DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, öncelikle daha önce bir yerde illa konuşulmuştur ancak bulamadım maalesef kusura bakmayın. Benim 2019'da aldığım 10 yıllık bir Amerika vizem var. Ankara'daki yavaşlıktan dolayı sıranın gelmeyeceği belli gibi duruyor. Yakın ülkeler için de anladığım kadarıyla dosya taşıma için olumlu dönüş gelmiyor.
    Sorum: Amerika vizesini bir avantaj olarak kullanabileceğim/dosyamı Amerika'ya taşıyabileceğim bir yöntem var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

• @Emre-Kurtulmuş ben sadece ustalardan bilgi almak istedim onların fikirlerini dinlemek için yazdım yani herşey kader kısmet tabiki de

• Selamlar. Greencard aldığım taktirde küçük çocuğumun bakımında bize yardım etmesi amacıyla annem veya kardeşimi davet edebilir miyim? Doğru anımsıyor muyum şüpheliyim fakat, mülakat sırasında bu kişiyi bildirmemiz durumunda bizimle birlikte vize alabilmesi gibi bir durum oluyormuş. Bir de çok spesifik bir soru olacak fakat Greencard ile gidip veteriner hekimlik yapan, bilgisi veya tanıdığı olan var mı? Denklik, yüksek lisans veya doktora konularında danışmam gereken sorularım olacak. Şimdiden teşekkürler.

• @Aslı-Uslu selamlar, bana 2 Şubat'ta geldi mail.

• @Hanhun ilk sorunuzun cevabi hayır,insanlar bu tür aileye dayalı sponsor vizeleri için yıllarca bekliyor, turist vizesi deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Hanhun mülakatta sizinle birlikte vize alabilme durumu yok. Vatandaş olduktan sonra anneniz için gc başvurusunda bulunabilirsiniz bu nispeten daha kısa sürüyor ancak kardeş vizesi 15 seneye ulaşıyor.

• ⭐⭐⭐

Arkadaslar merhaba, Subat ayina geldik, hala vize surecini imzasına tasimadan soru soran, yorum yapan katilimcilara bu adimi lütfen hatirlatalim, ya da defalarca sorulan ve verilen cevapları forumda bulabilmeleri icin onlara zaman verelim. Guzel gunler !

• @sevgilisena Merhaba evet düşünüyorum. Ansızın bir gün Mısır'daki büyük büyük dedemden bana 100 milyon dolar miras kalması ihtimalinin benim bu case numarasi ile Ankara'dan mülakat alma ihtimalimden yüksek olduğunu düşünüyorum. Malesef.

• @ozmell Merhaba, sizi bir site ile tanıştırayım. Merak ettiğiniz bütün konsoloslukların performanslarını görebildiğiniz:

• ⭐⭐⭐

@Engin-Oğuzhan-Şenol AoS ile greencard almak olarak aratabilirsiniz forumda detaylı bilgiler var avantaj olarak kullanabilirsiniz

• @zge tesekkur ederım🙏🏽😌

• @GOKAY-0
    Ben Nisan ayında GC çıkmadan önce İrlanda dil okulu için bir dil okulu ile görüşmüştüm 6ay sürüyor o süreç belki hızlı gönderen yerlerde vardır ancak o şekilde çok maliyetli olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu yoktur.

• Sanırım bu sene Ankara konsolosluğu çok yoğun sıra daha 2000- 3000 lerde şuan Avrupa’da current list 13500 olmasına rağmen İran ve Afrika vatandaşlarından dolayı kaynaklandığını düşünüyorum geçen seneki mülakat deneyimlerine baktığımda şubat ayında 11k lı numaralar mülakat mail almış oluyordu ve senenin 3 -4 aynına mülakat alıyordu sizin düşünceleriniz nedir arkadaşlar ben kendi şahsım adına konuşuyorum ve temmuz ayı gibi belki gelir diye düşünüyorum mülakat mailinin

• Değerli arkadaşlar, Sayın @gucarslan ben bir konuda daha danışmak istiyorum. Unganlarda sağlık muayenesinde "daha önce alkol sebebiyle ehliyetine el konuldu mu" sorusuna yanıt olarak 15 sene önce gerçekleşen olaydan bahsettim, drug test istediler. Sağlık muayenesine ek olarak drug testimi de verdim (malum hiçbir bağımlılığımız yok) ve sonrasında kapalı zarflarımızı teslim ettiler, bir sorun var mı dediğimde de "herhangi bir sorun yok" dediler. Bu durum mülakat sürecine herhangi bir olumsuz etkide bulunuyor mu?

• @mrts00 merhabalar benim numaram 11203 idi ve geçen sene Ağustos ayının sonunda mülakat gelmişti umarım sizlerin daha erken gelir

• Arkadaslar merhaba,

Kontrol etmek adina siteden giris yaptim ve bu uyari cikti, bilgisi olan var mi?

(fotoğraf cn açık ayazıldığı için kaldırılmıştır)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Armağan-Yılmaz olsa sağlık raporu alamazsınız zaten.

• Merhabalar,

DV-2024 talihlisiyiz. Asıl talihli eşim ve kendisi devlet memuru. Ücretsiz izin konusunda problem yaşamamız halinde yıllık izinini kullanarak Amerikaya giriş yapsak ve kendisi geri dönüş yapsa onun yerine ben greencard ve ssn'i teslim alabiliyor muyum ? Türkiye'ye döndüğümde ona teslim etsem bir sonraki ABD girişinde sorun yaşanır mı?

NOT:Bir varsayım üzeri sorulmuş bir sorudur. Öğrenmek istenilen şey ; greencardı teslim almayı beklemeden geri dönen talihliye, eşi teslim alıp Türkiye'ye döndüğünde teslim etse bir sonraki giriş çıkışlarında sorun teşkil eder mi?

• @ozpirinc

fiziksel greencard almadan çıkış yapılacaksa mutlaka advance parole kartı ile çıkıp girmesi gerekir ve bu kart sadece Adjustment of Status ile alınabiliyor.
    orunuzun cevabı hayır. Greencardını almadan ABD yi asla terk etmemeli, kartın teslim tarihinden önce ABD'den çıktığı görülürse kapıdan sokmama ihtimalleri ve yetkileri var.
    İkinci sorunuzun cevabı greencard posta ile geliyor ve taahütlü değil direk posta kutusuna atıp gidiyolar yani alabilirsiniz, SSN de aynı şekilde.

(yukarıdaki ifadeler hatalı bilgiler içermektedir, bu yüzden moderesyon tarafından işaretlenmiştir. @gucarslan)

Zaten greencardınız giriş yaptıktan sonra 2 3 hafta içinde basılıp gönderilir bence bekleyin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |