DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@osmanhasoglu bunu buraya değil konsolosluğa sormalısınız.
    bana kalsa kapıdan sokmam..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak AIS kaydı sadece ankara için değil, çoğu konsolosluk için var.
    net bilmediğiniz konular için yorum yapmaktan kaçının lütfen.

Tamamdır teşekkür ederim. Bende net bir şekilde öğrenmiş oldum.

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar herkese. Size ufak tefek sorularım var, forumda aradım ama bulamadım, varsa da ben bulamamış da olabilirim.
    Bu çarşamba mülakata giricez, şu küçük detaylara takıldım, kimilerine saçma gelirse şimdiden kusura bakmayın, ama başka akıllarına takılanlar varsa bu gibi şeyler, onlara da yardımcı olur 🙂
    1- Yalnızca birikimlerimizin olduğu hesap/hesapları göstermemiz yeterli miydi yoksa sürekli işlem gören bir hesabın da dökümlerini almalı mıyız?
    2- E devletten aldığımız Adli Sicil dökümünde belgenin nereye verileceği ve neden verileceği kısımlarını ABD Konsolosluğu-Kuruma İbraz olarak doldurdum, doğru mudur ?
    3 Aynı şekilde Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğini de Nüfus Aile seçeneğini işaretleyerek aldım, öyle mi olması gerekiyor ?

Bu arada Unganlar deneyimimi de mülakat deneyimimle birlikte sizlerle paylaşacağım, onu bekliyorum..

Şimdiden teşekkür ederim, herkese bol şanslar, güzel günler ve kolay mülakatlar dilerim 🙂

• @barbie

1-USD veya TL veya herhangi bir döviz veya kıymetli madenler cinsinden birikiminizi gösteren (tercihen USD karşılığını gösteren), bu forumda daha önceden tavsiye edilen minimum USD tutar ve üzeri tutardaki birikiminizi gösteren banka hesabınızı mülakatta sunmanız yeterli olacaktır.

2-Nereye ve neden verileceği kısımlarını doğru ibraz etmişsiniz ve doldurmuşsunuz.

3-Daha önce bu konuyu bende sormuştum, @gucarslan sorumu cevaplamıştı. Nüfus aile olarak e-devletten almanız doğru. (https://yesilkartforum.com/forum/post/400850)

Bol şans

• @burcugulsn muscat Oman en çok duydum yer dosya taşımak için oturum sartmi siz nasıl yaptınız yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rüstem-Avcı sizi forum kurallarına uymadığınız için bir süre forumdan uzaklaştırıyorum.
    ayrıca unutmadan; bu kadar sık titreşim gönderemezsiniz..

• Yasaklı

@ATS16, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@barbie

1-Yalnızca USD cinsinden birikiminizi gösteren, bu forumda daha önceden tavsiye edilen minimum USD tutar ve üzeri tutardaki birikiminizi gösteren banka hesabınızı mülakatta sunmanız yeterli olacaktır.

2-Nereye ve neden verileceği kısımlarını doğru ibraz etmişsiniz ve doldurmuşsunuz.

3-Daha önce bu konuyu bende sormuştum, @gucarslan sorumu cevaplamıştı. Nüfus aile olarak e-devletten almanız doğru. (https://yesilkartforum.com/forum/post/400850)

Bol şans

Yalnızca USD cinsinden birikiminizi gösteren…

Buraya bir düzeltme yapmak istiyorum birikimlerinizi TL göstersenizde problem olmuyor.

• @Prm-oguzhan Düzeltmeniz için teşekkürler, haklısınız. Post'u "USD veya TL veya herhangi bir döviz veya kıymetli madenler cinsinden birikiminizi gösteren (tercihen USD karşılığını gösteren)" olarak düzelttim.

• Merhaba,
    17.01 de mülakatımız var. Eşime bir mail gelmiş. Mailin ilk paragrafını iletiyorum.
    IMPORTANT UPDATE: Derivative children under the age of 14 are no longer required to appear in person for their visa interview. This means that if your child is not the principal applicant of an IV case, such as IR2, CR2, FX, and F22, F24 and IR4 they are not required to appear in person for the interview. Principal applicants, including children under 14 are required to appear for an interview. If you have any questions or concerns regarding this update, please do not hesitate to contact us via e-mail.
    7 yaşında bir oğlumuz var. Onu götürmeyeceğimiz anlamına mı geliyor bu? Yeni bir uygulama sanıyorum

• @ssoydan88 Orda yazan vize türleri için geçerli bir durum o. Dv lottery için değil

• @Movistar74 teşekkür ediyorum. Ben çevirisinden bakınca o vize türleri olursa katılması gerekiyor diğer türler için asıl talihli değilse katılması gerekmiyor gibi algıladım o nedenle danışmak istedim.

• @ssoydan88 bende şaşırmıştım o yazıyı görünce sonradan tekrar okuyunca anladım. 🙂

• @ATS16 Teşekkür ediyorum, sağolun, sürecinizde bol şanslar.

• @mehmetizmirli Hayırlı olsun Hong 🇭🇰 e mailini ben bulamadım ne kadar sürede size dönüş yaptılar birde ayrıca saglik muayenesine nerede girdiniz.

• @Neslihan-Demir Bu konuda ben de bir şeyler yapmak istiyorum ama araştırmalarımda geçmişte niyetlenmiş bir kaç kişi, bu yıl ticari işletme kurarak taşıyan bir kişinin mesajlarına rastladım. Aslında süreci net bir şekilde bilsem dil okulu, iş yeri kurarak, işe girerek taşıma vs. razıyım ama henüz bu konuda net bilgiye ulaşamadım. Bir de bu süreci KCC ile yürütmek gerekiyormuş ki aktif olduğumuzda sanıyorum elçiliklere yönlendirilmiş olacağız ve iş tümden zora girecek. 6 aylık dil kursuna geçici oturum alabileceğimiz ülkeler varsa ve bu şartla dosya taşıma gerçekleştirebilirsek en garanti yol bu olacaktır diye düşünüyorum.

• merhaba. unganlardan randevu oluşturuyoruz. asıl talihli benim ve genel olarak kendi üstümden sorular veşimi eklemedim yani böyle bir soru da yok ds260'daki gibi. ona ayrı mı açmamız gerekiyor?

• @Aslı-Uslu randevu alırken siz ve aile bireyleri için ayrı ayrı randevu almanız gerekiyor.

• @barbie merhaba, 1. ve 2. maddeleri cevaplamışlar. 3. madde de şu önemli konu var: Eğer aile olarak mülakattaysanız, vukuatlı nüfus sureti (aile) alırken esas kişi olarak siz, eşiniz ve 18 yaşını doldurmuş çocuk(lar), herbiri kendi e-devletinden bunu AYRI AYRI çıkarıp vize görüşmesinde versin. 2023 Ağustos ayında Ankara bizden böyle istemişti, yani vukuatlı nüfus suretinde (aile) esas kişi (kendisi), eşi ve 18 yaşından büyük çocuk(lar) için ayrı ayrı oluyor, 18 yaşından küçük çocuk(lar) için ise o çocuk hangi ebeveyne ait ise o ebeveynin vukuatlı nüfus sureti (aile) alınıyor, anne ve baba müşterek çocuk(lar) için ise mülakatta o çocuk(lar) için babanın vukuatlı nüfus sureti (aile) alınıyor.

• tamam teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |