Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @yenibasladim Teşekkürler. Gitmeden aşınızı olmanızı tavsiye ederim.

• Yasaklı

merhaba,
    Documentarily Qualified oldu! Forumdaki diger gocmen adaylarina baktigimda 2-3 ay icinde Konsolosluktan randevu alacagimi ongoruyorum.
    bu PTT den mi pasaportu alacagiz, konsolosluk a randevu oncesi, hesap mi acacagiz? kisaca DQ den vize alma surecine kadarki yapilmasi gereken sureci yazabilirmisiniz?
    son 1 yil icinde yeni bir covid asisi istendigini buradan gordum. konsoloslukta vize gununden once unganlara gidip saglik belgesi almam gerektigini biliyorum.
    Unganlar Doviz kabul ediyormu?

• @Kevin-Kingston Mülakat tarihi atanmadan birşey yapamıyorsunuz. Mülakat tarihi atandıktan sonra konsolosluktan yapılacak adımlarla alakalı mailler alacaksınız. Mail adresinizi günlük kontrol edin yeter.
    Unganlar ve Düzen lab döviz kabul ediyor.

• Bu ileti silindi!

• @kadargo thanks bro, but some of some of my friends have taken their interview email after 8 months and they are all Iranian like me, although I have found a person who has been taken her processing time more than 9 months. As you maybe know, there are just 3 embassies that service to Iranian in persian, such as, Yerevan, Abu Dhabi and finally Ankara.

• @Yesim-nisa-Kilic pasaportunuzla size gelen kağıtta talimatlar yazıcak amerikaya gelmeden önce öderseniz daha iyi olur elinize erken ulaşır 200-300 usd arası diye hatırlıyorum emin olmamakla beraber bol şans

• @cokbekledik86 teşekkür ederim

• @Kevin-Kingston Ücretler vize adayı tarafından Türk Lirası veya Amerikan Doları olarak ödenmektedir.

• @Erik Email olarak zaten hem applicant'ın hem de beneficiary'nin email adresine gönderiyorlar. USCIS sayfasına girince de şimdiye kadar hep kalan süreyi yazan kısımda artık 'Case Was Sent To The Department Of State' ibaresini göreceksiniz. Welcome Letter henüz daha hardcopy olarak ev adresimize ulaşmadı, onun gelmesi zaten 1-2 ayı bulur ama zaten sadece arşivleme amacıyla kullanacağınızdan bir sorun değil onun geç gelmesi. Önemli olan email.

• @cufer detayli, bilgilendirici ve cokca faydali mesaj icin tesekkurler. Hayirli olsun.

• @cufer Asiyi oncesinde olmak tabi ki en guzeli ancak problem su ki; buyuk birkac sehir disinda asi yok !!! Ben mesela su anda Konya`dayim ve burada asi olma imkanim yok, bircok sehirde durum boyle, o yuzden bu durumda olan arkadaslar oyle istedikleri zaman asi olabileceklerini dusunmesinler, planlarini ona gore yapsinlar.

• @ernduru Teşekkürler 🙏

• @Yesim-nisa-Kilic, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhaba sorum çok oluyor ama mülakata az kaldı kafama takılan sorular var green kart ucretı ne kadar ABD ye gırıs yapmadan ödeme mı yapacagım ordakı calısanlar bılgı verecek mı

Vizenizin basılı olduğu pasaportu teslim aldıktan sonra ister ABD’ye giriş yapmadan isterseniz de giriş yaptıktan sonra USCIS sitesinden online olarak ödeme yapmanız gerekiyor. Size tavsiyem vizenizi aldıktan sonra ABD’ye giriş yapmadan ödemenizi yapmanız. Ödemeyi ne zaman yaparsanız süreniz o zaman başlıyor. Ayrıca, ödeme yaptıktan sonra çıkacak olan ekranda IOE ile başlayan yeni bir numara göreceksiniz. O numarayı mutlaka kaydedin. Onunla Green Card’ınızı takip edebilirsiniz.

• @ernduru, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@cufer Asiyi oncesinde olmak tabi ki en guzeli ancak problem su ki; buyuk birkac sehir disinda asi yok !!! Ben mesela su anda Konya`dayim ve burada asi olma imkanim yok, bircok sehirde durum boyle, o yuzden bu durumda olan arkadaslar oyle istedikleri zaman asi olabileceklerini dusunmesinler, planlarini ona gore yapsinlar.

Üniversite hastanelerinde ya da il sağlık müdürlüklerinde aşı olur… büyük ihtimalle. Oralara da bi’ sorun isterseniz.

• @luchadora çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için 🙏🏻

• @Naerys teşekkür ederim

• Process time süresini Tekrardan 2 aya çıkarmışlar, bu ne saçmalık! Bu 2inci Süre uzatma 😞 Normal mi bu?

• @ksmdgn Anlam veremediğimiz şekilde hala nvc ye geçemedik hiç bir bilgiyede ulaşamıyoruz, sorduğun için teşekkürler

• Resmi nikah yapmadan önce f1 vizesinden iki defa red yedim bugün ds260da daha önce bir vize reddi aldınız mı gibi bir soru vardı çok tedirgin oldum bu mülakatı geçemememe neden olur mu? Varmı böyle bir tecrübesi olan kişiler eşim Amerikan vatandaşı cr1 başvurduk

• @Erik Siz Haziran 2023'de mi başvurdunuz? Kendim yaşadığım ve buradaki arkadaşların yazdıklarından okuduğum kadarıyla herkesin USCIS süreci 10-12 ay sürüyor. Maalesef o sayfada yazan süre yanıltıcı oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |