Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika'da green card teslimi yapılacak ve orada oturacağım adres arkadaşımın adresiydi ama taşındı ve adresi değişti bunun için dosya açtırıp değiştirmem gerekir mi yoksa mülakat esnasında bildirebiliyor muyum?

• @Oguzhanyesildag Askerlik durum belgenizi e devletten alabiliyor olmalısınız. Şu an bedelli askerlik gibi bir başvuru yapmanızı tavsiye etmem kaldı ki şu an askere gitseniz bile en erken celp dönemini beklemeniz gerekiyor. Greencard’ınızı aldıktan sonra yaşınızı bilmiyorum ama 35 yaşına kadar kartınız ile tecil edebiliyorsunuz. Tecil konusunda deneyimimi paylaşmıştım, profilimde bulabilirsiniz. Amerikaya yerleşme sürecinde 1 doların bile çok değerli olduğu söyleyebilirim.

• ⭐⭐⭐

@Meho35 mülakat esnasında bildirebilirsiniz

• @Meho35 nihai adresinizi amerikaya girişte kapıda işlemlerinizi yapacak polise verebilirsiniz onlar sisteme işliyorlar doya açtırmanıza gerek yok

• @lumos Merhaba,

Yardımınız için teşekkür ederim.
    Sürecimize eşim de dahil olacak. Şu an için konsolosluklara mail atmayı planlıyorum. Eşimi add applicant yaptığımda dosyamın submit tarihinin geriye düşeceğini düşündüğüm için, mülakat maili aldıktan sonra eklemeyi planlıyordum. Ancak sizin dediğinizden add applicant işlemi submit tarihini geriye düşürmüyor diye anlıyorum. Bu durumda eşimi add applicant olarak ekleyip mail gönderirken de eklemek daha mantıklı olacak gibi duruyor. Bu konuda da yorumlarınızı bekliyorum. Yardımınız için teşekkür ederim.

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkürler 🙂

• Yarın mülakatı olan arkadaşlara başarılar. Müjdeli haberlerinizi bekliyoruz :))

• @ugursway E- devletten alabiliyorum dediğiniz gibi. 23 yaşındayım. Amerikaya gidince oradaki Türk evinde mi yapabiliyoruz bu tecil durumunu?

• Yarın mülakata girecek olan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Güzel haberlerinizi dört gözle bekliyoruz.

NOT: Lütfen excel tablosunu güncellemeyi unutmayalım. Sırada bekleyen arkadaşlar için ön bilgilendirme ve kendi durumlarını değerlendirme açısından son derece önemli bir veri kaynağıdır kendileri.

• ⭐⭐⭐

@Oguzhanyesildag amerikada bulunan türk konsolosluklarında yapabilirsiniz Türk evine gitmenize gerek yok

• @Emre-Kurtulmuş Anladım
    Çok teşekkür ederim

• Merhaba az önce ilk kez dosya taşıma için İtalyaya mail attım, dosyamın henüz aktif olmadığını fakat düğün tarihime kadar olacağını düşündüğüm için ve İtalyada balayı planladığımzı, bu süre içinde de mülakat alma isteğimi söyledim. Ama şimdi acaba yanlış mı yaptım diye düşündüm çünkü başka konsolosluklara da yazacağım ve hepsine aynı sebebi söyleyemem tabi ki. Bi konsolosluğa farklı, diğerine farkşı bi gerekçe yazmam sizce bir sorun oluşturur mu? Dosya taşıma konusunda da her türlü önerilerinize açığım. Teşekkürler

• @eren34 ben 136 ülkeye mail atmıştım. Kimseden olumlu dönüş olduğunu görmedim. İnşallah süreç ilerlerken kabul edecek ülke bulabiliriz.

• @tgctgctgc inşallah, mail atarken bir gerekçe yazıyor musunuz? Yoksa Ankaranın durumdan vs mi bahsediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐

@eren34 nedeninizi araştırmazlar farklı konsolosluklar ancak navigatorun işleyiş sürecinde göze çarpar mı o noktasını bilemedim fakat bence asıl soru ilk mailinizde yazdığınız nedenin bana kalırsa dosya yaşımaya ikna etme olasılığı olmayan bir neden

• @Emre-Kurtulmuş Evet aslında ben de farkındayım pek içime sinmedi ama ikna etmekten ziyade belli bi sebepten orda bulunacağım ve Ankaradan da alamayacağımı düşündüğümü belirttim

• @yusufalak merhaba banka hareketleri dökümü banka kaşe imzalı mı olması gerekiyor acaba?

• @Emre-Kurtulmuş her ulkenin mulakatlarinin dagitimi ayni zamanda mi oluyor acaba

• Bu ileti silindi!

• @hsn-kartal Tıkırında derken yani nedense yanlış anlamaya çok müsaitmişsiniz gerçekten iletim de silinmiş hiç kastetmediğim bi anlama getirmişsiniz olayı, şaşırdım açıkçası ve saçma geldi iyi günler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |