DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@oturan eposta ile değil AİS kaydı yapıp normal posta ile yollanıyor eksik evraklar. Forumda arama yapıp detaylara ulaşabilirsiniz

• Merhabalar.Safadaki excell dosyasındaki mülakat sayıları güncelmi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   I ibrahimumut 

• @krimer-2 sorularınızı lütfen buradaki başlıktan sorunuz. Burası sadece mülakat deneyimi ve tebrik mesajları içindir. sorunuza gelecek olursak. Diploma için e devletten alınan diploma belgesi yeterli olacaktır diye biliyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   I ibrahimumut 

• Merhaba, Türkiye'deki süreçleri tamamlayıp ABD ye giriş yaptıktan sonra ABD de en az 45 gün kalınması gerekir gibi bir süre var mı? 20 gün kalıp dönersek bir problem olur mu? Teşekkürler

• @Serapp hanım merhaba, sizin bilginize güvenerek sport isimli Mail adreslerine ben de mail attım. Ancak herhangi bir üyelik olusturmadim yada hatırlamıyorum. Ama şuan dosyanızı açılmıştır kapanmıştır şeklinde cevaplar geliyor. Otomatik oluşturulmuş olabilir mi ? Başka bir sport hesabına Mail atmadan önce diğer üyeliği nasıl iptal edebiliriz ? Bu konu hakkında daha detaylı bilginiz var mıdır ? Teşekkür ederim.

• @oturan merhaba eksik evrak gönderimi için aidten kayıt yapmanız gerekiyor. Orada kurye yerkilendirme yazısı çıktısı alacaksınız sonra pasaport size verilen sarı kağıt ve eksik evraklarınızın orjinallerini ptt ile kargo yoluyla iletmeniz gerekmektedir. Zarfın üzerine IV UNIT DİKKATİNE yazın diye bir ibare vardı hatta ptt yetkililerine ankara konsolosluk demeniz yeterli oluyor. Ücretsiz şekilde kargolama yapıyorsunuz.

• @oturan ayrıca size kim mail adresi verdi?

• ⭐⭐⭐

@melanur isterseniz giriş yaptığınız gün geri dönün böyle bir kural yok

• @Emre-Kurtulmuş Evet biraz acele ediyor eşim. Çünkü oğlum Amerika'da üniversitede okuyor ve sadece mülakat için Ankara'ya gelip dönecek. Dersleri ve sınavları var. Eşim dv winner yanında olmazsa ( daha önceden de giriş yapmaya vakit olmadığı için) oğlum green card işlemini aileden ilk o giriş yaparak alamayacağı için hemen beraber gidecek ikisi ve eşim 4 güne dönecek. Umarım sorun olmaz. Oğlum green cardını işleme koydurabilirse üniversetede bursa başvuracak ve ciddi bir kayıptan kurtulacağız. Yani umarım işler yolunda gider. Ben hala sağlık raporu için bir cevap alamadım ve bekliyorum. Yani sağlık taporunu en kötü ihtimal aşıdan 1 ay sonra vermeleri gerekir mantık olarak ama kafam çok karıştı.

• @Emre-Kurtulmuş evet ptt şubesinden kendimiz alma seçeneğini uygulayacağız

• Arkadaslar, Manama US konsoloslugu ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Adamlar gercekten hizlilar, mulakat mailini neredeyse 2 bucuk ay onceden gonderdiler.Ds260 formumu duzenlemek icin mail atmistim hafta sonu ( cuma gunu ) hafta basi hemen cevap verdiler sabahtan ( bugun sabahtan maili aldim ). Maili yanlis gondermem sebebiyle sadece benim formu acmislar.hemen duzenlemeleri yapip tekrar mail attim esiminkinide actirmak icin.Yarin cevaplarlar diye dusunuyorum. Dosya tasima yapabilenler ( oturum istiyorlar diye biliyorum ) icin yasadigim tecrubeleri duzenli olarak aktarmak istiyorum.

Not : Ben dosya tasima islemi yapmadim arkadaslar. O konuda bir bilgiye sahip degilim.

• @eray26 5d3b9e16-ef04-4545-9ec2-00ba64261011-image.png

...
    en azından denedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu forumdaki ilgili başlıklarda bunu sorup cevap alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkan1907 hiçbir olumlu / olumsuz etkisi olmaz içiniz rahat olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat-94 mail bekleyince gelmiyor zaten, önce ilgili gereksinimnle tamamlayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oturan belgenin org. ve kopyasını, pasaportlarınızla birlikte AIS kaydı yaparak konsolosluğa yollayın.
    onlardan bir mail beklemenize gerek yok. aşağıda iligli evrak ve pasaportu nasıl yollayacağınızı detaylıca açıkladım;

Konsolosluğa Eksik Evrak veya Düzeltme İçin Evrak Nasıl Yollanır?
    Mülakata girdiniz ve mülakatta eksik evrağınız olduğu söylendi ya da her şey yolunda gitti fakat vizenizde bir yanlış mı var, o zaman pasaportlarınızı ve evraklarınız konsolosluğuna gönderirken yeniden ptt kaydı oluşturmalısınız.
    Daha önce ptt kaydı oluşturduğunuz https://ais.usvisa-info.com/ yere kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açıyorsunuz. Yeni kayıt oluşturmayacaksınız. Oturumu açınca ekranda cikan seceneklerden -Konsolosluk bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi- yi seçeceksiniz.
    Sonra bir kutucuk açılacak ve eksik evrak ile ilgili yaptığınız işlemlerle ilgili bilgi doldurmanız istenecek.

Kutucuğun altında bir uyarı var. Vize başvurusunu (mülakat veya kurye yoluyla ) tamamlamayan ve konsolosluk talimatı alan bir başvuru sahibi için takip talebi işlemi gönderilmesi, bir usulsüzlük olarak değerlendirilecek ve başvuru sahibinin sicilinde ciddi etkisi olacaktır. Konsolosluk sizden bir talepte bulunmadıysa bu alandan talep oluşturmamanız lazım. Açıklamanızı da yaptıktan sonra talebinizi gönderebilirsiniz.

Not: Başvuruyu bitirmeden eğer başka aile bireyi varsa evrakları gönderilecek onlar için de başvuru sahibi eklemeniz lazım.

İşlemleri bitirdiğinizde sayfa size çıktısını alacağınız bir sayfa linki verecek oradan 2 sayfalık bir kayıt gelecek. Sayfaları dikkatlice okuyun ve 2 sayfayı 2 takım toplam 4 sayfa olarak çıktı alın.
    Sizdeki nüshayı Ptt şubesindeki memura göstereceksiniz. Üzerinde konsolosluğa ait müsteri numarası var onu kullanarak ödeme yapmadan gönderiyi gerçekleştireceksiniz.

Gönderilecek Evraklar;
    Pasaportunuz, Eksik evrağınız, 2 sayfalık ptt kaydınız+eksik evrak formunuz

İlgili sayfaları paketleyip yolluyorsunuz
    Zarfın üzerine IV / NIV UNIT DIKKATINE yaziniz ibaresi yazmayı unutmayınız

Bundan sonra yapacağınız şey her zamanki gibi beklemek. Konsolosluğa ertesi gün teslim edilse de kargonun Göçmen vize bölümüne ulaşması 3 günü bulabiliyor. Genellikle kargoyu alıp işleme başladıklarında bilgi maili yolluyorlar. Son olarak işleminize göre ya konsolos tekrar inceleyecek dosyanızı ya da düzeltme varsa vize basıma tekrar yollanacak. Süreç aşağı yukarı Vize göçmen bölümüne ulaştıktan sonra 7-8 gün sürüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kocatepe_bha en iyi pirinç pilavı için pirinç / su oranı nedir?

• Arkadaşlar selamlar aylardır beklediğim mail sonunda geldi. Nasipse martın 13 ünde Ankara'ya gidecem. Lakin Konsolosluğun numarasını 1 haftadır düşüremiyorum. Gitmeden bi randevu almak için . Randevu almadan gidersem bir problemle karşılaşır mıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bykunter diş muayenesi değil ki bu neden randevu almaya çalışıyorsunuz?
    zaten size hangi gün saat kaçta gitmeniz gerektiğini bildirmişler, tek yapmanız gereken o gün ve saatte orada olmak.

• ⭐⭐⭐

@Bykunter eğer mülakat maili aldıysanız size gelen mail randevu mailidir zaten ekstra bir randevu almayacaksınız konsolosluktan

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |