Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar herkese merhaba!
    yeni mülakatlar dağıtıldıktan sonra ankara'da mülakata girecekleri bekleyen bazı noktalara dikkat çekmek istiyorum;

ilk olarak DOS'un 2 ocak'ta yayınladığı şu açıklamaya bir bakalım;

We issued all the available Diversity Visas during the DV-2023 program year. Since its launch in 1990, this immigrant visa program has helped promote and maintain diversity in the United States through the provision of visas to qualified applicants from countries with low rates of immigration to the United States.

kısaca DOS diyor ki; biz DV2023'te elimizde verilebilecek bütün vizeleri verdik.
    biz bunu geçen yıl mülakat için gittikleri konsolosluktan, vize kalmadığı için kapı dışarı edilen arkadaşlarımızdan biliyoruz.

peki bu bize ne ifade ediyor?
    şuan ki güncel durumu incelediğimizde, üzerinde durmamız gerekn bir noktaya detaylıca bakalım;

0aca6026-341c-49ed-8843-6f8c34d5fa27-image.png

mart ayı mülakatlarını dağıtan KCC, mali yılın 6. ayının mülakatlarını dağıtmış oldu böylece.
    ekim, kasım, aralık, ocak, şubat, mart..
    burada görmediğimiz tek şey, ankara'nın EU için verdiği yüksek mülakat sayısı.
    hal böyle olunca ankara'da mülakata girecekleri bekleyen en büyük riski irdelemeden geçmeyelim;
    tıpkı geçen yıl olduğu gibi; verilecek vize kalmaması sorunu!

nasıl mı?

yukarıdaki listeye bakacak olursak şuan DOS, toplamda 22809 vizeye işlem yapmış.
    evet, kural gereği bizim dikkat etmemiz gereken nokta "Issued" sayısı ancak; biliyoruz ki bu rakam oranlandığında AP ve Refused sayılarına oranlandığında genel bir fikir elde edebiliyoruz.
    eğer DOS bütün dünya için böyle gider ve ankara bu tutumunu bu şekilde devam ettirse geçen yıl yaşanan tehlike aynı şekilde yaşanabilir.
    kısaca ankara, arkadaşını aslan yerken mal mal bakan zebralar gibi olursa bu kaçınılmaz son.

peki ne yapabiliriz?
    1- aos imkanları olanlar kesinlikle aos düşünmeli.
    2- dosya taşıma için imkanı olanlar ve bunu araştıranlar kesinlikle harekete geçmeli.

bunu nasıl yapacağınızı ziyadesiyle forumda anlattık ve eski tecrübelerde çokça detay var.
    bu süreci nasıl bitireceğiniz tamamen sizin ne kadar emek verdiğinizle alakalı..
    size elinizden geleni yapın da, sonuçlanmazsa "keşke" dememek için bi' nedeniniz olsun.

"yau tamam da bu kadar uğraş uğraş diyorsun da sen neden alamadın green cardını?" diye soranlar olursa diye yazıyorum.
    sen bana bakma kardeşim, ben asıl kaybımı rutubet oluyor diye her şeyi bırakıp iskoçya'daki şatomuzdan ayrılan dedemler yüzünden yaşadım.
    gc filan çok da koymuyor bana 😉

ışık sizinle olsun
    namaste!

• @gucarslan merhaba, 3684 Turk kazanani arasindan bu bosluklarda olanlar da var mi? Yoksa kılçıksız hali mi? 😊 (gercekten mulakat hakeden sayisi)

• ⭐⭐⭐

@jtcarlos boşluk denen şey o numarada herhangi bir dosya olmaması demek zaten sormak istediğinizi tam anlayamadım ama herhangi birine ait olmayan numara oluyor boşluk denilen

• @Emre-Kurtulmuş öncelikle cevap icin tesekkur ederim, şunu dusunmustum boşluklar mesela gc cikipta ds260 formu doldurmayanlar dolaysiyla bir mulakati haketmeyenlerden mi olusuyor diye, ama sanirim degil.

• ⭐⭐⭐

@jtcarlos hayır o bahsettiğiniz ds doldurmayanlar o boşluğu oluşturmuyor

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhaba
    bu sitedeki mülakat alan CN'ler ne zaman güncelleniyor.
    şuan güncel değil sanırım

1233.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ümit-Karabayır bu datayı tam olarak ne için kullanacaksınız?

• @gucarslan kullanabileceğim bir yer yok. can sıkıntısı, merak, stres ve zaman geçirmek için bir oraya bir buraya bakıp bakıp duruyorum..

• Merhabalar, dv2023 ile dv2024 5k aralarda kaç dosya, kaç kişi var . dvchats. kullanarak aşağı yukarı bir bilgi verir. Yalnız unutulmaması gereken; her senenin ve her ayın dinamiği farkı olmasıdır ( çokdeğişkenlik göstermesidir.)

dv2023-24.png

• Yarın güncellenecek dvchartsta sanırım veriler.

• @misha90 güncellenmiş. 2023’te 1 ocak tarihine kadar 230 dosyaya bakmış ankara ve sıra 5600lere kadar gitmiş geçen senenin excell tablosuna bakınca. bu sene 1 ocak tarihine kadar 213 dosyaya bakmış ve sıra 3100lere gelmiş. bana göre bunun en büyük nedeni bu sene ds submit tarihi hiç dikkate alınmaması ve direkt sıradan randevu dağıtmaları. bu şekilde devam ederse (ki ben edeceğini düşünüyorum) 9-10bine kadar anca gider. çünkü her 1000 cn için 70 tane tr vatandaşı mülakat alıyor. geçen sene ankaradan tr vatandaşlarından 617 cn mülakat almış. geçen sene kadar verdiğini varsayarsak 400 cn daha mülakat verecek. bunun her 70inin 1000 cn arttırdığını hesaplayınca 6000 cn daha mülakata girecek oluyor. 3100 de vermişti 9-10bin arasında kapanır. umarım yanılırım

• @ahuramazda mantikli bir bakis acisi, bu aya kadar iranlilar ön plandaydi ve sanirim onlara neredeyse cut off olduklari son numarasina kadar mualaktlarini verdi ankara, acaba meydan bize kalir mi bu ay.

• @ahuramazda dosya sayısı dediğiniz sadece DV mi yoksa Ankara’nın baktığı toplam dosya sayısı mi?

• @ahuramazda Ben de incelediğimde asya dosyaları gecen seneyle aynı ilerlerse 100 civarı dosya falan kalmıs olacak onlara dağıtılması gereken ama gecen sene ile aynıysa şayet diyorum altını çizerek. Bu sene dediğiniz gibi formu gönderme tarihine göre ilerlememeleri ileriki dosyalar için kötü bir durum gibi.

• @Ümit-Karabayır evet sadece dv dosyası

• @ahuramazda bu yil ocaga kadar 213 dv dosyasina bakmış demişsiniz, o veriyi nerden buldunuz?

Travel.state sitesinde 2 ayin verileri açıklandı onlar da yanlis hatirlamiyorsam 29 october, 26 novaembber

• @Ümit-Karabayır “bakmış” hatalı bir tabir olmuş, özür dilerim. mülakat maili göndermiş diyelim ona.

• @Ümit-Karabayır
    Selamlar,

Evet travel.org da sadece 2 ayın verileri var. Aralık ayı istatistikleri de ay sonunda gelecektir.

@ahuramazda'nın yazdığı 213 dosya rakamı dvcharts'da 13.01.2024 tarihine kadar (güncel veri: 264) Ankara'nın EU için baktığı+bakmayı planladığı dosya sayısı. Buradaki veriler de haftalık olarak Visa Status Check'den geliyor.

• @ahuramazda 🙂 benimde sonradan aklima geldi girdim baktim sonra anladım mevzuyu

• Merhaba değerli yesilkartforum üyeleri,

Excel tablosunun sayılarını ara ara not almıştım, şimdi açıp bir baktım da
    geçen seneye göre yarı yarıya neredeyse talihli sayısı.
    Bu durum DV24 talihlilerine avantaj mı sağlar dezanvantaj mı? sizce

8 Ağustos dan bugüne 171 kişi kayıt yapmış.
    (ortadaki sayılar benim kendi sıra numb.)

Adsız.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |