DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Arkadaşlar, Dosya taşıma işlemi için ,Papuay Yeni Gine'den gelen maili aşağıya bırakıyorum. Kısacası " Şuan için dosya taşıma planlamadık ve talebinizi kabul edemiyoruz. Ancak gelecek de uygun olduğumuzda sizinle iletişime geçebiliriz " şeklinde. Herkese bol şans
    image.png

• 2 yaşında oğlum var, sağlık kontrolü 26 nisanda viyanada olacak. Covid 19 aşısı konusunda mail attım, 5 yaş altına gerek olmadığını söyledi Viyana Molnar

sorduğum soru;

Dear Stefan,
    My son's birthday is 29.12.2021, enclosed please find his realized
    vaccination schedule. And he is still breastfeeding from his mother.
    My spouse and me are planning to get vaccinated against covid 19 and all necessary vaccines in your office.
    Should my son get vaccinated against covid 19 in your office ?
    Is covid vaccine obligation for breastfeeding babies ?

onların cevabı;

Dear Ferhat,
    Your son does not need a Covid vaccination (only from 5 years and up in Austria).
    But he will need a chickenpox (Varicella) vaccination (if he did not have the disease already).
    Pneumococcal and MMR (KKK and KPA?) he has, right?

bahsettiği aşıları gösteren aşı kartını gösterdim ve yanımıza getireceğimizi belirttim, tamam o zaman dediler,

Dear Ferhat,

ok, then it looks like your son is fully vaccinated.

5 yaş altı çocuğu olanlar ve Viyana'da mülakata girecekler için yazayım dedim

• @qwe19 evet çok umutlandık asya bölgesine ağırlık vermişler. Birde arada kalan kişiler almış geçen mülakatını alamayan. Umarım nisan da güzel dağılım olur. 🤲

• @Ferhat1987-0 çok sağolun mülakat deneyiminizi sabırsızlıkla bekliyoruz inşallah güzel geçer bol şans

• Merhabalar,

Vize mülakatım 13 Mart 2024 tarihindeydi. Bazı problemlerden dolayı gidemedim ve kaçırmış oldum. Gidememe sebeplerim ile ilgili olarak bilgilendirme yapmıştım ve tarih değişikliği için mail geldi. Buna binaen de tarihimi değiştirdim. Bir kaç konu kafama takıldı.

1. Vize tarihi değişiklik talebimin en önemli sebeplerinden biri daha önce yurtdışında bulunduğum ülkeden Police Certificate dokümanın temin edilmesi mümkün görünmüyor. Türkiye konsolosluk sayfasında her hangi bir açıklama yok, ancak başka ülkedeki konsolosluk sayfasında 3 ayda temin edileceği bilgisi var. Bu evrakı temin etmeden mülakata gitsek problem olur mu?

2.Vize tarihi değişikliği yapımam mülakatta olumsuz bir etki yapar mı?
    3.Kurye bilgilerini ais.usvisa-info.com sayfasında değiştiremiyorum. Tarih değişikliği yapmamdan dolayı olmuş olabilir. Bunun için ne yapabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yavuzarslan merhaba,

1- eksik evraktan AP süreci yaşarsınız. sonrasında bunu temin edip konsolosluğa ulaştırdığınızda vizeniz basılır
    2- bunu mülakatınızı yapan konsolosluk memuru bilebilir ama; zannetmiyorum.
    3- ilgili telefondan müşteri hizmetlerini arayıp destek talep edin.

• @enolawolfgang normalde her ay verirlerdi bu ay bir tık yok benim numaram okadar büyük değil her sene 13 14 binlerde Ankara’da mülakata girenler oldu ama bu sene sanki ben bile zor girerim diye düşünüyorum hakkımızda hayırlısı

• @Hanhun Bildiğim konularda elimden geldiğince forumda yardımcı olmaya çalışıyorum. Eminim bir çok kişi bu uyarı ile karşılaşmıştır, rica etsem talebim iletildi mi yoksa bir yerde hata mı yaptım bu konuda bilgisi olanlar cevap verebilir misiniz?

• ⭐⭐

@Hanhun Dosyanizi tasimak icin viyana'ya mail mi atmak istiyorsunuz tam olarak sorun nedir ?

• @Hanhun Merhabalar, KCC'yi değil de başka konsoloslukta seçeneğine tıklayın,mail için 'non-resident transfer'(ya da değiştiyse farklı bir formatta) başlıklı bir talep ettikleri mail taslağı çıkacaktır. Belirtilen içerik-başlık şeklinde ve belirtilen koşullarda mailinizi hazırlamak için ekran görüntüsü alın ve formu onaylayın akabinde belirtilen başlığı atacağınız mailin konu kısmına yazacaksınız ve istedikleri taslakta mailinizi hazırlayıp gönderebilirsiniz. Şuan navigator kullanmadığım için kendim deneyip söyleyemiyorum, aklımda kalan kadarıyla böyle olması lazım.

• @achillesoag Merhaba. Evet taşımak talebi için mail attığım zaman navigator maili geldi ve bir önceki iletide yazdığım adımları izleyip iletideki sonuçla karşılaştım.

• @Revolter Söylediğiniz şekilde tekrar deneyeceğim. Teşekkür ederim.

• @Hanhun
    Talep oluşturmak için [email protected] adresine eposta göndermeniz gerekiyor. Konu alanına "M77 - NON-RESIDENT TRANSFER – AD-SOYAD" girilecek. eposta içeriğinde aşağıdaki bilgiler olmalı:
    Last Name:
    First Name:
    Visa Case Number:
    Country of citizenship:
    Country of residence:
    Sonra da meramınızı kısaca anlatacak birkaç cümle.

• @mrts00 Benim de 6binlerde acaba tahmini ne zaman gelir Ankara çok yavaş ilerletiyor süreci

• @mrts00 dosya taşımayı denemeniz daha mantıklı.

• Herkese selamlar,
    Ankara bu ay bülteni atladı gibi görünüyor, kendimizi hatırlatmak için bir mail atmalı mıyız.?
    Deneyimleriniz nelerdir ve düşünceleriniz nelerdir. nasıl yol izlemeyi tavsiye edersiniz. @gucarslan

• @KEMALAKKAYA Bu ay Ankara İranlılara mülakat vermiş. Türkiye’den Sadece geçen ay atlanan dosya numaralarına mülakat maili atılmış onlar da birkaç kişi. Sanırım bu ayı böyle geçirecekler. Önümüzdeki ay toplu bir mülakat dağıtımı yapabilir Ankara. Geçmiş yıllarda da bunun örnekleri var. Önümüzdeki aylarda hızlanacaklarını düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KEMALAKKAYA konsolosluğa bize mülakat verin diye mail atmanın bir faydası olmayacaktır.
    belli ki slotlarını farklı vize türleri ile doldurdular.
    sabırla beklemeye ya da farklı alternatiflere yönelmek faydalı olacaktır.

• @gucarslan şuan benim sorum öyle... Yurtdışında bir işim olduğundan forumu takip edemedim ve şimdi Viyana olayını gördüm. Umarım yine kontenjan açılır.

• @furkansn siz dosyanızı taşımayı düşünüyor musunuz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |