DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Beykentli Selamlar. Yeşil pasaport ile giriş hakkında bir bilginiz var mı? Süreci kolaylaştırır mı acaba?

• @akincetin süreciniz umarım en yakın zamanda en iyi şekilde sonuçlanır

• @gucarslan NNCP den AP ye kalmak nedir tam olarak

• @gucarslan Merhaba,
    Pasaportum onlarda ve onaylandığını sözlü olarak iletmişlerdi. Tarafıma teslim edilmedi. Boş olarak gönderilmeden mail ile DS-5535'i göndermek istiyorum.

İlettiğiniz sayfadaki tüm sayfaları tek tek okudum. Fakat formun nasıl doldurulması gerektiği ile ilgili soru işaretlerim mevcut.
    Bu soruların hepsini tek seferde sorup cevaplarınıza istinaden kalıcı bir mesaj ile arkadaşları yönlendirmesini temenni ederim.

1. 1-Personal Information bölümünde "Case Number/Visa Type/Classification" ne olarak doldurmamız gerekiyor? Visa type ve classification kısmını bilemedim.

2. 2- Passport and Travel History kısmında
      "Have you travelled to any country (other than your country of residence) in the last 15 years?" sorusunda ds-260ta daha önce j1 vizesiyle work and travel yaptığımı belirtmiştim. YES No şeklindeki seçenekler bulunuyor. Nasıl ilerlemeliyiz?

3. "Have you ever held a passport other than the passport listed in your visa application?"

4)4- Address and Contact Information Kısmını DS-260 formunda detaylı belirtmiştim. Cevaben ne yazmamız gerekir?

1. 5- Social Media kısmında DS-260 formunda linkedin adresimi belirtmiştim. tekrar belirtmeli miyim?

6)6- Employment History bilgisi de DS-260 formunda mevcut. "DS260 formunda verdiğiniz hiçbir cevabı tekrar vermeyin." derken boş bırakmamızı mı kastetmiştiniz?

1. aşağıdaki soruda da işaretlemeyi nasıl yapmalıyız? Word dökümanı olduğu için YES'i kalın ve altı çizili işaretlemem yeterli olur mu?

The information provided in this application and other information submitted may be provided to other U.S. government agencies having statutory or other lawful authority to use such information, including for law enforcement and immigration law enforcement purposes. I understand that any willfully false or misleading statement or willful concealment of a material fact made by me herein may subject me to permanent exclusion from the United States and, if I am admitted to the United States, may subject me to criminal prosecution and/or removal.
    • Yes • No

Soru kalabalığı ve panik halim için herkesin affına sığınıyorum.

• @barbie merhaba,

@gucarslan Bey'in cevabına istinaden,

NNCP (National Name Check Program) nedir?
    USCIS'in 2002 yılından beri kullandığı ve FBI tarafından yönetilen dünyanın en büyük ad-soyad kontrol programıdır.

• @asilolcu merhaba. Kolaylaştırmaz, her türlü pasaporta (diplomatik pasaport hariç) davetiye lazım. Parayı tutan da davetiye zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barbie verdiğim linki okumaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akincetin detaylı cevapları size ilettim.
    bol sabırlı beklemeler.

• @gucarslan merhaba,

yanıtlarınız ve desteğiniz sayesinde ilk gün içerisinde formu ilettim.
    Yardımlarınız için minnettarım.

Teşekkür ederim.

• Merhabalar, 4 subatta Suudi Arabistan-Riyadh konsoloslugunda mulakatim var. Daha once Riyadh konsoloslugunda mulakat deneyimi olan var mi? Veya tanidiginiz biri varsa iletisime gecerseniz sevinirim.
    Tesekkurler.

• Arkadaşlar numaranız current olduktan ne kadar süre sonra mülakat maili geliyor ?

• Herkese Selamlar, bir sorum olacaktı.

Asıl talihli benim ama eşim Arnavutluk'ta çalışıyor. Biz de dosyamızı Tiran'a taşımak istiyoruz. KCC'ye bir saat önce eşimin çalışma ve oturum belgesini, evlilik cüzdanımızı gösteren evraklarla mail attık. Çok hızlı cevap geldi ama gelen cevabı tam anlamadık. Sanırım KCC eşimin başka ülkede çalıp yaşıyor olmasını yeterli bulmadı. Ayrıca mailin sonunda Kabil Büyükelçiliğiliğiyle ilgili bir bölüm yazmışlar o kısmı hiç anlamadık. Sizce bundan sonrasında ne yapmalıyız? Bizim mailimizi ve KCC'den gelen yanıtı ekliyorum.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bizim Mailimiz:

Case Number: 2024EU00021XXX
    Name - Surname: ---
    Date of Birth: ---

Dear KCC Officer,

I'm a DV2024 winner. My husband, lives and works in Albania. We would like to transfer our case from U.S Embassy Ankara to U.S Embassy Tirana. Could you please do the transfer. You can find our marriage certificate and my husband’s Residence and Work permits of Albania, passport in the attachment. If you need any other document I can send it to you.

Respectfully submitted,

Best regards,

KCC'den Gelen Cevap

Thank you for your inquiry.

Once the DS-260 for the Principal Applicant has been submitted, the interview location can only be updated by the Kentucky Consular Center (KCC). Please send your request to [email protected]. You will need to include information that explains why you need the interview location changed. Unless they are in the U.S. and adjusting status, all applicants on the case will be scheduled for interview with the Principal Applicant. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions. If you need to change your interview location because your residency has changed, you will need to include the new address in your email along with your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY).  Also, you will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address.  (Please note that Post Office Boxes, general addresses without a fixed residence, and mailing addresses in care of another person are generally insufficient for purposes of this request, and that visiting family members, tourism, or vacationing do not justify a change of interview location.) These steps are not necessary if you are requesting a reassignment because your case is currently assigned to Embassy Kabul. For more information, please see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-reassignment-procedures-for-kabul-and-baghdad.html.

If your interview has already been scheduled, you must contact the U.S. embassy or consulate to request a transfer of your case. The U.S. embassy or consulate will determine if it will accept your case for transfer.

For additional information, please refer to the following websites:

Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html

Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

• @mrts00 Bunun belli bir cevabı yok maalesef. Konsolosluğun çalışma hızına ve seneden seneye değişen dinamiklere bağlı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HüseyinBurcu mailinizi okumadan direkt otomatik cevap vermişler, tekrar yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Latif-TERZİOĞLU geçmiş yılların mülakat deneyimlerini okudunuz mu?

• @Summer-0 merhaba, sizin case number 10.000 lerdeyken mülakat mı aldınız?

• @segulay76 Bence iletiye dikkatli bakmamışsınız, imzaya bakın. Mülakat Frankfurt görünüyor.

• ⭐⭐

@HüseyinBurcu

Merhaba,
    Mailinizi bir de şöyle yazın ve doğru cevabı alana kadar tekrar tekrar yollayın:

Subject: 2024EU210XX

Dear Sir / Madam,
    My husband has an Albanian citizenship.
    Our marriage certificate and whole documents that my husband is an Albanian citizen are attached.
    I would like you to transfer my case to Tirana / Albania.
    Thank you.
    Best regards
    Ad soyad

Principal Applicant : Soyad, Ad
    Preference Category : DV DIVERSITY- ANK/TURKEY
    Case Number: 2024EU210XX
    Date of Birth: Ay / gün / yıl

Ekleri eklemeyi unutmayın.

• @mrts00 2023 ve 2024 excel tablolarından net şekilde görebilirsiniz

• @Latif-TERZİOĞLU excel tablolarını inceleyip riyadh konsolosluğunda mülakata giren kişileri tespit edip görüşebilir, böylece direkt olarak bilgi alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

154

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |