DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gokhanabd Tebrikler harika Haber . Yolunuz acik olsun

• @gokhanabd Süper haber, tebrik ederiz. İnşallah bizlerde güzel haberler alırız yakında...

• Vize bülteni böyle devam ederse AOS la bile nasıl alacağız green cartı merak ediyorum. Ay sonu Amerikaya geleceğiz ve gerçekten endişe duymaya başladık 😞

• Bildiginiz gibi vize bulteni 18 bin geldi mayis ayi icin benim numaram da 20xxx kusurlerde, forumdaki neredeyse tum yorumlari okudum. Son dakika alan insanlarin oldugunu da gordum size bu kadar yavas ilerlemeye umutlarimi tuketmeli miyim hala bir sans var midir? Yavas ilermesi sizce iyi bir sey mi bir anda artmasindansa ?

• @kingofpetroleum Doğru ofisi bulabilirseniz yetişir, önemli olan doğru ofise dosyanızı göndermek. Yanlış ofise denk gelirseniz sıra numaranız 03xx olsa da fayda etmez, eylül ayına kalabilirsiniz. İltica başvurularının az olduğu bir ofis araştırmanızı tavsiye ederim.

• @erenotti çok bilgilendirici ve detaylı bir açıklama yapmışsınız teşekkür ederim. Asıl cüzdandan çevirip gönderim sağlayacağım. AOS başvurumu yaptım. i-130 evlilik belgesi için rfe istemişlerdi.

• @callbee süreci imzanıza taşımamanızda özel bir sebep var mı?

• @korki Zaman ayıramadım sadece. En yakın zamanda güncelleyeceğim 👍🏻

• @callbee Sizde haklısınız 11 ay süreci imzaya taşımak için gerçekten kısa bir süre.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• Arkadaşlar adres değişikliği için türk konsolosluğuna gitmem şart mı ? Nasıl yapıyoruz bunu? (K1 vizesiyle giriş yaptım)

• @MertHRB Adres degisikligini eyaletinizin bagli oldugu konsolosluktan yapmalisiniz. Ben posta yolu ile yapmistim. Belli bir gunu gecerse cezasini checkle/money orderla odeyerek yine posta yolu ile yapabilirsiniz ( bagli oldugunuz eyaleti kontrol edin).

Buna ek olarak USCIS adres degisikliginide yapin. USCIS den herhangi bir belge bekliyorsaniz USCIS o adrese aticaktir. Online account acip oradan yapabilirsiniz

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   K korki 

• @gokhanabd Hocam tebrikler, gözünüz aydın, shutdown size yaramış 😃

• Herkese merhaba ben ve ailem aos için evraklarımızı tamamlamak üzereyiz.
    Bir sonraki bültende current olacağımızı düşünürek Dv fee ödemesini şimdi mi yapmalıyız yoksa numaramız current olduğunda mı? Şimdi yaparsak da current olmama durumunda bir sıkıntı olur mu?

Efsane 90 günü tamamlamadan başvuracağımız için dv fee ödemesinin yapıldığı gün mü yoksa yoksa I-485 ve diğer evrakları file ettikten sonra mı başlıyor bu günler.

Cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Herkesin yüzlerinin güldüğü emeklerinin boşa çıkmadığı bir Dv yılı olması ümidiyle…

• @Map Merhaba, bence siz kcc ye ödenecek ücreti current Olunca ödeyin, aynı gün ödeme yaptığınıza dair çekin fotokopisini evraklarınıza ekleyin ve öyle gönderin. Ben öyle yaptım hiçbir sorun olmadı. Kcc den gelecek ödendi belgesini 15-20 gün beklemenize de gerek kalmaz. Kolay gelsin. Bol şans 😊

• @elna10 teşekkür ederim

• Merhabalar, K1 vizesi ile ABD'ye geldim ben. Yakında AOS sürecine başlayacağız. Virginia'da yaşıyorum. Acaba çalışma izni ne kadar sürede alınıyor?

• @Map rica ederim👍

• @Map Merhaba, 90 gün beklemenize gerek yok tabi ancak, DV Fee ücretlerinizi current olduktan sonra, bank cashier’s check ya da postal money order ile ödeyin, AOS paketinizi yollamak için ‘PAID’ yazılı kağıdı muhakkak bekleyin derim. (bu kağıt , içerisinde sizin bilgilerinizin yazılı olduğu aşağıdaki linkte bulabileceğiniz bir format, bir word dosyaya kopyalayıp mutlaka doldurun, çıktı alıp, imzalayın ve çekle birlikte gönderin) kağıdı beklerkenki süreçte hem evraklarınızı gözden geçirir, hem de I-693 sağlık raporunu alırsınız. Eğer bunlar hazırsa, yine de bekleyin.

I-485 instructions’larda bu durum açıkça belirtilmiş (40 ve 41. sayfaları bir okuyun bence). Çekin kopyası ödendi anlamına gelmediğinden, işinizi sağlama alın derim. Süreç hassas olduğundan, acaba böyle yaptım da mı geç dönüş oluyor ya da halen bekliyorum gibi kafanızda sorular olmaz en azından.

• @MertHRB bu sorunuzun cevabını sadece Allah biliyor.

• arkadaşlar merhaba,

ben statümü check etmek için ceac'in sayfasını açtım. daha önce de bu işlemi yapıp kontrol edebilmiştim. ancak nedense şimdi visa confirmation number'ımı yazdığımda invalid visa confirmation Number diyor. bu sorunu yaşayan var mı? varsa ya da böyle bir durumdan haberiniz varsa nasıl özüldüğünü söyler misiniz? daha önce görüntüleyebildiğim yere şu an giremiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

188

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |