DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, ben viyanaya iki hafta önce mail atmıştım dosya taşımak için. Ama olumlu olumsuz hiç bir yanıt alamadım . Herkese bu şekilde mi oluyor. Yoksa mail ulaşmadı mı acaba tekrar atsam mı?

• @Esra-Siren Ben de 14 Nisandan beri yanıt alamıyorum. Çok darboğaz etmeden sadece 10-14 günde 1 hatırlatma yapıyorum.

• @Demayfo anladım, teşekkürler. o zaman bende yine de ara ara yazayım

• @gucarslan allah yardımcınız olsun üstad bizler piştik olduk ama yenilerle aynı muhabbet sorunlar hepsine yetişiyorsunuz sayenizde çok hayatına dokanılmış insan oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih-atilla destek olabiliyorsak ne mutlu 🙂

• @gucarslan üstad bizlere emek verdiniz özellikle sabretmek konusunda an meselesi mülakat bekliyoruz bu süreci geçebilirsek verdiğiniz desdekleri asla unutmayacağım özellikle borcum olan güzel bir deneyim paylaşımı yapacağım

• Viyana'dan aşağıdaki detayı da içeren bir mail aldım. Direkt olarak KCC'ye mail atmamı söylüyorlar. Viyana'ya dosyasını taşıyan kişiler KCC'ye mi mail attılar, birileri yardımcı olabilir mi?

"The Immigrant Visa Unit at the Vienna Consular Section generally processes immigrant/diversity visa applications only for persons who are residents of Austria, or who are physically present in Austria with permission to remain long enough to process the visa to conclusion. This often takes several months."

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eozakturk bu başlıklardaki deneyimleri okudunuz mu?
    numaranız bültende aktif olduğu için bu işlemi konsolosluk yapabilir.
    lütfen önce başlıktaki deneyimi okuyun, sonrasında süreciniz ile alakalı soruları daha net analayacaksınız.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@erene pasaportunuzu sizin yerinize birisi alabilir, bu ihtimali denediniz mi?
    geçen senelerde bu durumda olanlar vardı ve bu şekilde yaptılar.
    tekrar schengen ile uğraşmayın diye diyorum.
    konsolosluğa pasaportunuzu alacak birini bildirin, gidiş dönüş uçak bileti vize masraflarından daha ucuza gelir 😉

• Selamlar herkese, aklıma takılan bir şey var. Mülakat verilmesi halinde temmuz ayında sağlık kontrolüne gittiğimi düşünürsek eğer balgam testi vs. istenirse ve sonuçlar çıkmadan eylül ayında kota dolmuş olursa vize hakkımız yanıyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-4 evet.

• @gucarslan Evet okudum, fakat 'description of your situation' için bir şey göremedim. Genelde bu kısma ne yazmak lazım? Ben mailin başına kısaca niyetimden bahsederek başlamıştım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eozakturk sadece case numaranızı yazmalısınız.

• Hangi mail adresine attiniz acaba? @Eozakturk

• @gucarslan Abi peki sağlık kontrolünden önce bir hastaneden öyle bir durum olmadığına dair bir rapor alsam Dr. Ungana açıklasam durumu sence bir faydası olur mu ? Çünkü önceden de cigğerime bakıldığında doktor alerjimin olduğunu söylemişti bir iki ufak leke vardı ondan soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ömer-4 mümkün değil, unganlar bunu dikkate almaz.

• Merhabalar bir sorum olacaktı Mülakat ta banka hesap dökümünü Varlık Durum Raporu seklinde Bankadan alsak olurmu Hesabımda Türk lirası var. Varlik Durum raporunda dolar euro cinsinden varlıklar ve borçlar yaziyor.Sadece dolar hesabinda dolarmi göstermemiz lazim . Şimdiden çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın. Tecrübeli arkadaşlarımız yardımcı olursa çok sevinirim .

• Merhaba,

DS260 formuyla alakalı birkaç adet sorum var, yardımcı olan herkese teşekkürler.

Bedelli askerlik yapmış olanlar için askerlik kısmı nasıl doldurulmalı? (Turkish Land Forces, Private, None şeklinde uygun mudur?)
    Askerde geçirilen süre daha önceki adresleriniz kısmında da adres olarak belirtilmeli?
    Yaptığımız iş e-devlette yazan resmi iş tanımı mı olmalı yoksa işyerinde bulunduğumuz pozisyonu mu yazmalıyız?

Bunun dışında mülakattan önceki sağlık raporu için ne kadarlık bir ücret istiyor Ankara'daki anlaşmalı yer?
    Sağlık kontrolüne gitmeden önce COVID aşılarını olmalı mıyız? Pandemi döneminde en son 2 aşı olundu Biontech
    Hesabımızda ne kadar bir para olmalı ana talihli ve eşi için?

• şuanda mülakata çağırılan adayların sıra numarası kaç binde bilgisi olan var mı ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |