DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilayda-ozcan00 yasal olarak evlendiğiniz için bir sorun olmaz.
    derdiniz dosya taşıyabilmek olsun, gerisi teferruat.

• Herkese iyi günler. Mülakata kızımla 21 şubatta Ankara’da gireceğiz. Yönergelerde boşanma belgeleri Türkçe olabilir deniyordu. Ama bana dün gelen mülakat talimat e-mailinde benim için gerekli evrak listesindeki maddelerden bir şöyle:
    “Divorce Certificate of the beneficiary (Original and English translation).”
    Bu bir değişiklik mi, yoksa rutin olarak böyle yazıyorlar da sadece Türkçeyi kabul ediyorlar mı?
    Son dönemde mülakatlarda böyle bir deneyim yaşayan var mı? Ya da bilgisi olan var mı?
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    Not: Boşanmış biri olarak benim durumuma özel yazılan bir madde olduğu için tercüme de isteniyor galiba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fırat-ERKAL boşanma evrağınızın karar metnini yeminli tercüme ettirip götürmelisiniz.
    mülakatta bol şans.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim. Bir de tercüme olursa yeminli mi olacak diye soracaktım onu da söylemişsiniz. Tekrar teşekkürler.

• @Revolter teşekkür ederim bakacağım.

• @gucarslan cevabınız için çok teşekkür ederim. vizesiz ülkelerin çoğuna mail attım ama geri dönüşler hep aynı, " ülkemde oturmuyorsan seni alamam" diyorlar. Süreç artık tamamen bir araştırmaya dönüştü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilayda-ozcan00 son 4 yıldır öyleydi, yeni bir şey değil.

• @gucarslan Merhabalar 🙂 Durumumdan kısaca bahsetmek isterim, 13 Aralık'taki mülakatıma bekar bir şekilde katıldım ve vizem onaylandı. 7 yıllık bir ilişkim var fakat mülakat öncesi nikah sürecine maalesef giremedik. Sizin yönlendirmeleriniz ve geçen seneki deneyimlerin de yol göstermesi ile nikah kararı aldık, yarın erkek arkadaşım ile nikahımız var. İzninizle size birkaç soru sormak istiyorum.

1. Daha önce soyadım değişeceği için vizemin iptal edilip tekrar basılacağından bahsetmiştiniz, bu durumda benim vizemin iptal olup tekrar basılmaması söz konusu mudur?
    2. Mülakat talep ettiğimizde mülakat verilmemesi durumunda vizemin durumu ne olacak?
    3. Sağlık raporumu 11 Aralıkta almam sebebiyle vizemin son tarihi 11 Haziran, mülakatın bu tarihe yetişmemesi durumunda sağlık raporunu tekrar mı almam mı gerekir?
    4. En önemlisi, yarından sonraki süreçte adım adım nasıl bir yol izlememiz gerekiyor yarın evlenir evlenmez ne yapmalıyız?

Bu sorular aklımızı bir hayli meşgul etmekte, bu konuda sizden ve bizim gibi bu sürece girmiş arkadaşlarımızdan destek rica ediyoruz. Çok soru sorduysam kusura bakmayın lütfen, aklımızda çok fazla soru işareti var. Verdiğiniz her bilgi bizim için çok kıymetli, şimdiden dönüşünüz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yakt05 öncelikle tebrikler;

1- elbette. basılacak vize kalmaz, konsolosluk evliliğinize inanmaz, mali yıl biter ya da konsolosluk size yeni bir mülakat günü vermezse vizeniz basılmaz.
    2- vizeniz iptal olacak. kısaca vizeniz olmayacak..
    3- evet.
    4- evlenir evlenmez, resmi evlilik kaydınızın taranmış haliyle (evlilik cüzdanı) [email protected] adresine mail atmalı ve evlendiğinizi, eşinize de vize almak istediğinizi belirtmelisiniz.
    onlardan gelecek cevaban istinaden sürecinizi ilerletmelisiniz. onlar sizden pasaportunuzu isteyecek, vizenizi iptal edip geri yollayacak, sonra eşinize DS260 dolduracaksınız, sonra ona sağlık raporu alacaksınız, sonra mülakat vermelerini bekleyeceksiniz.

bekarken yaşadığınız sürecin aynısını yaşayacaksınız yani..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yakt05 öncelikle tebrikler;

1- elbette. basılacak vize kalmaz, konsolosluk evliliğinize inanmaz, mali yıl biter ya da konsolosluk size yeni bir mülakat günü vermezse vizeniz basılmaz.
    2- vizeniz iptal olacak. kısaca vizeniz olmayacak..
    3- evet.
    4- evlenir evlenmez, resmi evlilik kaydınızın taranmış haliyle (evlilik cüzdanı) [email protected] adresine mail atmalı ve evlendiğinizi, eşinize de vize almak istediğinizi belirtmelisiniz.
    onlardan gelecek cevaban istinaden sürecinizi ilerletmelisiniz. onlar sizden pasaportunuzu isteyecek, vizenizi iptal edip geri yollayacak, sonra eşinize DS260 dolduracaksınız, sonra ona sağlık raporu alacaksınız, sonra mülakat vermelerini bekleyeceksiniz.

bekarken yaşadığınız sürecin aynısını yaşayacaksınız yani..

Aga sen hiç yorulmaz hiç bıkmazmısın, günlük 2 saat son açılan başlıkları yorumları okur forumdan çıkarım konu, soru ne olursa olsun yardımcı oluyorsun valla helal olsun, bugüne kadar cevap verdiğin herkes adına sana teşekkür ederim, forum sahibi olsam seni kesinlikle güzel bir yemeğe çıkartırdım 😃

• @asariel gucarslan farkı burda ortaya çıkıyor..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asariel böyle mesajlar alınca ben;

black child

ayrıca foruma destek veren, bir şeyler için çabalayan herkesi forumun sahibi görüyoruz aslında.
    beni de boşverin, sokak hayvanlarına yardım edip onlara ısmarlayın siz yemeği 😉
    ödeşmiş oluruz..

• @gucarslan Merhaba,

Bu kadar detaylı bilgiler verdiğiniz için tüm forum adına teşekkür ederim. AP sürecine kaldığımı öğrendiğimde verdiğiniz moral ve destek için ayrıca minnettarım.
    Sn @gucarslan'ı hepimiz tek tek yemeğe çıkartmalıyız sadece forum sahibi değil 🙂

• Merhaba bir sorum olacaktı. Mülakat için istenilen evrakların olduğu mailde bir link vardı. Linke tıkladığımda tüm evrakların olduğu bir sayfa açıldı. Evraklar arasında proof of domicile kısmını pek anlayamadım. Bizimle alakalı bir durum mu?

• Excell'deki verileri birisi yanlışlıkla silmiş sanırım. Sürüm geçmişten baktım, önceki hali ekteki şekilde görünüyor. Eski verileri geri ekleyebilecek olan var mı?
    sürüm geçmişi.png

• @gucarslan sayın üstadım bu forum ve sizler gibi herkese yardım etmeye çalışan fedakar yöneticiler sayesinde dv hakkında çok şeyler öğrendik teşekkür ediyoruz emeğiniz büyük malum şu sıra herkesi endişelendiren mülakat geldi gelmeyecek tedirginliği ile beklenti içindeyiz eminim bu forumda aynı gerilimi yaşayan kardeşler dünyada mülakat dağıtıldı da Ankara bu ayı boş mu geçti diye merak ediyordur sizler sayın Üstad ne diyorsunuz umutla bekleyelim mi yoksa sonraki aya mı bakalım saygılar teşekkürler

• Geçen sene excel tablosunda nisan ve mayıs ayında mülakat gözükmüyor

• @ahmetyorulmaz

Her senenin dinamiği farklıdır. Geçen seneye bakarsanız sizin numara ocak'ta mülakata giriyordu.

Bu seneye bakarsak sizde bizde hala mülakat bekliyoruz. Dileriz boş geçen ay olmaz.

Olursa, inşallah olmaz.

• @yusufalak arkadaş maraş depremini atlamış

• Bu ileti silindi!

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

248

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.7k

| | | |