Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar. Bugün itibari ile dosyamı Belgrad'a taşımış bulunmaktayım. Karadağ çalışma ve oturum iznim sayesinde KCC üzerinden dosyamı taşıyabildim. Bu süreçte destekleri için @SdasCtz ve mail taslağı için @Detroit2222 ye çok teşekkür ederim. Bu forum olmasa, bu kadar bilgi fazlalığı ve rehber olmasa, taşıyabilmem mümkün değildi. Herkese teşekkürler. Umarım dv talihlisi herkes mülakat alıp, hakettiği hayata ve standarta ulaşabilir.

• Herkese merhabalar. Almanya konsolosluğunun internet sitesinde yazdığı üzere pasaport teslimi için hesap oluşturmaya çalışıyorum (AIS değil) ancak her girdiğim her bilgi doğru olmasına rağmen şöyle bir hata alıyorum. Randevu tarihime yaklaşık 1 ay var. Forumda AIS için yazıldığı gibi 1 hafta kalana kadar beklemeli miyim yoksa konsolosluğa mail atmalı mıyım? Teşekkürler.

image.png

• ⭐⭐

@Hope-Breaker Bir sure daha bekleyin ve ara ara denemeye devam edin eger son 10 gun icerisinde halen yapamamis durumdaysaniz konsoloslukla iletisime gecmekte fayda var. Bir gun once bile yapilsa bir sorun teskil etmiyor bu kayit bu sebeple simdilik telaslanmaniza gerek yok diye dusunuyorum.

• ⭐⭐

@dkanar Tebrikler Mulakat deneyimleri konusunda 3-4 Talihlinin belgrad icin mulakat deneyimi mevcuttu simdiden okuyup hazirlanmaniz faydaniza olacaktir. Umarim numaraniz cutoff olur ve mulakat alirsiniz , Bol sans.

• @Muhammet-Ali hong kong visa inquiry form şeklinde arayın konsolosluğun formunu amacınızı belirten şekilde doldurun en hızlı cevabı bu şekilde alacaksınız. mailler spama düşmüş olabilir. form doldurursanız bir şekilde dönüş olacaktır.

• Arkadaşlar muscat mail attım cevap bu şekilde geldi
    “Thank you for your email.
    Consular Muscat regrets that it is unable to accommodate your transfer request. “ her yere saldırcaz artık

• @ssoydan88,

Selamlar,
    Aslında doğru anlamışsınız. Yazıda belirtilen vizeler haricindeki görüşmelere 14 yaş altı çocukların getirilmesine gerek yoktur bilgisi var ama bu konuda @gucarslan daha önce bir ileti göndermişti (aradım ama bulamadım) bu tarz bir bilgi gelmesine rağmen yine de çocukları da yanımızda götürmemizin daha iyi olacağını söylemişti. Dolayısıyla biz de mülakat tarihi aldığımızda 2 yaşındaki ikizlerle birlikte gitmeyi planlıyoruz.

IMPORTANT UPDATE: Derivative children under the age of 14 are no longer required to appear in person for their visa interview. This means that if your child is not the principal applicant of an IV case, such as IR2, CR2, FX, and F22, F24 and IR4 they are not required to appear in person for the interview. Principal applicants, including children under 14 are required to appear for an interview. If you have any questions or concerns regarding this update, please do not hesitate to contact us via e-mail.

• @ridetowild

İlgili iletiyi de buldum.

@gucarslan, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@TonadaTriste bu durum güncellenmiş olsa da, tavsiyemiz çocukların mülakata katılması yönündedir.

güncelleme yeni.. dv gibi zaman sınırı olan bir vizede böyle bir riske girmemek gerek. hele de kalan 1 ayda hiç gerek yok. (@fk1864 )

• Merhaba arkadaslar, vize bulteni sitesine gunde 10k defa giris cikis yapmaya basladim yine. Sizce bu ayki bulten ne olur , tahminleriniz ne yonde?

• @eray26 20000 olur bence

• @lumos Çok teşekkür ederim 🙂

• @misha90 bende 20k- 22k arasi diye dusundum

• @eray26 cn 13500ün önünde işleme alınmamış 3500 kadar dosya var. bundan dolayı bu ay yerinde sayabilir eu için

• @ahuramazda ben yerinde sayacagini dusunmuyorum ama hayirlisi diyelim

• @ridetowild Peki dosyamızı yurtdışına taşıyabilirsek çocukları götürmeli miyiz?

• @talhabakunin GC ilk başvurumdu dv24 bu yüzden dv23 kazananları forumdaki excell üzerinden takip ettim aynı zamdan adminlerin paylaştığı bültenleri çok yakından takip ettim bu yüzden kendime şunu söyledim eğer dv24 kazanırsam 11k altında sıralamam olursa ankarayı bekleyeceğim 11k üstünde olursa da dosya taşıma yapacağım bu yüzden dosya taşıma maliyetlerini çıkardım iki kişi için 7k usd gibi ön görüm olmuştu şimdi gelelim bu sene için dv24 excell kontrol ediyorum her ay bültenleri takip ediyorum ankara aylık 20 ile 30 arasında vize bastıkğını gördük buda çok az ve yavaş ilerliyor adminlerin de söylediği gibi ankaraya güvenmeyin geçen sene daha önce oldumu bilmiyorum ama vize basımı genel kota dolduğu için bir çok kişi konsolosluk önünde randevu verilmesine rağmen geri çevrildiler yani karar sizin dosya taşımanın maliyetini stresini de düşünerek bu yola çıkıp çıkmamak sizin kararınız şahsen ben sizin sıranızda olsaydım ve şuan için alternatif ülkeleri en azından kolay vize alacağım ülkeleri araştırırdım bu yüzden belki dv25 kazanırım diye temmuz ayında eşimle birlikte avrupa tatile gideceğiz vize almam kolay olması için yani uzun lafın kısası adminlerin söylediği gibi ankaraya güvenmeyin imkanınız var ise gc kazanmışken dosya taşımayı düşünmenizi tavsiye ederim bütçenizde uygunsa bu sene için fiyat ön göremiyorum dhaa dosya taşıyan olmadı

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@inanc-karadag dv kazanınıysanız öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Merhaba, şu an kullanabileceğim güvenilir bir adres var ama sonrasında kısa bir süre ikamet edebileceğim bir yer değil, amerikada bir tanıdığı olmayan ya da onlarla birlikte kalmak istemeyen olabiliyor bu konuda adres sorununu nasıl hallettiniz? Ya da halledeceksiniz?

• @sevdademirci ds260'ta adres kısmını NA olarak bıraktım. konsolosluk mülakatında sizdeki gibi bir adres verdim. 2 hafta sonra ABD'ye ilk girişi yaparken polis kontrolünde yeni bir adres beyan etmeyi planlıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |