Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mardin47-47 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar dvlottery.ceac.state de bir sorun mu var girip bakmak istiyorum 20 gündür giremiyorum ds260 sayfasına

hangi site, ceac mi? dvlottery mi?

• Sn. @crazycells bugün konsolosundan onaylı pasaportlarına geri gönderin diye bir telefon aldım. Çocuklarımız ile ilgili bir konuda tekrar istiyoruz dedi. Çocuklar için başvuru yapmamıştım. Gorusmede onlar icin daha sonra basvuracaz dedik. Telefonla geri döndük ama kimseyle görüşemedim. Bu şekilde bir uygulama var mi? Vize onaylı durumda.

• @crazycells bileti bugune almıştım. Iptal etmeden giriş yapıp sonra pasaport göndersem olur mu?

• @crazycells ceac efendim bi kontrol etmek istiyordum öyle bi imkanımız yokmu acaba

• Konsolosluğun bu konuda Email mesajıda atması gerekirdi,
    keşke bu durumu Email ile bildirirmisiniz diye yanıtlasaydınız.
    @ayek DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sn. @crazycells bugün konsolosundan onaylı pasaportlarına geri gönderin diye bir telefon aldım. Çocuklarımız ile ilgili bir konuda tekrar istiyoruz dedi. Çocuklar için başvuru yapmamıştım. Gorusmede onlar icin daha sonra basvuracaz dedik. Telefonla geri döndük ama kimseyle görüşemedim. Bu şekilde bir uygulama var mi? Vize onaylı durumda.

• @sash cevap icin tesekkurler. Konsolosluğa mesaj yazdım. Cevap olarak gonderin dediler. Bakalım ne olcak. Aciklama da yapmadilar. Cocuklara sinra alacagmi söylemiştim.anlam vermedim açıkçası geri istemelerini.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sn. @crazycells bugün konsolosundan onaylı pasaportlarına geri gönderin diye bir telefon aldım. Çocuklarımız ile ilgili bir konuda tekrar istiyoruz dedi. Çocuklar için başvuru yapmamıştım. Gorusmede onlar icin daha sonra basvuracaz dedik. Telefonla geri döndük ama kimseyle görüşemedim. Bu şekilde bir uygulama var mi? Vize onaylı durumda.

Sayin @ayek , en makulu seyahat planlarinizi sonraya ertelemek olur. Hatali basmis olabilirler vizenizi, eger istiyorlarsa geri gonderin hemen, ilk firsatta islerini bitirip size geri gondersinler. Hatali ya da yanlis bilgi vermediyseniz vizenizin iptal edilecegini hic sanmiyorum, o nedenle korkacak bir durum yok.

Ilk defa duydum ben de tekrar istenildigini ama tahminimce bir yanlisliktan dolayi istiyorlardir.

Vizenizde annotation kisminda herhangi bir yazi var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells ceac efendim bi kontrol etmek istiyordum öyle bi imkanımız yokmu acaba

ceac'a veriler bildigim kadariyla Ocak-Subat gibi aktarilmaya baslaniyor, dolayisiyla su an ulasamamaniz normal bence.

• Subat ayi randevu tarihleri aciklandi. Bekleyenler kontrol etsin.

• @crazycells planları iptal ettim. Annotation kısmında 212(g)(2)(B). Yazıyor. Bazı aşilarin gerekmediği ile ilgiliymiş.

Çocukların vizesiyle benim vizemin ne ilgisi olur. Onlar adına vizeyede başvurmamıştım. Amerikaya gittikten sonra başvuru yapacaktım. Bunuda görüşmede bildirdim.

Keyfi olarak iptal edebirler mi? Olurmu öyle birşey? Yada birileri asılsız bir şikayette bulunmuşsa ondan olabir mi? Dikkate alırlar mı her denileni ?

Basılmış vize ve pasaportu geri istemenin mantığı nedir ki? Uscis kararınıza vizeyi aldık yatırmıştım. Toplamda 2000 dolar harcadık.

Eşim babasinin istegi nedeniyle gitmekten son dakika vazgeçti ve benimde gitmemi istmedi. Tum islemleri bitirtikten sonra tabi bu gundeme geldi. Son dakikaya kadar olmamazsa diye seslerini cikarmadilar. OLunca sorun çıkardı. ikimiz içinde uscis demesi yapmıştım. Onun asilsiz bir şikayeti olsa dahi ondan dolayı iptal edilir mi? Asil talihli benim.

Ucunda ölüm yok Olmazsa olmaz ama o kadar masraf ve pasaportu elimize aldıktan sonra iptal olması keyif kaçırıcı bir durum. Eşimin konsoloslukta tanıdıkları var. Arkadaslari aracligiyla oyle keyfi iptal yapabir mi konsolosluk çalışanları? Öyle bir durumda kcc' yemi yazmak lazım.

• @crazycells bu arada enson mail [email protected] mail adresinden geldi. Diğer mailler [email protected] dan geliyordu. Farklı birimler mi bunlar.

• Merhaba
    7 Kasım'da KCC'den bir mail geldi. Bazı dokümanları istiyorlardı. 17 Kasım'a kadar hazırlayıp gönderdim. 27 Aralık'ta (dün) DS-260 formunun gerektiği gibi doldurulduğu ve istenilen dokümanların sağlanmış olduğuna dair bir mail geldi. (Bu kadar uzun sürünce bir defa telefonla arayıp sormuştum. İşlemdedir demişlerdi.) Şimdi mülakat tarihi verilmesini bekliyorum. Numaram: 2019EU00012xxx

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bu arada enson mail [email protected] mail adresinden geldi. Diğer mailler [email protected] dan geliyordu. Farklı birimler mi bunlar.

O durumda haberler kotu olabilir maalesef.

FPU - Fraud Prevention Unit'mis yani hileyi (dolandiriciligi) onleme birimi...

Gocmenlik surecinde verdiginiz bilgilerin dogru ve tam olmasi onemli.

Esiniz ya da bir baskasi sizin hakkinizda yanlis bir bilgi vermis olabilir konsolosluga. Eger dosyada yaniltici bir bilgi bulurlarsa vizeyi iptal edebilirler. Bu biraz ne tur bir bilgi olduguna bagli. Eger emin olamazlarsa sizi konsolosluga sorgu amacli cagirabilirler, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells planları iptal ettim. Annotation kısmında 212(g)(2)(B). Yazıyor. Bazı aşilarin gerekmediği ile ilgiliymiş.

Çocukların vizesiyle benim vizemin ne ilgisi olur. Onlar adına vizeyede başvurmamıştım. Amerikaya gittikten sonra başvuru yapacaktım. Bunuda görüşmede bildirdim.

Keyfi olarak iptal edebirler mi? Olurmu öyle birşey? Yada birileri asılsız bir şikayette bulunmuşsa ondan olabir mi? Dikkate alırlar mı her denileni ?

Basılmış vize ve pasaportu geri istemenin mantığı nedir ki? Uscis kararınıza vizeyi aldık yatırmıştım. Toplamda 2000 dolar harcadık.

Eşim babasinin istegi nedeniyle gitmekten son dakika vazgeçti ve benimde gitmemi istmedi. Tum islemleri bitirtikten sonra tabi bu gundeme geldi. Son dakikaya kadar olmamazsa diye seslerini cikarmadilar. OLunca sorun çıkardı. ikimiz içinde uscis demesi yapmıştım. Onun asilsiz bir şikayeti olsa dahi ondan dolayı iptal edilir mi? Asil talihli benim.

Ucunda ölüm yok Olmazsa olmaz ama o kadar masraf ve pasaportu elimize aldıktan sonra iptal olması keyif kaçırıcı bir durum. Eşimin konsoloslukta tanıdıkları var. Arkadaslari aracligiyla oyle keyfi iptal yapabir mi konsolosluk çalışanları? Öyle bir durumda kcc' yemi yazmak lazım.

o annotation ile ilgili bir sorun yok, sizin de belirttiginiz gibi hakkinizda biri bir ihbar yapmis olmali. Asilsiz sikayet sonucunda iptal edilecegini zannetmiyorum, bilgi ve belgeleri dogrulamaya calisacaklardir.

• @crazycells cok teşekkürler.

• @mardin-le-gund DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@heavenblue Mülakattan 2 hafta ya da 1 ay önce çıkartıyoruz ve mülakat günü konsolosluk yetkilisine diğer belgelerle birlikte teslim ediyoruz. Ds 260'la bir ilgisi yok

Cevap icin tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayek bol sanslar dilerim, iyi haberlerinizi en yakin zamanda bekliyoruz. Daha once bir talihlinin eski esi tarafindan "nasil biri oldugunu" ve neden bosandigini anlatan bir mektup gonderilmisti konsolosluga, ama konsolosluk cok dikkate almamisti bu mektubu. Umarim sizin dosyanizda da yalan ihbarlar dikkate alinmaz.

• @crazycells bilgi için çok teşekkürler. telefonda neden olrak çocuklarınız ile ilgli bilgilerde bir değişiklik var denildi. Pasaportu birde evrağı gondericem. dediğiniz gibi asılsız bir şikayet olabilir. teyit etmek istemiştirler.

Kabul etmezlersede keyfleri bilir. sonuçta seçen de onlar iptal edecekte onlar. Iptal ederlerse usciss e odediğmiz 440 doları geri alabilir miyim. en azında onu kurtaralım. 🙂

• @crazycells benimde büyük ihtimal öyle oldu.Ben bir iş olmayınca olmaması gerekirdi diyenlerdenim. sizleri süreç ile ilgli bilgilendirirm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bilgi için çok teşekkürler. telefonda neden olrak çocuklarınız ile ilgli bilgilerde bir değişiklik var denildi. Pasaportu birde evrağı gondericem. dediğiniz gibi asılsız bir şikayet olabilir. teyit etmek istemiştirler.

Kabul etmezlersede keyfleri bilir. sonuçta seçen de onlar iptal edecekte onlar. Iptal ederlerse usciss e odediğmiz 440 doları geri alabilir miyim. en azında onu kurtaralım. 🙂

tam bilemiyorum, biraz zor olabilir geri almak; lakin umarim surec oraya gelmez 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |