DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba numaramız current olmadan konsolosluklara mail atabiliyor muyuz? Ve suan dosya kabul etmeyen ulkeler bellı oldumu? Tsk ederım

• @canym Bu arada saglık raporunu atladınız sanırım. Esımden saglık raporu istenmiyor mu?

• Herkese selamlar. Biz araç satışında bulunduk ama aslında Amerikaya gitmek için değil, değeri düştüğü için ve düşeceğini düşündüğümüz için. Mülakat mailini aldıktan 3 hafta sonra. Umuyorum mülakatta sıkıntı yaratmaz bu. Görüşleriniz nedir... @gucarslan

• @emila teker teker mail atarak deneyeceksiniz

• @hsn-kartal başlamalıyım diyosunuz degılmı current olmadan

• ⭐⭐⭐

@emila evet mail atabilirsiniz current olmasanızda, öyle bir konsolosluk listesinden bahsetmek zor. Çünkü x kişisinin dün yaptığı taşıma talebini kabul etmeyen konsolosluk örnek veriyorum sizin bugün attığınız dosya taşıma talebini kabul edebilir belki.

• @emila yok benim öyle bir önerim olamaz,ben başladım

• @barbie konsolosluk görevlisi sizin araç satış yaptığınızla ilgilenmez veya niye sattınız demez bence bir önemi olduğunu sanmiyorum

• @barbie sizin arac satışı yaptığınızı nerden bilecekler?anlamadım?

• Yasaklı

@barbie, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese selamlar. Biz araç satışında bulunduk ama aslında Amerikaya gitmek için değil, değeri düştüğü için ve düşeceğini düşündüğümüz için. Mülakat mailini aldıktan 3 hafta sonra. Umuyorum mülakatta sıkıntı yaratmaz bu. Görüşleriniz nedir... @gucarslan

Bankada ki paranız önemli konsolosluk görevlisi sizin arabanızı satıp satmadığınızı bilmez bilemez ilgilenmez de bankada yeterli para görsün tamam. Bu paranın kaynağı nereden geliyor diye sorarsa hesap hareketlerinden araç satışı vs diye açıklama yazılırsa görebilir ozaman belirtebilirsiniz ki yine problem olacağını çok düşünmem.

• @Prm-oguzhan @barbie genelde mülakatlarda paranın kaynagı sorulmuyor, bankadaki varlığınızı gösteren bir kagıt alırsınız, yanına ilaveten kaynakların hareketleri için de döküman alırsınız, talep ederler ise verecek şekilde yanınızda bulundurun, ailem hediye etti, nakit birikimimizi hesaba attık vs. Diyip acıklarsınız(detay sorulur ise!), aracı sattıgınızdan bahsetmenize gerek yok, bunu görmeyecekler, önceki deneyimleri bolca okumanızı tavsiye ederim, bu soruların cevabı defalarca verildi, tecrübeleri okudukça merakınızı giderir içinizi rahatlatırsınız, bol şanslar.

• @CANBILBEY saglık raporu her birey için gerekli, bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun ltf. Farklı bir prosedur olmayacak, sadece Rus vatandaşlarına evrak temin edebilmeniz için detay verdim, farklı bi prosedur olarak düşünmeyin, bol şanslar.

• Arkadaşlar merhaba olurda dosya taşırsam diye aşıları yakın zamanda olmayı düşünüyorum. Üstünden belli bi zaman geçince sağlık raporunu vermeyip aşıları tekrar olmamı isteyebilirler mi

• @gorkem07 merhaba, medikal bi konu, o yüzden bireysel yorum yapmak yanlış olur, fakat söyleyebilecegim ; her hastahanenin prosedürü farklı olabilir, örnek verecek olursam Romanya'da aşı kartım yoktu, bazı aşıları oldugumu dile getirdik. Buna istinaden kesinlikle olunması gereken 4 aşıyı yapalım dediler. Eşimin de aşı kartı mevcuttu, her aşının belirli bir süresi varmış, üzerinden zaman geçmiş dediği aşıları tespit edip 3 aşı da eşime yaptı. Bol şanslar.

• Ben abd de 2018-2019 yılları arasında üniversite okudum, mezun oldum. Bu süreçte bir mahkemem oldu suçsuz bulundum , arabamda sigorta kağıdını taşımamaktı dava açılma sebebi , benim talep ettiğimi fakat sigorta şirketinin yanlış adrese gönderdiğini kanıtladım.
    DS-260 da suça karıştınız mı şıkkını da "no" olarak işaretledim , crime statusunde olmadığını düşünerek . Doğru bir değerlendirme midir ?
    Ek olarak ,eğer mülakatta 90 günden fazla kaldığımız ülkeler için sicil kaydı gerekiyor ise , ben abd den bunu nasıl alabilirim fikri olan var mıdır ? elimde hiç bir mahkeme kağıdım vs yok o döneme ait.
    ABD de daha önce uzun dönem kalmış , gc mülakatına girmiş deneyimli kişiler abd den nasıl sicil kaydı alacağız destek olabilir ise çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@gorkem07 dosyanızı taşıdığınız konsolosluğun yetkilendirdiği sağlık kuruluşuna bağlı bu. Belki türkiyede olduğunuzu aşıları kabul etmeyecekler kendileri yapmak isteyecek bence şimdilik böyle bir duruma kalkışmayın. Olurda dosyanızı taşıyabilir ve mülakat alırsanız o zaman ilgili sağlık kurumuyla mailleşerek durumu açıklığa kavuşturursunuz

• @Emre-Kurtulmuş yanlıs anladıysam ltf duzeltın benı🤲🏻😔 smd current olmadan maıl atabiliyoruz cevap red yada olumlu olabılıyor. Pekı Emre bey dırek ülkelerin konsolosluklarına mı maıl atıyoruz yoksa kcc yemı acaba?

• @gucarslan ben 2023 şubatta schengen vize reddi aldım ama ds260"da bununla ilgili bir şey yazmadım,bunu belirtmem gerekiyor muydu?

• ⭐⭐⭐

@emila oturumunuz yoksa her halükarda konsolosluğa yazacaksınız çünkü kcc oturumsuz taşımaya yanaşmıyor

• ⭐⭐⭐

@hasans_ ds formunda schengenle ilgili bir soru var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.5k

| | | |