Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Bernur Umarım görüşmeden olumlu sonuç alırsınız. Fakat 19 Aralık'ta randevunuz olduğunu yazmışsınız.. Formu göndermemişsiniz henüz ilk randevunuzu ne zaman almıştınız kısa bir süre olmuş sanırım

• @tufank cevabınız için teşekkür ederim, zaten gidebilsem Aos için başvuracağım ama vize alabilme durumum herkesten daha düşük olduğu için çok detaylara takılıyorum sanırım. Günlerdir seyahat planı ne yapsam diye düşünüp duruyorum. Randevudan kaç gün önce formu onaylamam gerekir acaba bir bilginiz var mı?

• @dilaradrk teşekkür ederim, inşallah isteyen herkes vize alabilir 🙏 Ben 4 Aralık'ta başvuru yaptım ilk Ağustos ayına randevu bulabildim daha sonrasında sürekli takip ederek sırayla haziran ve mart ayına randevu buldum, en sonunda da 19 Aralık'a randevu buldum ve direkt aldım. Lütfen sürekli kontrol edin anlık olarak erken tarihli randevular çıkıyor.

• @Bernur teşekkür ederim cevabınız için 🙌Mülakat deneyimlerinizi de lütfen iletin ☺️Güzel haberlerle sonuçlansın ✌🏻

• ⭐⭐

@Bernur 1 hafta kala imzalayıp görüşmeye hazır hale getirmenizde fayda var. Bol şans diliyorum, umarım vizenizi alır ve AOS yapma fırsatını yakalarsınız.

• Merhaba DS 160 formunda iş geçmişi ve yönetici bilgilerini soruyor numaralarını bilmiyorum ve birden fazla iş degisikliği oldu hepsini belirtmemek sorun olur mu

• @dilaradrk Son 2 işiniz için belirtmeniz yeterli olur, numaralarını bulamıyor veya isimlerini hatırlamıyorsanız Do Not Know seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bunun nasıl değerlendirileceğini konsolos belirler.

• @EasternStar çok teşekkürler yardımlarınız için

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@dilaradrk AIS ile DS-160 formu arasında doğrudan bir bağ yok. AIS üzerinden görüşmeye gireceğiniz DS-160 form numarasını tanımlıyorsunuz sadece. Görüşmeye girmeden önce mutlaka imzalı ve tamamlanmış bir DS-160 formuna sahip olmanız ve bu forma ait numaranın AIS üzerinde tanımlı olması gerekiyor.

AIS üzerindeki ünlem işareti eksik bir form yeni ve yarım kalmış bir başvuru eklendiğinde gözüküyor genelde. Yeni bir grup randevusu mu oluşturdunuz?

• @tufank Evet Tufan Bey randevu bilgileri QR kod ile aşağıda iletiliyor talimatlar kısmı ''!'' olarak kaldı planladıktan sonra eksik birşey mi kaldı diye düşündüm [alt metni](görsel url)

• ⭐⭐

@dilaradrk görseli göremedim. "dosya yükle" seçeneği ile yükleyebilirsiniz en sağda yer alıyor, mobilden yüklüyorsanız scroll edip görebilirsiniz dosya yükleme iconunu.

Gruplar sekmesi altında kaç adet başvuru var? Mevcut durum alanında ne yazıyor bunu görmem lazım yorum yapabilmek için. Örnekse randevu alınmış ve bilgiler tam ise aşağıdaki gibi görünmeli:

Screenshot 2023-12-11 at 11.56.35.png

Eksik bir başvuru adımı var ise aşağıdaki gibi görünmeli.

Screenshot 2023-12-11 at 11.56.24.png

Eğer birden fazla grup randevusu var ise, ünlem olan başvuruyu dikkate almayın. bunu silmek mümkün değil, uzun bir süre sonra sistem kendisi bu başvuruları otomatik siliyor olabilir.

• @tufank Mevcut durum alanında görseldeki bilgi yer alıyor.

Randevu bilgilerinde de 2 kişi Capture.PNG Capture2.PNG

• ⭐⭐

@dilaradrk bir sorun görünmüyor. "mevcut durum" alanında yazdığı gibi sıradaki aşama "randevuya katıl". talimatlar kısmında randevu için gerekli çıktıyı alabilirsiniz. DS-160 formu expire olmadan imzalayıp onun da onay çıktısını yanınıza alarak görüşmeye katılabilirsiniz.

• @tufank Çok teşekkür ederim ilginize Tufan bey .

• Merhaba takıldığım sorular oldukça buradan yazarak bilgi almaya çalışıyorum destek olan herkese teşekkür ederim . DS 160 Formunda ''Briefly describe your duties'' Yaptığınız iş ile ilgili bir açıklama istiyor, bu bilgi ingilizce mi yazılmalı türkçe mi kararsız kaldım 😕 bir diğer sorum sosyal medya hesaplarımı belirtmemem olumsuz bir etki yaratır mı?

• ⭐⭐

@dilaradrk İş tanımınızı / görevinizi İngilizce olarak yazabilirsiniz kısaca. Sosyal medya hesaplarında da kullandığınız temel hesapları eklemeniz yeterli ( instagram, twitter, facebook) gibi. Çok fazla takılmayın ama boşta bırakmayın. bu bölüm biraz formalite.

• @tufank Tekrar teşekkür ederim vizeyi alırsam sizin ve forum sayesinde alağım:)

• Selam,

Babamla birlikte amerika'ya seyehat amaçlı gitmek istiyoruz.

Pasaportlarımız birkaç güne elime ulaşıcak.

DS-160 Formu çok kafamı karıştırdı, bazı soruları çok araştırmama rağmen bulamadım.

Soru-1 Babamla ikimizin iki form mu doldurması gerekiyor?

Soru-2 Randevuyu ikimize aynı anda verir mi ?

Soru-3 Ev adresimizi vesaire türkçe karakter ile mi yazmalıyız? Örn. Konya Mahallesi

Birkaç tane daha sorum olucak,
    Durumumuzla alakalı.
    İnternette çok fazla ret alındığını duydum.
    Fikirlerinizi almak istedim.

İlk öncelikle babamla ben tek seyehat edeceğiz.
    Ben 16 yaşındayım ve benim yurtdışına çıkmışlığım yok.

Babam ise Rusya, Kazakistan, Gürcistan ve Mısır'a gitti.
    ve Rusça biliyor DS-160 Formunda belirticem.

Ve bize davetiye gönderecek birini tanıyoruz, Amerika'da kendi iş yeri var ve prestijli birisi ABD Vatandaşı.

Babam sigortalı olarak çalışıyor 2 senedir. Fakat kendi iş yeri annemin üzerine. Onu belirticem.

Kısacası bizi buraya bağlayan bir çok etken var.

Annem kardeşlerim ve işi burada.

Sizce vizeyi alma ihtimalimiz var mı ?

• @huseyinarks a
    -ceac sitesinden ayrı ayrı ds-160 dolduracaksınız.
    -ais sitesinde grup oluşturup birlikte tek randevu alabilirsiniz. (ödeme yaptıktan sonra grup oluşturamıyorsunuz o yüzden ödeme yapmadan önce mutlaka grupları ayarladığınızdan emin olun)
    -ingilizce karakterler olacak (formda sadece ismini yerel dilde yazın gibi bi yer var orada tr karakter kullanılır)

Benzer Başlıklar

• 5
  • 3
  • 4
  • 28
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |