Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba dostlar, ben de dosyamı Viyana konsolosluğuna taşımış bulunuyorum.
    Diğer arkadaşlarla benzer şekilde 1 ay önce olumsuz dönmüşlerdi.
    Gün içinde dosyamı kabul ettiklerini ve KCC ile iletişime geçtiklerini, randevu tarihi belirlenince bana dönüş yapacaklarını ilettiler

• Herkese merhabalar,

Bende dosyamı Viyana’ya taşıdım randevu için daha sonra iletişime geçeceklerini belirtmişler.

Tahmini ne zaman iletişime geçerler geçen seneden izlenimi olan arkadaşlar var mı?

Herkese bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bugün viyana konsolosluğu, temsili;

hard work

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sudenur-Meydan hayırlı olsun, tebrik ederim.
    ilk günden beri dediğim gibi, her zaman azmeden ve takip eden kazanacak.
    vize konusunda kolaylıklar dilerim.

• @gucarslan konsolosluk benden çalışma geçmişimi görmek istiyor çalışma geçmişimle ilgili durumda anlattığım gibi benim arada kaldığım şey, babamın işini kanıtlayan e devletten bir belge alıp babama yanında çalıştığıma dair antetli bir kağıda yazı yazdırıp bana göndermesini mi tercih etmeliyim yoksa kendi e devletimden sigorta kaydı yoktur belgesi alıp yanında mülakat sırasında iş teklifini mi vermeyelim fikrinizi merak ediyorum hangisi daha sağlıklı olur eğer birinci durum daha sağlıklı diyorsanız bu belgelerin orjinalini konsolosluğa vermem gerekiyor değil mi mail üzerinden çıktılarını değil.Vaktinizi alıp kafanızı ağrıttığım için kusura bakmayın kafama takıldı bu mesele.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 askerlikten muaf aolduğunuza dair belge almanız yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asdads mülakatınızı ne zamana planlayacaklarını bilemezsiniz.
    tavsiyem en erken şekilde evraklarınızı tamamlayın, gecikmeyin.

• @gucarslan teşekkür ederim . Hemen Schengen çalışmalarına başlayacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hiç şüphesiz ki en gaflete düşeniniz, vizesi / yeşil pasaportu olup da avrupa'daki konsolosluklara dosya taşıma talebi yapmayanlarınızdır..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaloyunlar1 mail ile bahsettiğiniz bütün belgeleri yeminli tercüme ettirin ve mail ile gönderin.
    mailde bunların hard copylerini de size teslim edebilirim dilerseniz yazın.
    onlardan gelecek dönüşü bekleyin.

• 10 dk önce mail attım ve 5dkda cevap geldi. An itibariyle Viyanaya taşımış bulunmaktayım. Yazan, haber veren ilgilenen herkese minnettarım. Umarım herkes vizesine kolaylıkla kavuşur.

• Arkadaşlar selamlar Geçtiğimiz günlerde Ankayara gittim ve doktor muaynemi oldum. Süreç hızlı bir şekilde ilerliyor benim için. Süreç ilerliyor fakat aklımdaki sorular devam ediyor 😅 . Sizlere bir sorum olucaktı şimdi benim konsolusluk mülakatım için 2 haftam kaldı ve aklımdaki soru şu Askerliğimin tecilinin bitmesine 7 ay var ve konsoluslukta bu durum bir sorun çıkartırmı bana. Geçen gün bir mail geldi ve mailde şu yazı dikkatimi çekti Askerlik bitirme ve muafiyet kartı geitirmem gerekiği . Açıkası kafamı kurcalayan bir soru

• Yasaklı

Sayın @gucarslan ben de resmi olarak viyanaya taşımış bulunmaktayım 😅. Az önce mail geldi. Aylardır forumu takip edip doğru zamanda mail atmanın sonuçlarını aldık sanırım. Şuan sadece aklımda schgen var. Daha önce alınmış bir vize reddim var. Öğrenciyim ondan dolayı direkt bir gelirim yok. Önerilerinizi bekliyorum 🙏🏻

• @mervey Bizim durumumuz da aynı, case no 45XX ve mülakat maili almadık. KCC'ye mail attığımızda gelen cevap size de gelmiş zaten. Sebebi bilinmemekle birlikte her yıl karşılaşılabilen bir durummuş; forumda başka örnekler de var. Mart veya belki de daha sonraki aylarda mail bekleyeceğiz.

• @gucarslan teşekkür ederim, tamamdır öyle yapacağız. :))

• Viyana'dan dosya taşıma için olumlu cevap alanlara bir sorum olacak. Öncelikle hayırlı olsun. Ben de Frankfurt'a mail atmıştım geçen hafta Almanya'da iken ve olumsuz cevap almıştım. Vizem Nisan ayında bitecek ve Schengen vizesi almak çok uzun sürebilen bir süreç olduğu için gidemeyeceğim bir yerden mülakat almaktan da endişe ediyorum. Vize ile ilgili Viyana herhangi bir bilgilendirme yaptı mı olumlu cevap alan arkadaşlar? Yani vizenizin durumuna göre mülakat tarihini ayarlayabilecekleri gibi falan. Sanmıyorum o toplara gireceklerini ama sormak istedim tecrübe eden olduysa. Sevgiler.

• @MMT merhaba henüz o konuda bir geri dönüş almadık. Frankfurt bu sene Ukraynalılarla ilgilendiği için alamayacağını söylemişti ilk mailimde. Konsolosluk sayfasında da yazıyor aslında o yüzden red almış olabilirsiniz belki. Tabii ki daha iyi bilenler sizi daha iyi aydınlatacaktır diye düşünüyorum.

• Yasaklı

Sanırım.current olanları taşıyor viyana. Konoslosluğun yazdıkları ve taşıyan kişilerden bunu anlıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dosyasını farklı bir ülkeye taşıyan arkadaşlarımızın dikkatine!

öncelikle hepinize tebrikler.
    dosyanızı taşıdığınıza dair onay aldıysanız muhtemelen ilk dağıtımda mülakat mailinizi de alacaksınız.
    bu yüzden öncelikle yapmanız gereken;

• eğer schengen vizeniz ya da yeşil pasaportunuz yoksa acilen vize için işlemlere başlayın.
      son donemde schengen için randevular bulunamadığından tavsiyem, ülke farketmeksizin bulabildiğiniz ilk schengen randevusunu alın.
      illa avusturya'dan almanıza gerek yok, ilk aldığınız ülkeye girer sonra geçersiniz viyana'ya.

• farklı ülkelerden alacağınız doğum / police certifikaları için elinizi çabuk tutun.
      eksik evraktan AP'ya kalmayın..

• türkçe olan evraklarınızı yeminle tercüme ettirip ingilizce'ye çevirin, mülakatta türkçe evrak kabul edilmeyecek çünkü.

• mülakat tarihi alır almaz sağlık muayenesi için ilgili kurumla iletişime geçip randevu alın.

• kalış sürenizi mülakattan / sağlık muayenesinden min 3 gün önce, mülakattan 5 gün sonra dönecekmiş gibi ayarlayın.
      ne olacağı belli olmaz, beklemeniz gerekebilir. hatta mümkünse dönüş biletinizi açık tarihli alın.

• geçmiş yıllardaki viyana deneyimlerini okuyun, bütün detaylar orada en ince ayrıntısına kadar var.

• gitmişken klasik müzik dinleyip, şinitzel yiyin 😉

bi' de forumun kıymetini bilin!

ışık sizinle
    namaste!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |