Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar tekrardan, eşimin üzerine 4 parçanın 1,5'i tapu bulunuyor. Bu tapuyu götüreceğiz belgelerle ama bunun değerini oradaki görevli değersiz de bulabilir. Bunun için değerleme nasıl yapılıyor? Rayiç bedel üzerinden anneden kıza geçtiği için düşük miktarda alınmıştı.

Forumda "tapu değer" diye arttım ancak 2021'den iletiler çıktı. Bu yıl hiç tapu değerleme yapan oldu mu? Değerini göstermeden götürüp orada parasız gözükmek ve vizeden olmak gözümüzü korkutuyor.

• @semihistanbul Bunun ile ilgili daha önceki yıllar deneyimleri okuduğunuzda, bazı mülakata girenler , emlakçılardan güncel değeri hakkında ingilizce imzalı kaşeli değerini gösteren yazı alıp gösterip vize alanlar var. hatta 2021-22 kazanlar listesine baktığınızda katılımcıların varlık olarak neler gösterdikleri var. Bence alltaki iletiyi birinceleyin. 3 safyada mali olarak ne gösterdikleri var

• Herkese merhaba TÜRKMENİSTAN'dan dosya taşıma için şöyle bir mail alıp hareket eden var mı süreç nasıl ilerliyor ? Greetings,

We can accept and process your DV application if:

Your DV visa case status at KCC is "current and ready to be scheduled"
    You are able to travel to Turkmenistan. Please note that U.S. Embassy is unable to assist with any travel arrangements to come to your appointment (Turkmenistan visa or letter of invitation etc. that should be done through travel agencies). Please explore options if you are able to obtain Turkmen visa before requesting case transfer. To avoid no shows, we will request a scanned copy of letter of invitation approved by Migration Service of Turkmenistan (equivalent of Turkmen visa) to proceed with case transfers.
    It will take us about two-three weeks to get your application from KCC schedule (if it is in "current and ready to be scheduled" status).
    Non-resident immigrant visa applicants must speak English, Turkmen or Russian.

Regards,

Consular Section

U.S. Embassy Ashgabat

Turkmenistan

• @enes5944 Merhabalar, Türkmenistan Devleti sınırları içine girebilmeniz için geçerli bir vizeniz olması gerekiyor. Konu bir çok alanda çok çeşitli yöntemler ve koşullar barındırdığı için tavsiyem Türkmenistan Konsolosluğu sayfasını ziyaret etmeniz ve o sayfada bulunan ''ELZEM WEBSİTELER'' bağlantısına ulaşmanız ve akabinde ''TÜRKMENISTANYŇ DÖWLET MIGRASIÝA GULLUGY'' bağlantısı üzerinden merak ettiğiniz hususları incelemenizdir. Konu doğrudan DV2024 ile bağlantılı olmadığı için daha detaylı bilgi verip yazı kalabalığı yapmamak adına konuyu kısa tutuyorum.

• ⭐⭐

@semihistanbul Bunun icin endeksa web sitesinden tasinmazinizin bilgilerini girdikten sonra tasinmazinizin guncel degerini gosteren bir belge sizinle paylasiyor bir inceleyip bu belgeyi alabilirsiniz.

• merhaba arkadaşlar, sormak istediğim bir konu var. benzer konular çok fazla konuşulmuş ancak net olarak bilgi elde edemedim. asıl talihli olan nişanlım ile ailevi sebepler ile evlenemedik bu zamana kadar.3-4 hafta içerisinde evlenme durumumuz mevcut. Olası mülakat aldığımız takdirde 2-3 ay önce evlendik demek, red sebebi sayılır mı yada bizi sıkıntıya sokar mı acaba? şimdiden teşekkürler (eskiye dayalı ilişki kanıtı sunacağız tabikide)

• @Serkan-Kaya evliliğinizin gerçek bir evlilik olduğunu kanıtlayabilirseniz herhangi bir sorun olmaz. Onlarca deneyim var benzer durumda olan arkadaşlarım yazdığı. Lütfen onları da okuyun.

• ⭐⭐

@Serkan-Kaya Net bilgi aslinda var gecmis yillarin mulakat deneyimlerini tekrar okumanizi oneririm. Evliliginizin gercek bir evlilik oldugunu kanitladiginiz surece hic bir problem yok.

• @Ali-Güven Ülkeye giriş yaparken CBP officer’a sistemde gözüken adresinizi sorabilirsiniz ve böylece kontrol etmiş olursunuz. USCIS’de gözüken adrese green card gonderiliyor. İlaveten USPS’de hesap açmanız iyi olur, buradaki hayatınız boyunca kullanacaksınız.

• @Serkan-Kaya merhabalar, ben de aynı şekilde süreci tamamladım ve iki gün önce onayımızı aldık. profilimde sürecimizi detaylıca anlattım, bakmanızı öneririm.

• @Revolter Merhaba, henüz @enes5944 'a gelen gibi bir mail almadım, dönüş bekliyorum.Söylemiş olduğunuz yeri sitede bulamadım. Bilgi edinmek için okumak istiyordum, yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@Serkan-Kaya net bir cevaptan kastınız konsolosluk çalışanından cevap bulmayı bekliyorsanız ona maalesef ulaşamayabilirsiniz ancak daha önceki deneyimlerden kaynaklı bir çok net cevap var sorunuza karşılık. Daha önceki senelerin mülakat deneyimlerini okuyun derim

• @Ashley-0 Merhabalar, memnuniyet duyarım. Türkmenistan 'ELZEM WEBSİTELER' için buyrunuz ; Türkmenistan devlet siteleri.

''TÜRKMENISTANYŇ DÖWLET MIGRASIÝA GULLUGY'' için buyrunuz ; Türkmenistan Devlet Göç Servisi.

• @Serkan-Kaya selam, arkadaşların da söylediği gibi bir sürü örnek var, arama butonuna istediginiz konularla ilgili anahtar kelimeleri yazıp "başlıklar ve iletiler" olarak seçin ve aratın, bir sürü yazan var. Benim eşim ds260 formunu gönderdikten sonra biz evlendik ve şuanda Amerikadayız, net bi cevap olmuştur diye umuyorum 🙂 benim profilimde de nasıl yapıldıgını dair yazılar olması lazım bakarsınız, bol şans.

• Merhaba herkese.dv charts Ankara mülakat performansını incelediğim de 2024eu80** numaralı bir kişinin vizesinin onaylandığı görülüyor. Mülakat dağıtımında daha önce konuşulduğu gibi 47** ve 48** numaraları da atlanmış görülüyor. 8*** numaraya mülakat verilmesi garip geldi sizlerin bir yorumu var mı bu konuda

• İyi günler, Mükakat için istenen belgelerde nufüs kayıt örneği ile ilgili bir sorum vardı. Mülakata tek gideceğim bunun için nufüs kayıt örneğini yine de aile-nüfus olarak mı almalıyım yoksa kişi olarak mı almalıyım? , vukuatlı alınması gerektiğini açıklamalardan gördüm ama bunu bir danışmak istemiştim.
    Teşekkür ederim

• @madeby selamlar, vukuatlı aile alabilrsiniz, 1 gün arayla diğerini de veriyor zaten, içinize sinmez ise 1 gün sonra kişi de alabilirsiniz sorun yok. bol şanslar diliyorum .

• @merve26 3070c212-2170-435b-b128-62e6f0799b67-image.png

Merhaba, Uğur Bey daha önce şöyle bir yorum yapmıştı bu sorunuza. Forumda mülakatı atlanan bir iki arkadaş da olmuştu. Bir ihtimal dosya tipleriyle ilgili olabilir, bunula ilgili şu linkte Mehmet Bey'in bir yorumu vardı

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• @Revolter Çok teşekkür ederim @Revolter

• @merve26 o dosyayı sorgulatınca aile üyelerinden birinin (tahminen asıl talihlinin) dosyası Brüksel'de görünüyor. Diğer aile üyeleri Ankara görünüyor. Onlar Ankara gözüktüğü için buranın konsolosluğunun verisine işlenmiş ama vizeyi Brüksel üzerinden almış olabilirler diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

• 152
  • 116
  • 11426
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |