Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ICu keske sadece olay nitelik olsa o zaman simdiye kadar coktan almistik 🙂

• @itsmebb Ben de öyle düşünüyorum, keşke Avustralya Kanada falan gibi puanlama sistemi olsaydı.

• Merhaba merak ettiğim bazı sorular var.

1-USCIS De gösterilen 39.5 ay bekleme süresi Case Aktif olarak inceleniyor mesajı görüldükten sonra mı yoksa ilk evrağınız bize ulaştı mektubundandaki tarih baz alınarak mı hesaplanıyor ?

2-Bu vize bültenindeki tarih DQ olduktan sonrasını mı baz alıyor yoksa ilk başvuru tarihimizi mi baz alıyor ?

yani şuan haziran 2020 ye geldi haziran 2020 de DQ olan için mi sıra geliyor yoksa Haziran 2020 de USCIS ilk başvusunu yapmış birisi için mi

Teşekkürler

• @memol1994 Merhaba,
    2.sorunuza istinaden yaziyorum, Vize tarihindeki bulten icin ilk basvuru tarihiniz baz aliniyor yani Uscise dosyalarinizi gonderdiginiz ve dosyanizin uscis tarafindan incelenmeye basladigina dair aldiginiz maildeki tarih. Priority Date olarak geciyor. Yani imzaniza gore sizin priority date iniz Aralik 2021
    Mart bultenine gore suan da PD Haziran 2020 oncesi olan kisilere mulakat veriliyor.

• @itsmebb cevap için çok teşekkürler , peki son bir sorum USCIS den onay geldikten sonra eşim Abd vatandaşı olursa tekrardan USCIS e mi başvurmak gerekiyor yoksa Aldığımız onay geçerli mi ?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• @memol1994 dosyanız nvc ye aktarıldığı için vatandaşlik belgelerinizi onlara gönderiyorsunuz. Uscis onayı geçerli olur.

• Verilen vizelerin geride kalması ve ikinci çeyreğe girilmesi nedeniyle Nisan ayında güzel bir ilerleme beklentisi var yabancı forumlarda bizde tahminlerimizi verelim diyorum. Aralık 2020 yada Ocak 2021 benim beklentim.

• @patron3535
    Bizim vizeleri çalışanlara verme durumu da varmış hocam 🙂

Bir de bizim burda konuşulmuştu sanki bir ara; 2020'de baya sıkışıklık var denilmişti. Ona rağmen son aylarda ~4/1 ilerleme oldu. Nasıl oldu ben de anlamadım. Yazan arkadaşlar tekrar bilgilendirebilir

• @patron3535 bende kasıma Aralığa kadar bir ilerleme bekliyorum. Sonrası 2021 yılına geçerler ve bir kısmına vize bu yıl verilebilir konsolosluklarin durumuna göre. İlerleme olursa kisa sürede kota biter zaten hali hazırda kotanin yenilenmesine az kaldığı için bir kaç ay içerisinde kota yenilenir ve 2021 yilindan kalanlar hızla almaya başlar. Tabiki hepsi tahmin ve mantık yürütme. Her zaman her şey olabiliyor bunu akılda tutmak lazım.
    Daha önce bir arkadaşımiz burada bahsetmisti asıl yigilmanin 2020 yılının son aylarında olduğunu. Benim daha önce yazdığım mantıkta buna benzerdi aslında, yani şuan bultenin hızlı ilerlemesi bana göre bu tarihlerden bekleyen dosyalarin az olması. Bu sebeple verilen vizerlerde cok az aylik bazda. Ama 2020 sonlarına geldiklerinde bu bölgede oyuna dahil olmuş olacak ve daha çok vize basilmaya baslanak. Ve 2020 yılını bitirdiklerinde hem yığılma azaldigindan hemde bultenin uzun suredir olan durumundan dolayi başvuruların azalmasindan kısa sürede belki tekrar current olmayacak ama bekleme süreleri eski zamanına yani iki yıla kadar düşeceğini düşünüyorum.
    Yani uzun oldu ama bu mantığı kurarak böyle düşündüğümü belirtmek istedim. Bu yil içerisinde 2021 yılının bir kismida umuyorum ki vize alacaktır. Eski 2 yıllık bekleme sürelerine eninde sonunda dönecek olsalarda en kötü bedeli ödeyenler malesef bizler olduk. Güzel haberler duymamizi umut ediyorum.

• @ecom aynen öyle oldu. Ama az kaldı sanki, hissediyorum 😄

• PD tarihi benden önce olan var mı ya aramızda Ankaradan randevu ne kadar zamanda gelir acaba sadece current olmakla da bitmiyor ki. Sizce bizim tarihler bültende açıklandıktan sonra hemen randevu verecekler mi bir de o var, ya diğer ay yine geri gider de randevu alamadan kalırsak:( tabi öncelikle bültenin ilerlemesi lazım ama mülakat da beni çok düşündürüyor

• Bu ileti silindi!

• @moonlight kesinlikle katiliyorun size. Tarihlerimiz bultende current olsa bile acaba Ankara konsoloslugu hemen randevu vericek mi? Yanlis hatirlamiyorsam forumda bir excel tablosu vardi ve hatirladigim en yakin tarih sizsiniz. Gecenlerde ben de sordum ancak cevap alamadim. Size gelene kadar bunu ogrenemicez sanirim.

• @moonlight bununla ilgili kesin bir bilgi yok aslında ama kotaya tabi diğer vize türlerinde gördüğüm kadarıyla current olduğu ay randevu tarihi gelenler var. Bence bulten ilerlerse zaten en eski tarihli sizsiniz sanırım size kısa sürede verirler. Ama kotanin hızla eriyecegini bultenin kısa sürede yine ya durup yada gerileyecegini düşünüyorum ben. Yani alabilen alacak alamayan yine ekimi bekleyecek gibi geliyor bana.

• Avukatımla görüştüm PD Current olduktan sonra 3 ile 6 ay arasında mülakat sırası geliyor ama daha erken yada daha geç olduğu vakalarla da az da olsa karşılaştık diyor.

• @moonlight
    Konsoloslukta öncelik DQ tarihine göre olmuyor mu?

• @ICu neye göre sıra veriliyor hiç bilmiyorum ki, geçen sene 5 ay current olmamıza rağmen mülakat alamadım sonrasını da biliyoruz işte üzerinden 1 sene geçti bomboş bekliyoruz

• @moonlight

O zaman nisbeten yeni DQ olmuş olabilirsiniz. Bir de vatandaş eşlerine ayrıcalık olabilir tabi ama bundan tam emin değilim

• @ICu Benim bildiğim NVC PD ye göre konsolosluklara randevu atıyor. Bakalım ilerlemeye göre kime ne kadar zamanda randevu gelecek yavaş yavaş ilerlediği için çok bekleyen olmaz hızlı atamalar olabilir ilk aylarda
    Şimdi burda eylül ve ekim kasım 2020 bekleyen arkadaşlar var onları takip edeceğiz

• @patron3535
    Peki başka bir soru:

Bülten deaktif olduktan sonra Ankara vatandaş yakınlarına daha mı hızlı randevu vermeye başladı? Sonuçta F2A yükünde bir azalma olmuş olması lazım. Gördüğüm kadarıyla uzun bir süredir vatandaş yakınları yaklaşık 4 ayda randevu alabiliyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |