Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese öncelikle merhabalar 27.12.2023 tarihli unganlar deneyimimi paylaşmak istiyorum

26.12 yi 27.12 bağlayan gecenin sabahı istanbul dan Ankara'ya YHT ile geçişimi gerçekleştirdim tek başıma geldim zaten vize istegim de tek kişilik sabah saat 10.30 da ankara gardan taksi ile 5 dk bir sürede kugulu parkın orda taksiden inip direk unganlara geldim içeri girdigimde saat 10.45 di sanırım 11.20 deydi randevum direk aldılar ilk önce hasta girişi yapıp direk 5.katta kan alma için vezneye yönlendirdiler 47.5 $ cash olarak ödeme yaptım yaklaşık 10 dk bekleme ile geçen zaman burdan direk röntgen icin 3.kat a yönlendirdiler bir 10 dk burda bekledikten sonra hemen röntgene alındım ve hızlı bir röntgen çekim yapıldı çekim sonrası 4.kat a direk yönlendirme yapıldı ve saat 12.30 gibi tekrar gelmemi istediler muayene için
    Kahve içmeyi sevenler için girişte ufak dükkan bir kahveci var yandaki büyük olana oranla kahve çekirdeğini Kolombiya sevenler için önerim yaklaşık 45 dk oturup bekledikten sonra 12.20 gibi yukarı tekrar çıktım muayene için bekleyen kişi sayısı 25 di bunlardan 10 tanesi Türk kalanı Arap ülke mensubuydu saat 13.15 gibi 1 saat sonra muayene için çagrildim girişte kullandığım bir ilaç olıp olmadığını sordular kronik hepatit b hastası olduğum için girişte viread ilacımı verdim (tenofovir) hastalık baskılayıcı bir ilaç sonra içeriye geçtim ve soyunup önlügü giymem rica edildi yaklaşık 2 dk sonra mehmet bey geldi ve muayene başladı tansiyon ölcümü yapıldı ardından 2 adet asi vurdu muhtemelen karma olduğunu düşünüyorum hepatit b hakkında ne aşamada oldıgumu sordu gerekli testler veya yanınızda belge getirip getirmedigimi sordu ilk günden 2020 den itibaren hastalıktan muzdarip olduğumu son evrede oldğunu ve antikor olusumunu beklediğimi belirttim hepatit a veya c olup olmadığını sordu bildiğin herhangi bir yara izi olup olmadığını sordu ayaklarımda varisleri görüp zorluyor mu dedi ensemde ve ayak parmağımda doğum lekelerini sordu ardından üzerimi giyinip kendisine sağlık testlerimi ilaç raporlarını ve ultrasonografi raporlarını teslim edip vezneye geçtim yaklaşık 20 dk sonra vezne görevlisi ilacimin ve raporlarımin işlendiğini söyledi ve 280 $ ödeme rica etti yine aynı şekilde dolar ve cash olarak ödeme yapıp bana yarın sonuçları 3 ile 5 arası alabilcdgimi söyledi

Herşey bi kenara kronik hepatit b ile alakalı klasik bir doktor randevusu dışında hiçbir şey sormadı sorun olduğunu düsünmüyorum bu konuda belki de hepatit a veya c daha sıkıntıdıt bu konuda bir fikrim yok bekleme sürelerini çıkartırsam toplam 15 dk veya 30 dk sürmüstür tüm islemlerimin süresi ve 330 $ toplam ödeme yaptığım miktar

Uzun zamandır ankara gelmemiştim biraz eğlenme ve kendini ödüllendirme süresi içindeyim zamanını ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim herkese umarım hepatit b için bir nebze bile olsa birilerine ışık tutmaya tutabilmeye çalismisimdie sürecim daha tsmamlanmadi 20 gün sonra mülakat ile tüm herşey benim için belli olucak

Ama yine de hem hepatit b hemde genel olarak hem @crazycells hem @gucarslan özellikle gucarslan bey e teşekkür ederim iyi akşamlar keyifli ve bol bilgili forumlar dilerim

• Yasaklı

@symbi0te sürecinizde başarılar mülakat deneyiminizide sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

• @Prm-oguzhan aynı gün mülakata giricez 07.45 ilk randevu benim hepimiz orda olucaz 😁

• Yasaklı

@symbi0te 08.00'da da bizim randevumuz var allah utandırmasın ne diyelim 🙂

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @Prm-oguzhan o gün orda buluşmak dileğiyle ile iyi geceler dilerim

• Yasaklı

@symbi0te İnşallah Hocam, Teşekkürler Hayırlı Geceler

• @Prm-oguzhan Umarım şu an güzel geçiyordur randevu 🙂

• Yasaklı

@hasnotben 17 ocak hocam randevu ama inşallah iyi geçer iyi dilekleriniz için teşekkürler 🙏

• ⭐⭐

@symbi0te En çok merak ettiğim konulardan birisi de Hepatit B ile ilgili bakış açıları idi , gerçekten konuya ışık tuttunuz , kalan sürecin güzel geçmesi dileğiyle 🙏

• @hdemircanusa teşekkür ederim darısı sizin başiniza

• Merhabalar,

Bugün sağlık raporu için Unganlara gittik. Gişedeki görevli arkadaşlara pasaport ve aşı kartları ile oğlumuzun aşı takvimini ilettik. Kan ve röntgen için 2 kişi 95 dolar, karma aşılar için (ben ve eşime 5 doz karma, oğlumuza 2 doz karma) 340+340+200 dolar ödeme yaptık. Gayet hızlı şekilde işlemler ilerledi. Dr. Ungan; nereye gideceğimizi, mesleğimizi, tanıdığımız olup olmadığını, ne iş yapmayı planladığımızı, sigara kullanımı, gözlük kullanımı ve daha önce ameliyat olup olmadığımızı sordu. Yarın öğleden sonra raporun hazır olacağını belirttiler.

Not: Hazırladığımız diğer evrakları sormadılar bile, sistemde eşleşme olmadığı zaman ek belge kontrolü oluyormuş, onun dışında her şeyi gördükleri için sadece aşı kartları ve pasaportlar yeterli oluyormuş.

Tüm sürecin gönlünüze göre geçmesi dileklerimle, sevgiler...

• @efu sürecin başarı ile tamamlanmasını dilerim. Yolunuz açık olsun

• Herkese merhaba, bugünkü mülakat deneyimimi ve kendi açımdan problem yaşadığım noktaları anlatmak istiyorum. Öncelikle vize ücretini TL olarak da kabul ediyorlar. Bir önceki günden tam nakit TL hazırlamışken sadece dolar kabul ettiklerine dair bir yazı okumuştum dün gece geç saatte ve randevum sabah 7:45te olduğundan ne bir açık banka ne de döviz bürosu bulabilecektim. Kredi kartımın döviz ile ilgli ayarlamasını yapıp girmeme rağmen güvenlikten dolayı banka red verdi. Fakat görevli sorun etmeden bir kağıt verdi ve bir saat vakit verdi para çekip gelmem için. Bir sorun olduğunda çözmek için yardımcı olduklarını gördüm, ben dahil başkalarına da. Yalnız güncel kur 9800TL civarındayken 10650TL ödedim, fazla bulundurmakta fayda var. Tabii en başta hiç problem yaşamamak adına bankadan dolar çekip gelmek en garantisi. İkinci problem eşya emaneti. Haritalarda yakın hiçbir yerde emanetçi görünmüyor ve sabahın 6:30unda tüm çevre esnaf da kapalı oluyor. Oraya gittikten sonra o caddede kendi aracı ile bekleyen bir emanetçi olduğunu gördüm. Bugünün ilk randevuları olduğumuz için emanetçiye ilk eşya bırakanlar bizdik ve tedirgin olarak verdim fakat başka çarem yoktu. Çanta için 100 tl verdim ve çantamı değerli eşyalarımla birlikte olduğu gibi teslim aldım çıkışta. Üçüncü problem ise, üniversite öğrencisiyim ve haziranda mezun olacağım. Mezuniyetten sonra gitmek istiyorum fakat randevum 3 ocak olduğu için en geç haziran sonu giriş yapmam gerekecekti. Böylece mezuniyetten sonra sadece bir hafta gibi bir vaktim kalmış olacaktı. Yine bu forumda geçmiş yıllarda aynı problemi yaşayan birine verilen cevaptaki tavsiyelerden birini uyguladım. İki seçeneğim vardı, randevuya gelmeyip randevu geçtikten sonra yeni randevu talep etmek, veya kendi tarihimde randevuya gidip sağlık raporunu götürmemek. İkinci seçeneği denedim çünkü yeni randevu alabileceğimin garantisi yoktu. Tabii ikinci seçeneğin de garantisi yok fakat daha düşük riskliydi. Belge tesliminde ve mülakat esnasında güzelce durumumu açıkladım. Zaten görevli de tahmin edip “mezun mu olmak istiyorsun?” Diye sordu. Gayet ılımlı yaklaştılar. Eksik evrak formu verdiler ve en geç eylüle kadar postalamam gerektiğini, fakat dünya genelinde sınırlı sayıda vize basılacağından dolayı sonlara bırakmamam gerektiğini söyledi ve bir garanti vermedi. Geçen sene vize numaralarının eylül ayında bittiğini belirtti. Zaten bunları bilerek ve risk alarak gitmiştim. Bunları söylerken de olumsuzluk olarak değil de dikkat etmem gerektiğini belirterek söyledi. Açıkçası benim açımdan çoğu şeyin ters gittiğini düşündüğüm için fazlasıyla endişeliydim ama konsolosluk görevlilerinin yaklaşımları oldukça normaldi. Tabii ki hala vizemin basılacağının garantisi yok, sağlık raporumu da en geç nisan-mayıs gibi göndermeyi planlıyorum. Umarım yazdıklarımın birilerine yardımı dokunur. Herkese bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Afra-Lalancı deneyiminizi aktardığınız için teşekkürler.
    ayrıca lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @Afra-Lalancı gayet faydalı bilgiler hakkınızda hayırlısı olsun umarım sorun yaşamadan vizeyi alırsınız. Unganlar da muayene olmadınız mı peki?

• @Afra-Lalancı süreciniz için eksik de olsa şimdiden hem hayalleriniz açisindan hem istekleriniz açısından mutlu ve istediğiniz gibi geçmesini isterim

• @Movistar74 hayır olmadım, mülakatta eksik belge formu aldım ve daha sonra gönderebileceğimi söylediler. Abd ye giriş zamanımı okul sebebiyle ertelemek adına böyle bir yol denedim, başarılı olacak mıyım bilmiyorum…

• Selamlar, bugün (3 ocak) Ankara’da mülakatımız vardı. Kısaca bahsedeyim, benzer durumda olanlara faydası olursa ne mutlu..

Talihli eşim. Yanında ben ve oğlumuz olarak 3’ümüz başvuruyoruz.

Mülakattan birkaç gün önce gelen belge listesindekilerden farklı hiçbir talep olmadı.

Forumda maddi duruma dair hesap bilgileri ve tapu vb. belgelerde aile toplamı olarak ele alındığını okuduğumu hatırlıyordum ancak görevli sadece asıl talihli olan eşimin banka hesap dökümünü aldı. Bana ait olan belgeleri de vermek istedik ancak almadı. Eşimin banka hesabında 15.000 dolar civarı TL bulunuyordu. Sanırım bu yeterli oldu. Benim üzerime olan belgeleri de dikkate alsaydı içimiz daha rahat edecekti.

Eşim ve ben geçmişte bir yıldan fazla süre başka bir ülkede yaşamıştık. Oradan maalesef adli sicil temiz belgesini alamadan bugün mülakata girdik. Yanımızda bu belgeyi almak için gerekli başvuruları yaptığımıza dair imzalı İngilizce tercümeli dilekçe vardı. Ancak bu belge green card vizesi almamıza yeterli olmadı.

Kısacası, eksik belge tamamlama sürecine kalmış olduk. Önümüzdeki aylarda bu belgeyi elde edebilirsek ve o sırada toplam green card verilecek kişi sayısına ulaşılmamış olursa yine de green card vizesi alma ihtimalimiz var. Hakkımızda hayırlısı 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

36

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |