Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tekrardan merhaba, konsolosluk görüşmesi süreciyle ilgili yine bir konu danışmak istiyorum. Konsolosluk görüşmesi ve pasaport gönderimi için PTT kaydı yapılması gerektiğini okudum. Ancak belirtilen seçenekler arasından şu arasından şu iki seçenek arasında Kaldı :

• Ulusal Vize Merkezinden (NVC), Kentucky Konsolosluk Merkezinden (KCC), ya da Konsolosluk Bölümünden bir Konsolosluk görüşmesi randevu tarihi ve randevum için bu sitede kayıt yaptırma talimatı aldım.
    • Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım.

Bu iki seçenekten hangisinin seçilmesi gerekiyor acaba? Şimdiden teşekkür ederim

• @TheEcot alttaki 2. Olan

• @Movistar74 çok teşekkür ederim

• @TheEcot diversity lottery yani

• @hsn-kartal tamamladim imzayi rica etsem soruma cevaplaya bilirmisiniz

• @dkagan55 Merhaba efendim doyamın TİP kaç olduğunu nasıl konturol ederim. ve tip 1 2 3 4 olması için ds-260 ı doldurğum gibi başka işlem yapmam gereklimi teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Buğra97 Şu mesajda detaylı olarak anlatılmış:

https://yesilkartforum.com/forum/post/298733

• @tubikanasofa teşekkür ederim. Görüşmeye 1 hafta kala hangi belgeleri goturecegimiz dair bir mail aldım. Sonra belgelerimi hazırladım. Görüşme günü konsoloslukta belgeleri aldılar.

• @tubikanasofa siz ds260 formunu doldurup gönderdiniz değil mi. İmzanizda ds260 formu ile ilgili tarih belirtilmemiş. eğer doldurmadiysaniz hemen doldurmanız tavsiye ederim

• @Serapp Serap hanım size sonsuz teşekkür ediyorum iletişime geçtim şuan.

• @adem123 forumun arama kısmına hepatit b yazıyorsunuz, orada konuya daha önce deginilmistir.Konuyla alakalı bilgim yok maalesef.

• Arkadaşlar merhaba. Polis kaydı alırken başka bir ülke için olan ulusal vize başlangıç tarihinden itibaren mi 6 ay saymaya başlıyoruz yoksa ülkeye giriş yaptığımız günden itibaren 6 ay mı? Konsolosluğun sayfasında residence dediği için kafam karıştı. Vizemi aldığım tarihten itibaren residence sayılıyor muyum?

• ⭐⭐

@adem123 Oncelikle gecmis olsun. Sonralikla, bunun kararini saglik kurumu vermekle yukumludur, onlarin raporuna gore daha cok karar verilir, konsolsoluk tek basina medikal bir karar veremez o nednele rapor alinmakta.

Ikinci olarak, Hepatit B ile ilgili bu forumda 200'un uzerinde sonuc var, lutfen bunlari okumaya dikkat edin. Hic kimse size saglikla ilgili, medikal bir uzmanligi bile olsa, yorum yapamaz. O nedenle lutfen konunun tek yetkili mercii olan saglik kurulusu ile tekrar iletisime gecin, ama soyle bir durum var ki tahlil yapilmadan onlar da bir sey diyemezler. Bununla birlikte kesinlikle kabul edilmeyen, tadavi alinmadan izin verilmeyen hastaliklar su sekildedir:
    ...
    Communicable Diseases of Public Health Significance
    Applicants who have communicable diseases of public health significance are inadmissible. These currently include:

Gonorrhea
    Hansen’s disease, infectious
    Syphilis, infectious
    Tuberculosis, active
    And the following two disease categories:

Quarantinable communicable diseases designated by Presidential Executive Order. Current diseases on this list include cholera, diphtheria, infectious tuberculosis, measles, plague, smallpox, yellow fever, viral hemorrhagic fevers (such as Ebola, Lassa, and Marburg), severe acute respiratory syndromes (COVID-19, Middle East respiratory syndrome, SARS), and influenza caused by novel or re-emergent influenza (pandemic flu)
    Events that are reportable as a public health emergency of international concern (PHEIC) to the World Health Organization (WHO) under the International Health Regulations (IHR) of 2005 (currently COVID-19, polio, smallpox, SARS, pandemic influenza, and other public health emergencies of international concern)
    ...

Kaynak Linki icin tiklayiniz!

Tekrar gecmis olsun.

• @lumos çok çok teşekkür ederim ilginiz için.

• @adem123 bey selamlar @lumos gayet açıklayıcı bir paylaşım yapmış ekleme olarak yapicagim şeyler ise kendimde aktif olarak kronik hepatit b hastasıyım mayıs ayinda dv2024 çıktıktan sonra bol bol araştırma yaptım hem yabancı forumlar hem kendi forumumuz dahil hepatit b engel hastalık değil ama yine de son mercii unganlar ve abd konsolosluğu ancak 2020 de benim gibi aynı hastaliktsn muzdarip bir forum kullanicimiz greencsrd alarak gitmis kendisi ile sohbet etme fırsatım oldu kendiai aktif testlerini ilaçlarını sunmuş konsolosluk tarafından da buna engel olmadığına karar kılınmış ki hepatit b engel bir durum değil aktif yarı aktif veya inaktif olsa yani hastalığı geçirmiş olsanız bile engel değil ancak yine son kararı konsolosluk vericek emin olun bende düsün mıyor değilim önünüzde ki hafta unganlar randevum var ve mülakat deneyimleri kısmında detaylı bir sağlık muayenesi paylaşıcam yarın öbür gün yine benim gibi hepatit b taşıyıcısı veya insanlar için yardımcı olması açısından umarım sizinde eşinizin de hem mülakati sorunsuz geçer ve en yakın zamanda mülakat alırsınız iyi geceler dilerim

• ⭐⭐

@symbi0te Size de çok geçmiş olsun, katkınız çok değerli sağ olun.

• @kırmızı Açtırmanıza gerek yok. Asıl talihli olan eşimin yüksek lisans diplomasını evrak olarak almadı gerek yok dedi. Sadece lisans bilgisi üzerinden değerlendirdi. Bilginize

• @lumos rica ederim ayrıca teşkkür ederim ilk zamanlar çok sorun etmiştim sağolsun hem @crazycells bey hem @gucarslan bey çok yardımcı oldular hem genel hem eski konular konusunda biraz da kendim araştırdım bakalım görücem süreci haftaya 😅

• @kırmızı pardon sizden ricamız greebcard sürecini imzanıza taşimaniz aynı şekilde forum içinde bulunan excel e işlemeniz ve sorularınızı merak ettikleriniz var ise dv2024 greencard loto aşamalari kısmından sormanız bu kısmı mülakata girmiş kişiler için doldurmak daha iyi olucaktır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |