Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

NY Times: "Varlıklı ve yetenekli Türkler kitleler halinde ülkeyi terk ediyor"

• ⭐⭐

"Amerikan New York Times gazetesi, rekor rakamlara ulaşan "Türkiye'den yurt dışına göç" konusu ile ilgili bir haber yaptı. Gazete, göçe başlıca nedenler olarak "kayırmacılık ve artan otoriterleşmeyi" gösterdi." (BBC Türkçe)

İngilizce özgün yazı: https://www.nytimes.com/2019/01/02/world/europe/turkey-emigration-erdogan.html
    İlgili Türkçe haber: https://www.bbc.com/turkce/46743522
    İlgili ekşi sözlük başlığı: https://eksisozluk.com/varlikli-ve-yetenekli-turkler-ulkeyi-terk-ediyor--5895117

• Benim açıdan güzel bir yazı olmuş

• Eksik bile yazılmış hiç şaşırmadım.Bu şekilde bir yapıda kim yaşamak ister ki. Güzel ülkem nerdeeeen nereye :((

• Ne istedigini bilen bilincli bir kesim bu sartlar altinda daha fazla barinamaz zaten. Kalanlarla ne kadar olur ne kadar olmaz zaman gosterecek...

• sonrada derler(ki) neden beyin göçü veriyoruz kendi vatanımda ötekileştirilip , bilinçsin bir jenerasyon içinde çırpınmaya çalışmaktansa, farklı bir ülkede sıfırdan bir hayat kurmak daha mantıklı

saygılarımla,
    FUTURE IN THE SKY

• Üzücü bir durum

• ⭐⭐

Insanları vasata razı etmeye çalışıp üstüne bir de ya sev ya terk et derseniz imkanı olan fırsatını kullanır gider, şaşılacak bir şey yok bunda. Ülkede adalet sistemi çökmüş, eğitim sistemi bitmiş; yetmezmiş gibi sokaklarda milyonlarca kaydı kuydu olmayan insan geziyor. Para birimi tuvalet kağıdı gibi değersiz, demokrasinin köküne dinamit konmuş üstüne insanlar bu yeni durumu sevinçle karşılayıp kutlamış. Ülkede basın diye bir şey kalmamış hepsi propaganda aracına dönmüş. Liyakat bitmiş, kamu kurumları mülakatında hangi tarikata mensup olduğun sorulur olmuş. Kafası çalışan kim burada kalmak ister ki? Şimdi bir çocuğum olduğunu hayal ediyorum da sırf onun geleceği için bile gitme isteğim üçe dörde katlanırdı.

• bu kötü zamanları yaşayacak bir Türkiye yi yıllar önce öngördüğüm halde yurtdışıyla ilgili daha yeni adım atıyo olmam (o da sadece greencard) ne kadar acı verici bi durum :(((

• @aayhann Size katılıyorum aynı hatayı bende yaptım. Bu noktaya geleceğimizi belki 5 yıldır söylüyorum ve yeni adım attım kendime o kadar kızıyorum ki anlatamam..

• @rüzgar çıkarsa bizden mutlusu yok o zaman :)) bol şanslar

• @aayhann NY Times: "Varlıklı ve yetenekli Türkler kitleler halinde ülkeyi terk ediyor" içinde söyledi:

@rüzgar çıkarsa bizden mutlusu yok o zaman :)) bol şanslar

Teşekkür ederim size de bol şanslar. 😉

• @onursevgi ki sıfırdan bir hayat kurmak ne kadar zordur öyle değilmi..ama bizi bu düşüncelere sevk eden bir toplumla karşı karşıya olduğumuz için tek çare bu..sonuna kadar katılıyorum size

• @aayhann toplumun büyük bir kısmının içi boş , zayıf ve bağnaz hatta sığı düşüncelerle şak şak yaparsa bir süre sonra kutuplaşma olur ve birileri birilerini bişileri diretmeye çalışırsa olacağı bu olur

• ⭐⭐ Yasaklı

çünkü kıyıya vuran balina leşinin patlamasına az kaldı

• Kin ve kibir güzel memleketimi bu hale getirdi

• Umarım kaybettiği değerleri çok aramaz ülke ve yerine yenilerini koymakta geç kalmaz.

• bu yazıya kesin olarak katılıyorum şuan öğrenciyim kendimi olabildiğince İngilizce ve eğitim gördüğüm alanda geliştiriyorum en kısa sürede bu ülkeden çıkıp gitmek istiyorum

Benzer Başlıklar

• 10
  • 7
  • 28
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |