bir hastaligi yok.Kendisini tekerlekli sandalye ile mulakata goturmeyi planliyoruz. Amerika da yasayan abim bize sponsor olacak kismetse, bu yeterli midir? ikinci birisinin de sponsor olmasi gerekirmi? Konu hakkinda bilginiz ve karsilastiginiz bir tecrubeniz varsa paylasabilirseniz seviniriz.

Oglunuzun bakimiyla siz ilgileneceginiz icin bir problem yasamamaniz lazim. Abinizin sponsorlugu yeterli. Yillik maddi geliri beklenenin ustunde degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baymyrat DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba arkadaşlar.

malum 8 şubatta mülakatımız var. herşemiz hazır. Yalnız amerikada aldığım iş teklifini kağıt üzerinde göstermeye ihtiyacım var. Daha öne iş teklif kağını gösteren arkadaşlar varsa. örneğini paylaşabilirlermi acaba. nasıl hazırladılar. çok rica ediyorum.

işyeri sahibi öreneğini istedi ondan

teşekkürler şimdiden

standart bir is teklifi mektubu yeterli. Maas bilgisi de eklemeyi unutmasinlar mektuba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

selamlar, Oturumundan dolayı Hiç Yurt dışında mülakata giren oldumu acaba , bu konuda dikkat edilmesi gereken bir konu varmı? Türkiye’den farklımı, tecrübesi olan varsa paylaşabilirmi? önerileriniz / uyarılarınız varmı?
    teşekkürler

Evet, surec temelde ayni olsa da konsolosluktan konsolosluga farkli uygulamalar olabilir. Mulakata gireceginiz konsoloslugun sitesini incelemeniz gerekiyor, orada bilgi olmasi lazim.

• @crazycells çok çok teşekkür ederim.

• @bug bende ocakta mülakata girmem gerkiyordu. bi sonrakı aya mülakat tarihi verdiler. önümüzdeki hafta mülakat tarihiniz belli diye düşünyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarkko gozunuz aydin. hayirli olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onrozr DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sayın @caglarkko gözünüz aydın ve yolunuz açık olsun,6 ayın üzerinde Avusturya’da yaşadığınız için elçiliğin polis kaydı istediğini yazmışsınız fakat forumda tüm yazışmalarda bu belgenin 1 senenin üzerinde kalındığı takdirde istendiği yazmakta,süre 1 seneden fazla olabilir mi?

Cogu ulke icin sinir 1 yil ama bazi ulkeler icin 6 ay. Bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

selam
    acaba 1 yıldan az kalınan ülkelerden polis raporu isteme durumu oluyormu? benimde böyle bir durum var, 10 ay kaldım bir ülkede , acaba alsammı? Boşuna da uğraşmak istemiyorum, bu konuda tecrübesi/tavsiyesi olan varsa paylaşırsa sevinirim? (1 yıldan az kalınmış ama istenmiş yada bir yıldan az kalınmış istenmemiş, belirtirseniz sevinirim)
    tesekkürler
    eu201914xxx

evet oyle bir durum var, hangi ulke olduguna bagli.

Suradan bilgi alabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@mel eklemedik derken. Kızınız var ve neden eklemediniz.

Green Card sahibi ya da ABD vatandasi olan cocuklarinizi dosyaniza eklemenize gerek yok, onlar icin DS260 formu da doldurmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin-le-gund DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese selam
    Bizim arkadaşın hanımı bugün doğum yaptı.
    Case number 12xxx
    KCC evrak onayı yaklaşık 10 gün önce geldi
    Muhtemelen 2 hafta sonra 10k-13.5k mülakat tarihleri belli olacak
    Şimdi sorum: Bebeğin dogumuyla beraber ds260 formunu güncellemesi lazım
    Bu hafta mı güncellese daha iyi?
    Yoksa mülakat tarihini aldıktsn sonra mı güncellese daha iyi?
    @crazycells

Mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip guncellemeyi yaparlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dılekalkoc DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@bug merhaba, Case numarımız 9xxx bizimde.Ds260 formunu 12 Haziran’da submit ettik evrak maili 6 kasımda geldi 11 kasımda onları da gönderdik kabul edildi diye otomatik bir mail geldi 12 aralıktada tekrar evrakların doğru olduğu sürecin devam ettiği maili geldi.13 aralıkta vize bülteni açıklandı fakat hala mülakat tarihi verilmedi.Açıkçası 8800-10000 arasında olan arkadaşların şubat ayında mülakat alabileceklerini umuyorduk ancak öyle olmadı.Dolayısıyla farklı bir yol izlendiği sonucuna vardık.CN 9xxx olmasına rağmen hala mülakat tarihi verilmedi numarası daha yüksek olanların aynı durumla karşılaşması muhtemel.Bekleyen herkese bol sabır diliyorum ve bilgi sahibi olan varsa eğer bizleri aydınlatsın lütfen.

Merak etmeyin, buyuk ihtimal bu ayin sonuna kadar bilgilendirme gelir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Case numaramız 17xxx lerde bize de kkc sen e-mail gelmedi acaba bir sorun mu var e-mail adresi doğru spam a da bişey düşmemiş gergin 5 defa bakıyorum

Merak etmeyin, yakinda gelir. Basvuru sirasinda verdiginiz email adresine hala erisiminiz var, degil mi?

• @bsk yani 3. Kisi olarak eklediniz anladim kdriyla biz bizim sayfada bilgilerini girdik,.sizin durumunuzda nolur bilemicem heralde gitmek gerekir @crazycells daha iyi bilir 🙂

• @crazycells teşekkür ederim

• @crazycells evet var aktif olarak kullanıyoruz formuda Haziran’da göndermiştik

• @caglarkko vay be film gibi gerçekten. Böyle hikayeleri okuyunca bizimde bir hikayemiz olacak mı acaba diye düşünüyorum hep. Bu arada hayırlı olsun))

• Merhaba arkadaşlar
    Dün sağlık kontrolümü tamamlamış bulunmaktayım. Bursa'dan 5 buçuk saatlik yolculuğun ardından 07:30 da AŞTİ de oldum oradan taksiyle hemen kuğulu parkın yanında olan muayenehaneye kısa bir yolculukla toplam 23.80 tl gibi tutarla vardım.Randevum 9:10 da olduğu için bir şeyler yiyip içebileceğim bir yer aradım.Aşağı Kızılay'a doğru sallanırken merdiven altı cay evi diye bir reklam dubası gördüm. Sahibi efendi tostu çayı güzel ve randevu saatine kadar vakit geçirebilecek bir yer memnun kaldım tavsiye olunur. Daha sonra 08:45 te oradan çikip randevu için aynen gecen video çeken arkadaşın anlattigi gibi pasajın icinden asansörle 4. kata cikip bekledim. 5 dk sonra zaten üç kişiydik o saatte,görevli hanım iceri kabul etti bizi. İnanılmaz kibar görevli pasaportumu ve dosya numaramın olduğu elcilik kagidinı teslim eder etmez dosyamı oluşturdu ve dosya icin resim cekti web cam ile. Sonra benden önce giren iki arkadasin muayenelerinin bitmesini bekledim.başka bir görevli adimi söyleyip kendisini takip etmemi istedi. Odaya girdikten sonra ayakkabilarimi cikarttirip kilomu ve boyumu ölçtü,üstümü cikarip verdiği hasta önlügünü giyip doktoru bekledim. Doktor hanim geldiğinde ufak bir sohbet, tansiyonumu ölçtü arada sigara ve alkol kullanıp kullanmadigimi sordu sonra aşi olayina gecti bi sol kol iki tane sağ koldan asi yaptı ondan sonra görme testi ve olayın ilk kısmı tamamlandı çıktıktan sonra 280 dolar ödeyip makbuz yazdıktan sonra üzerinde resmimin olduğu kagidi ve pasaportumu verip 3. kata inmemi ve orada kan idrar ve göğüs röntgenini tamamladıktan sonra tekrar buraya gelmemi istedi.hemen bir kat aşagiya inip evrak ve pasaportumu teslim edip 118 dolar ödeme daha yapıp beklemeye başladım aynen sirasiyla ismim söylenip kan idrar ve röntgeni de çektirip bir üst kata cikip evragi teslim edip 2. aşamayı da tamamlamış oldum. Konsolosluk görüşmem Şubat 1 olduğu icin 31 ocakta belgeleri teslim alip alamayacagimi sordum hiç bir sıkıntı olmayacagini o gün aksam 18:00 e kadar alabilecigimi söyledi görevli hanim.saat 9 da girip 11:30 gibi cikmis oldum.insallah süreç sorunsuz tamamlanıp hak kazanan arkadaslarin pasaportlarini teslim aldigi günlerin çabucak gelmesi dileğiyle.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

154

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |