Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ametin-k Bu linkten form 'i130' ve 'permenant resident filing for spouse and children under 21' seceneklerini secip ortalama sureleri gorebilirsiniz. Suanda Uscis sureci 36 ay civari gorunuyor. Malesef Uscis onayindan sonra bir de NVC sureci ve konsolosluktan mulakat almak icin beklemek gerekiyor.

• @kadargo baktım şimdi 14ay yazdı, Çok teşekkür ederim , cvp için

• @ametin-k U.S citizen'a bakmis olabilirsiniz. Permanent resident'larin suresi ofis, ofis bakildiginda 29 ay ile 38,5 ay arasinda gorunuyor. En guncel bilgiyi yakin zamanda onay almis arkadaslar verecektir yine de.

• Sizin öneriniz nedir, Aos mu dosya taşımak mı olur ? bu süreç ile ilgili düşünceleriniz , Belki bizim durumuzda olanlar için ( Hanımı ikna etmem baya zorlar 🙂 ). Tavsiyeniz ne olur

• @kıvanç teşekkür ederim bilgi için. Bir avukat dönüş yaptı soruma ve şöyle dedi.
    Meksika üzerinden geldiği için dosyanız sizin yanacak. 3 yıl çöp sıfırdan başlayacak geri de gönderebilirler. Kuzu kuzu beklemeye devam. ALLAH yüzümüze baksın da aile birleşimi tüm dosyaları hızlandırsın. 🙏

• @ametin-k Selamlar Mart ayına kadar mülakata çağırılmaysa tabi ki şansınızı kaybetmemek için AOS yapmalısınız. Üç ay bekledikten sonra gc alıp aileniz için Gc süreci başlatabilirsiniz.
    Eşiniz çocukla kaldığı için kıza turist vizesi almaya çalışırsanız onlarda o şekilde gelmeyi dener. Gelince de onlara aos sürecini başlayabilirsiniz. Çocuk olduğu için alabilir belki.
    Çocuğun yaşını, bakacak kimse varmı? üç ay ayrı idare edebilir mi bilmem ama mümkün ise anne de gc alabilirse iyi olur. Değilse zaten çocuğunuzun geleceği için tekte olsa siz gc almaya çalışacaksınız. Kolay gelsin

• @hope34 hocam çok teşekkür ederim, şubat en geç mart gidişata göre AOS sürecini başlarım 🙏🙏🙏

• @ametin-k eşiniz ve çocuğunuza da turist vizesi almayı da deneyebilirsiniz. Biz ekimde basvurdugumuzda şubat sonuna randevu vermişlerdi ancak sürekli kontrol ederek randevuyu kasıma çekebilmiştik. Birlikte giderseniz süreci büyük ölçüde kısaltmış olursunuz.

• @bernat

Siz, eşiniz göçmen vizesi beklerken ona turist vizesi mi alabildiniz?

• @ICu eşim greencard mülakatımızda apye kalmıştı ve mali yıl bitimine vize kotası doldugu için vize alamadı. Turist vizesine basvurdu ve daha önce göçmen vizeye basvurdugunu formda belirtti ve ayrıca ben abddeyim. Bunlara rağmen Turist vizesi onaylandı. Geçerli bir sebep belirtebilirseniz olabiliyor.

• @bernat
    Mantıklarını -varsa- anlamıyorum. Elbette sizin sebebiniz de geçerli ama başka geçerli sebebi olan pek çok kimseye de vermediler.

Peki siz Türkiye'den mi aldınız vizenizi?

• @ICu greencard mülakatımız Viyana’da oldu. Turist vizesini İstanbul’dan aldı. İyi bir dosya hazırlayıp, ziyaret için güçlü bir sebebiniz olursa şansınız var.

• Merhaba. eşim greencard sahibi kasım 2022den itibaren aktif olarak abd de yaşıyor. ağustos 2023 te evlendik. I130 formunu 12 ekim 2023 te gönderdik. Bu süreci nasıl hızlandırabilirim. Hızlandırma dilekçesi nasıl yazılır ne gibi gerekçeleri geçerli buluyorlar. turist vizesi başvurabilir miyim? en azından gidip gelsem süreç tamamlanana kadar. nasıl bir dosya hazırlarsam turist vizem onaylanır. yardımcı olabilir misiniz?

• @elifkocabay valla ben bir kaç vize danışmanı ile konuştum özellikle handan hanım ile konuştum amerika uzmanından, boşuna turist vizesine başvurma red verecekler dedi ve red verdiler de:( aklımda başka ülkeden de denemek geçiyor ama sonuç aynı olacaksa ne gerek var, vize memuruda dedi yerinde olsam sürecin bitmesini beklerim diye, tek çare göçmen olan vize türleri ile gitmek çalışma izni vs

• @elifkocabay merhabalar, sadece 2023 güncel yorumları geri dönük kontrol edip okuyabilir misiniz? Süreç hakkında bilgi oluşturması için tavsiye ederim.

• @bernat teşekkür ederim, Şimdi Dosya taşımayı uğraşıcam, bu arada tursit vizesi içinde denicem şansımı

• @bernat, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@ICu eşim greencard mülakatımızda apye kalmıştı ve mali yıl bitimine vize kotası doldugu için vize alamadı. Turist vizesine basvurdu ve daha önce göçmen vizeye basvurdugunu formda belirtti ve ayrıca ben abddeyim. Bunlara rağmen Turist vizesi onaylandı. Geçerli bir sebep belirtebilirseniz olabiliyor.

Esinizin sureci f2a mi? peki Priority Date'iniz nedir?

• Vize bülteni açıklandı

• @moonlight
    8 aylık bi ilerleme olmuş biz 2020 eylül ekim bekleyenleri 2024 ekim ayına kadar bekleriz sanırım.

• Merhabalar. Göçmenlik başvurusu devam ederken yurtdışında bir ülkeden turist vizesi alabilen var mi acaba? Cevrenizde duydugunuz oldu mu?

Benzer Başlıklar

• 994
  • 89
  • 57
  • 654
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |