Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@bekird e devlette girip Adli Sicil Kaydı Sorgulama girin arama bölgesine orada kurum türüne yabancı ülke, hemen aşağısında belgenin neden verileceği kısmı var oraya arşiv arşiv kaydı içeren girin. altta uyarı veriyor zaten ABD ve bir kaç ülke arşiv kaydı içeren belge istemektedir diye...

• @lordbolton teşekkürler hocam. Peki nüfus kayıt örneği ne şekilde olmalı.ör; nüfus kayıt örneği tipine 'kişi-aile-nüfus aile ' hangisini seçmeliyim?
    neden verileceğine kurum talebi mi, yoksa kurum ibrazını mı seçmeliyim?

• ⭐⭐

@bekird onu ben bilemiyorum.. biraz bekle yazarlar bilen birileri mutlaka...

• Sn @bekird ben aile ve kurum talebi şeklinde seçip yolladım.

• Belgeyi indirdiğinde açıklama bölümünün 2.paragrafında şöyle yazar
    ...Has no Archival criminal record...
    Eger bekarsan vukuatlı nüfus kayıt örneğini "kişisel" alabilirsin evliysen "aile"yi seçebilirsin

• @crazycells ,
    CD ve aşıbelgelerini zarfa zımbalayıp uzerinde bir metin yazan kağıtla veriyorlar , o metinde Cd ve aşı belgelerini ayırp muhafa etmemiz gerektiği sadece zarfın mulakatta teslim edileceği yazıyormuş tabi ben okumadan oylece teslim ettim (eşim bana ne yazıyor dosyalarda bi okuyayım demişti boşver elleme kalsın diye kestirip atmıştım 🙂 ) . Mulakat bittiğinde bize fazladan gelen aşı kağıtlarını ve cd yi teslim eden omadı aynı şekilde pasaportlarla da gelmedi . cuma gunku kızımın goruşmesinde unganlarda aşıkağıtlarının birer kopyasını verdiler tekrar ama duzen lab. cd kopyalamadı, o gun konsoloslukta vermedi . Aslında cok bir ehemmiyeti de yok sanıyorum CD deki rontgen mevzusunun , aşı belgeleri daha buyuk onem taşıyor, onlar da elimizde mevcut.

• 1 senedir yurtdışında yaşayan lise 2 ye giden kızım 4 aralık randevumuza katılamamıştı , DS260 ta kendisini bizimle green kard almayacak , ama daha green card alacak seceneği ile kayıt etmiştim , ve ais kaydımıza onu dahil etmemiştim. 4 aralık randevusunda da durumu anlatmış ona nasıl bir cozum uretebilineceğini sormuştum , gorusmedeki Turk bayan bir yetkili ile konuştu dosyasının yaşadığı avrupa ulkesine gonderilebileceğini mulakattan sonra konu ile alakalı mail atmamı soylemişti.
    Neyse kızım noel tatilinde turkiyeye gelmeden 1 hafta once konsolosluğa mesaj atarak durumu anlattım tatil programı tarihlerini de bildidirerek bu sırada Turkiyede mi yada daha sonra yaşadığı ulkede mi mulakatın uygun olacağını sordum. ertesi gun cevap geldi 21 aralıkta mulakata gelmesi soylendi , yanında girebilirmiyim diye sordum hayır gerekli değil dendi. Kızım 19u gece Turkiyeye geldi , 20si ankaraya unganlara gittik , ertesi gun sağlıkraporu mulakata yetişmiyordu. Neyse ertesi gun mulakata gittik ve kapıda benim refakatci mi oldugum soruldu evet dedim ve benide içeri kabul ettiler ki , iyi ki de alınmışım cunku içerideki diyaloğu kızımın yapması mumkun değildi sanıyorum , sonra içeride numara sırasında randevular kontrol edilirken ismi duyan diğer arkadaş bizimle ilgileneni uyardı , onların bilgisi verildi diye. numaramızı aldık , beklemeye koyulduk. Evrakları teslim ederken sağlık raporunun eksikliği cok onemsenmedi , yaş hesabı yaptı 15 dedi adli sicil kaydı gerekli değil ama getirdiniz mi, getiren oluyor da diye soruldu. Sorum uzerine doğum belgesinin gerekli olmadığı ısrarla vurgulandı bizim için nufuskaydı doğum belgesidir dendi.
    Sonra vize ucretine sıra geldi ve odedik ve ilk mulakatta bizimle ilgilenen bayan arkadaş denk geldi . Konuyu hatırlattım Hollandaya transfer olmadı mı dosyanız diye sordu , yok buraya geliyor diye sordum ve burada randevu aldık diye cevapladım , sonra kızıma orda ne yapacaksın hangi okula gidiyorsun soruları soruldu kızım cevapladı . Tamamdır vizeniz onaylandı cevabını aldık , sağlık raporu tamamlanması konusuna geldik , bize o rapor elektronik olarak geliyor dendi once 🙂 , 3 unde geri donecek pasaportumuz ulaşırmı bze diye sordum , bir sure sessizlik oldu , yanındaki bayanla goruştu , aslında hukumetin kapanması durumu var gercekleşirse evrak gonderimi gecikebilir programınız bozulur diye cevapladı bayan. Dedim o zaman biz pasaportu alalım o hollandaya geri donunce bana kargolasın bende sağlık raporu ile size kargolar sonra gelen pasaportu hollandaya geri gonderirim diye bildirdim , Ais kaydı açmıştınız değilmi diye sordu ve sonradan ayrıca açtım ddiye yanıtladım. Peki oyle yapalım dedi bana bir evrak verdi bununla birlikte saplık raporu ve pasaportu gonderirsiniz dendi ve kızımın vizesi de onaylandı dışarı çıktık. Yani gelen maile uymayıp içeri girerek belkide kızımın ifade edemeyeceği bir diyalogu yapmış oldum. Benzer durumu yaşayacak olanlara ornek teşkil edeceğini ve faydalı olacağını umid ediyorum.

• @tolga-demir Teşekkür ederim, dikkat etmemişim bakıyorum hemen 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@sash kızın için mülakat başvurunu Ankaraya mı yaptın bende eşim için yapacağım. Oda aynı durumda

• Arkadaşlar dvlottery.ceac.state de bir sorun mu var girip bakmak istiyorum 20 gündür giremiyorum ds260 sayfasına

• Normalde ais formuna kayıt edilmiş ama gorusmeye katılamamış birey için ais formundan tekrar gorusme talep edilebiliyor sanırım.
    Ben konsolosluga mail atmıştım o şekilde randevu aldım sizde aynı şekilde durumu anlatabilirsiniz.

@redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@sash kızın için mülakat başvurunu Ankaraya mı yaptın bende eşim için yapacağım. Oda aynı durumda

• ⭐⭐⭐⭐

@sash teşekkürler mailini aldım. Eşimin ais kaydı var . Oradan halledebilirim. Email ile bilgilendirme yapıp, akabinde Ankara'dan alınan talimata göre ais randevusunu hallederim. Sağlık kısmı için bir ek süre koyarım randevu tarihine

• Değerli yeşilkart forum sakinleri. Bugün 21:22 de evrak onay mailini aldım. Case No:12***

• Hayırlı olsun @katre

• Çok teşekkür ederim @sefa

• Merhaba Arkadaslar, sureci deneyimlediginiz icin buraya yazdim. Kafama bir soru takildi. Banka hesap dokumunu hangi asamada konsolosluga veriyorsunuz. Konsolosluga gittiginiz mulakat gununuzde yaninizda mi goturdunuz ? Yoksa DV260 formunu doldurup submit etmeden once ekstre dokumunu formun icine mi yukluyorsunuz ?

• @heavenblue Mülakattan 2 hafta ya da 1 ay önce çıkartıyoruz ve mülakat günü konsolosluk yetkilisine diğer belgelerle birlikte teslim ediyoruz. Ds 260'la bir ilgisi yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bekird DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

KCC'ye göndereceğimiz arşiv kayıtlı adli sicil kaydının 'arşiv kayıtlı' olduğunu nasıl anlayacayacağız veya 'arşiv kayıtlı ' almak için ne yapmalıyız?
    ör; kurum türüne 'kamu-özel' seçmek gibi.
    vukuatlı nüfus kayıt örneğine sadece kendimi mi yoksa aile(anne,baba) ile birlikte olanı mı almalıyım?
    pasaport fotoğrafında sadece bilgilerimizin olduğu sayfa tek başına yeterli mi?

Onemli olan siz, esiniz ve cocuklarinizin bilgilerinin olmasi. Anne/baba farketmiyor, olsa da olur, olmasa da.
    Alabileceginiz en kapsamli belgeyi alip goturmenizde bir sakinca yok.

Pasaportun bilgi iceren on sayfasi yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells ,
    CD ve aşıbelgelerini zarfa zımbalayıp uzerinde bir metin yazan kağıtla veriyorlar , o metinde Cd ve aşı belgelerini ayırp muhafa etmemiz gerektiği sadece zarfın mulakatta teslim edileceği yazıyormuş tabi ben okumadan oylece teslim ettim (eşim bana ne yazıyor dosyalarda bi okuyayım demişti boşver elleme kalsın diye kestirip atmıştım 🙂 ) . Mulakat bittiğinde bize fazladan gelen aşı kağıtlarını ve cd yi teslim eden omadı aynı şekilde pasaportlarla da gelmedi . cuma gunku kızımın goruşmesinde unganlarda aşıkağıtlarının birer kopyasını verdiler tekrar ama duzen lab. cd kopyalamadı, o gun konsoloslukta vermedi . Aslında cok bir ehemmiyeti de yok sanıyorum CD deki rontgen mevzusunun , aşı belgeleri daha buyuk onem taşıyor, onlar da elimizde mevcut.

Aynen dediginiz gibi, hicbir sorun olmaz. CD size gerekli degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

1 senedir yurtdışında yaşayan lise 2 ye giden kızım 4 aralık randevumuza katılamamıştı , DS260 ta kendisini bizimle green kard almayacak , ama daha green card alacak seceneği ile kayıt etmiştim , ve ais kaydımıza onu dahil etmemiştim. 4 aralık randevusunda da durumu anlatmış ona nasıl bir cozum uretebilineceğini sormuştum , gorusmedeki Turk bayan bir yetkili ile konuştu dosyasının yaşadığı avrupa ulkesine gonderilebileceğini mulakattan sonra konu ile alakalı mail atmamı soylemişti.
    Neyse kızım noel tatilinde turkiyeye gelmeden 1 hafta once konsolosluğa mesaj atarak durumu anlattım tatil programı tarihlerini de bildidirerek bu sırada Turkiyede mi yada daha sonra yaşadığı ulkede mi mulakatın uygun olacağını sordum. ertesi gun cevap geldi 21 aralıkta mulakata gelmesi soylendi , yanında girebilirmiyim diye sordum hayır gerekli değil dendi. Kızım 19u gece Turkiyeye geldi , 20si ankaraya unganlara gittik , ertesi gun sağlıkraporu mulakata yetişmiyordu. Neyse ertesi gun mulakata gittik ve kapıda benim refakatci mi oldugum soruldu evet dedim ve benide içeri kabul ettiler ki , iyi ki de alınmışım cunku içerideki diyaloğu kızımın yapması mumkun değildi sanıyorum , sonra içeride numara sırasında randevular kontrol edilirken ismi duyan diğer arkadaş bizimle ilgileneni uyardı , onların bilgisi verildi diye. numaramızı aldık , beklemeye koyulduk. Evrakları teslim ederken sağlık raporunun eksikliği cok onemsenmedi , yaş hesabı yaptı 15 dedi adli sicil kaydı gerekli değil ama getirdiniz mi, getiren oluyor da diye soruldu. Sorum uzerine doğum belgesinin gerekli olmadığı ısrarla vurgulandı bizim için nufuskaydı doğum belgesidir dendi.
    Sonra vize ucretine sıra geldi ve odedik ve ilk mulakatta bizimle ilgilenen bayan arkadaş denk geldi . Konuyu hatırlattım Hollandaya transfer olmadı mı dosyanız diye sordu , yok buraya geliyor diye sordum ve burada randevu aldık diye cevapladım , sonra kızıma orda ne yapacaksın hangi okula gidiyorsun soruları soruldu kızım cevapladı . Tamamdır vizeniz onaylandı cevabını aldık , sağlık raporu tamamlanması konusuna geldik , bize o rapor elektronik olarak geliyor dendi once 🙂 , 3 unde geri donecek pasaportumuz ulaşırmı bze diye sordum , bir sure sessizlik oldu , yanındaki bayanla goruştu , aslında hukumetin kapanması durumu var gercekleşirse evrak gonderimi gecikebilir programınız bozulur diye cevapladı bayan. Dedim o zaman biz pasaportu alalım o hollandaya geri donunce bana kargolasın bende sağlık raporu ile size kargolar sonra gelen pasaportu hollandaya geri gonderirim diye bildirdim , Ais kaydı açmıştınız değilmi diye sordu ve sonradan ayrıca açtım ddiye yanıtladım. Peki oyle yapalım dedi bana bir evrak verdi bununla birlikte saplık raporu ve pasaportu gonderirsiniz dendi ve kızımın vizesi de onaylandı dışarı çıktık. Yani gelen maile uymayıp içeri girerek belkide kızımın ifade edemeyeceği bir diyalogu yapmış oldum. Benzer durumu yaşayacak olanlara ornek teşkil edeceğini ve faydalı olacağını umid ediyorum.

Hayirli olsun, islemlerin Turkiye'de bitmesine sevindim. Baska ulkeye aktarilsaydi, surekli dosyayi dusunecektiniz 🙂
    Zaten bu tur konularda konsolosluk oldukca anlayisli ve sizi magdur etmeye calismiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |