Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hulyarslan merhaba Hülya Hanım, vize türüm IR1. Kusura bakmayın daha yeni kayıt oldum, henüz imza kısmını düzenleme fırsatım olmadı. Temmuz ayında Ankara’da mülakata girdim. Vize görüşmesi esnasında vizem onaylandı, turist vizeme iptal kaşesi basıldı. Görüşmeden sonra DS 5535 formu istenerek AP’ye kaldığım maili geldi. 2 gün içinde formu maille gönderdim. Hala AP sürecim devam ediyor.
    Hem Embassy hem de CEAC web sitesinden durumu sık sık kontrol ediyorum. Embassy sitesinde website updated tarihi birkaç günde bir güncelleniyor. CEAC’nin sitesinde de Temmuz ayından bu yana 3 defa güncelleme oldu (17.07, 12.09, 10.01). Tarihler güncelleniyor ama bir dönüş yok. O nedenle sizde de beklerken güncelleme oluyor mu diye merak etmiştim.

• @smyrna16 merhaba, malesef zor bir süreçteyiz. Benim de haziran ayından bu yana devam ediyor sürecim. Güncellemelerim genelde durumumu sormak için email yazdığımda oluyor. O yüzden ben kendi adıma güncellemelere bir anlam yükleyemiyorum. İnşallah artık bu belirsiz bekleyişimiz sona erer. 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smyrna16 AP sürecinizi CEAC üzerinden takip etmenizi tavsiye ederim.
    web sitesi ne yazık ki çok geç güncellenir ve size doğru sonuç vermez.

• @gucarslan İlginç bir şekilde Temmuz’dan bu yana web sitesi 4-5 günde bir güncelleniyor. CEAC ise 3 defa güncellendi ama dediğiniz gibi CEAC’yi daha çok dikkate alıyorum ben de. Çok teşekkürler

• Tekrar merhaba, eksik evrak nedeniyle Red alıp sarı belge almıstım. Eksik evrak ile pasaportu gönderdim, başta administrative processing yazıyordu, 4 5 saat sonra refused oldu. Refused yazdıktan sonra attaki açıklama şu:
    A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please follow any instructions provided by the consular officer. If you were informed by the consular officer that your case was refused for administrative processing, your case will remain refused while undergoing such processing. You will receive another adjudication once such processing is complete. Please be advised that the processing time varies and that you will be contacted if additional information is needed. For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV or the website for the Embassy or Consulate at which you made your visa application.
    For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

Şu an Red mi oldu dosyam? Lütfen birisi beni bilgilendirebilir mi? Umudumu keseyimmi😔

• @XFatihX sorunuzu AP başlığında sormalısınız ama ben cevap vereyim. Evrağı ne zaman gönderdiniz, ptt den takip ettiniz mi konsolosluğa teslim edildi mi
    ?
    Bize attığınız metin klasik refused yazısı yani ap'ye kalıncada zaten ceac da çoğu zaman refused olarak görüntüleriz. Eğer konsolosluğa posta ulaşmamışsa zaten sorun yok değerlendirmemişler sizin başvurunuzu. Şayet posta ulaştıysa ceac refused deyken adınıza gönderi olduğuna dair ptt mesajı alırsanız üzgünüm büyük ihtimalle pasaport boş gelecek. Şu anki bilgilere göre reddedip reddelmediği hakkında yorum yapamayız ceacda güncelleme yapıp ap den refusede çevirebilirler. Bu saçma ama standart bir prosedür, bundan vizenin reddedildiğine dair çıkarım yapamayız. Bol sabırlar umarım vizeniz onaylanır

• @Muhtaradana Yanlış başlık için kusura bakmayın.
    Gönderim geçen hafta çarşamba ellerine ulaştı. Bugün us visa check status sayfasından kontrol ettiğimde refused yazan yer AP de diye yazmaya başladı. Ama 5 saat sonra tekrardan refused yazınca doğal olarak bu sürede değerlendirilip reddedildiğini düşündüm.
    Anladığım kadarıyla adıma PTT den gönderi maili gelince aynı sayfadan sorgulamam gerekiyor. Teşekkür ederim bilgilendirme için...

• Merhaba, dün IR5 kategorisinde 13 Nisan 2023’te AP’ye kalan babamın AP süreci başarıyla sonuçlandı. Umudunuzu kaybetmeyin inşallah çok yakında güzel haberler alırsınız.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar şimdi ben bu 5535i doldurdum word formatında istiyor okuduğum kadarıyla. Fakat imza bölümü var bunu nasıl yapıyoruz bilen var mı

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar biz Carsamba 7 subatta mulakata girdik. Cok olumlu bir gorusmeydi ve memur sanki sorun yokmus gibi bize vizeyi basmaktan bahsetti.Ben de oglumun Amerika'da okudugunu ve haftaya donecegini, bilet aldigimizi soyledim. Haftaya kadar vize gelir mi dedim. Cuma pazartesi gelir dedi. Sevincle ciktik ama sonra esimin yani esas talihlinin refused gozukuyor statusu , ben ve 2 cocugum ready gozukuyor. Bu ne anlamina geliyor? Hulya hanimi farkettim bu baslikta , ben ap cocuklarimin onaylandi demis. Vizeyi de alabildiler mi cocuklari icin? Bizim gibi olup bilgisi olan varsa aydinlatabilirse memnun olurum.Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kutaykc DS5535 formu imzalanmaz, oradaki ibareye takılmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aysegul-Yorulmazlar bunun ne anlama geldiğini forumda detaylıca açıkladım, lütfen forumu incelemekten çekinemeyin.

pasaportunuz onlarda mı yoksa size iade mi edildi?
    eğer pasaportunuz onlardaysa ve mülakat sonrası herhangi bir mail almadıysanız doldurmanızı istedikleri bir forma (DS5535) dair merak edecek bir durum yok.
    eşinizin refused görünüyorsa sizlerin ready görünmesi normal çünkü; asıl talihlinin vizesi basılmadan sizlerinki bazılamaz.

şuan sakin kalıp bekleyin ve ceac'ı takip edin.
    statüler değişmez ve bir mail alırsanız buradan benimle iletişme geçin.
    merak etmeyin, vizelerinizi alacaksınız.

• @gucarslan wordden imza atıp gönderdik sorun yaşar mıyız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kutaykc siz nerede girdiniz mülakata?

• @gucarslan bulgaristan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kutaykc ankara olsaydı sorun olmaz derdim ama bulgaristan için yorum yapmam yanlış olur.
    neyi nasıl karşıladıklarını bilmiyorum.
    şahsen sorun olmamalı bu tür konularda, önemli olan verdiğiniz bilgilerin doğru olması.

• @gucarslan sağolun. sorun olduğunu çok hissedecek bir durum yok gibi ama insan ister istemez endişeleniyor. Oğlumun dönmesi gerektiği için tek telaşımız. Pasaportlar onlarda. Zaten bize belgeleriniz tamam demişlerdi . Bakalım hayırlısı🙏

• @gucarslan sağolun hocam. Mail yazmıştık hemen döndüler “formu aldık takdir süreci başladı atmanız gereken herhangi bir adım kalmamıştır” diye.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |