Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Yaren-Y Merhaba, imzaniz olmadigi icin surecinizin hangi baglamda yesil kart oldugunu bilemiyorum bu nedenle de cok genel oalrak yazacagim.

Eger DS-260 formunda SSN talebi ettiyseniz zaten ikinci defa ulkeye girisin hemen sonrasinda SSA ofisine gitmeniz surecinizi sekteye ugratmis olabilir. Bunun nedeni ilk olarak o kadar hizli dosya islemezler ve numaranizi bile ogrenemezsiniz. Ikincisi, ikinci kez basvuru yaptiniz gibi gorunecegi icin (eger basvurunuz gorunmuyorsa ya da zaten yapmadiysaniz bu sizin icin gecerli degil) sistem sorun cikarip gecikmeler ve kayiplar olabiliyor.

Maalesef uzaktan yapabileceginiz bir eylem yok, ulkeye geldiginizde SSA ofisinden numaranizi ogrenebilirsiniz ve posta duurmunuzu sorabilirsiniz. Lutfen tekrar basvuru yapmayin. Cevaba gore ya kisilere ulasabilir ya da tekrar posta talebi yaparsiniz. Adreste hata yoksa size iletimi maksimum iki hafta surer, yine gelmezse ofise gitmeniz gerekir.

Bu arada umarim o ulasamadiginiz adrese gonderilmemistir cunku baskasinin eline gecmesini istemeyeceginiz bir belgedir.

• Merhabalar anladığıma göre evet giriş yaptıktan sonra ikinci kere SSN başvurusu yapmış durumundayım. Ve maalesef ki SSN için verdiğim adresteki kişilere erişemiyorum. Gönderimin, tekrar başvuru yapmamdan kaynaklı olduğu daha mantıklı geliyor şuan çünkü ds-260 formunda SSN talep etmiştim. Maalesef en kötü senaryodayım.
    Bu durumda tek yapabileceğim o kişiye erişmek fakat erişemiyorsam da bir SSA ofisine gidip tekrardan (sanırım üçüncü kez olmuş olacak) başvuru yapmak?

• ⭐⭐

@Yaren-Y
    Yapacaginiz sey ofise (SSA) gidip numarayi ogrenmek artik ve posta talebinizi tekrar etmek. Lutfen tekrar basvuru yapmayin!
    Lutfen vize surecinizi de imzaniza eklemenizi tavsiye ederim.

• @Yaren-Y merhaba, greencardiniz geldigi icin ss ofise gittiginizde artik o karti gostererek ss cardiniza hala erisemediginizi ve numaranizi bilmediginizi soyleyeceksiniz. Ilk basvurunuzdan farkli olarak bir surec yurutucekler ve size farkli bir mektup vericekler. Mektupta 2 hafta icerisinde mutlaka kartinizin verdiginiz adrese ulascagi yaziyor zaten. Sonrasinda 2 hafta icerisinde kartiniz mutlaka paylastiginiz adrese gelicektir. Benim de ds 260da istememe ragmen bizzat ofise gidip basvurdugum icin kartimi almam 2 ayi gecti maalesef. Umarim mart ayinda hizlica cozersiniz

• xxxxxxxxxxxxxxxx

• @zehraoz yapma

• @zehraoz SSN’inizi paylasmak zorunda degilsiniz. Iletisime gecip bu asamada paylasmak istemediginizi belirtebilirsiniz. Ise giris asamasina kadar SSN’inizin son 4 hanesi dahil paylasmamanizi tavsiye ederim.

• @zehraoz ssn paylasmi yapmak oldukca hassas bir eylemdir. istenmeyen kisilerin eline gecerse sizi cok ugrastirir. bir cok yere ssn numranizin baskalarinin eline gectigini bildirmek zorunda kalirsiniz. o arada birileri kotu maksatla kullanabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zehraoz, içinde söyledi: Social Security Number (SSN) ve Basvurusu

Merhaba , eşim için indeed den iş başvurusunda bulunduk ancak bizi online bir platforma yönlendiriyor ve ssn yazmamızı istiyor , sizce işe girebilmek için ssn numarasını bu platformda paylaşalım mı ? Çok teşekkür ederim cevap için @crazycells

hayir, genelde bu asamada gerek olmamali.
    online platformun linki nedir acaba?

• Merhaba 4 Aralık 2023 Miamiden giriş yaptık, 3 gün sonra Boca Raton' da SSA ofisine gidip numaralarımızı öğrenmeye çalıştık ne yazık ki konu ile ilgili hiç yardımcı olmadılar, dinlemediler neredeyse. 4.gün Delray Beach de bir SSA ofisine gittik orada öğrendik ki Miami havaalanında girişte değiştirdiğimizi düşündüğümüz adresimiz ds260 formunu doldururken girdiğimiz adres olarak kalmış yani değişmemiş, New York da verdiğimiz adres çok güvenilir olduğu için panik yapmadık, sonuçta o SSA ofisinde de yasal olmadığını belirterek bize SSN leri söylemediler. Nihayetinde New York daki arkadışımız 6.gün bizi arayarak SSN postasının eline ulaştığını bize müjdeledi 🙂 6.gün benim, eşimin ve kızımın SSN numaralarını öğrenmiş olduk. Şimdi Green Cardlarımızı bekliyoruz.

• ⭐⭐

@burcugulsn Hoş geldiniz! SSN leriniz iyi bir zamanda gelmiş.

İki hafta beklemeden ofise gitmemek gerekiyor, bu şekilde ofise gitmek neden yayıldı anlamıyorum pek, ama faydadan çok zarar aslında çoğu zaman. Neyse ki şanslıymışsınız siz. Devamını dilerim.

• @lumos Haklısınız fakat SSN olmadan hiç bir şey yapılamıyor ya ve hepimiz kısıtlı imkanlarla geldiğimiz için hızlıca öğrenmeye çalışıyoruz sanırım. Süreçlerimizi hızlandırmak açısından. Tabiki biz de ısrar etmeden gayet kibar bir dille öğrenmek istedik zaten red gelince de kibarca teşekkür edip ayrıldık ofisten.

• ⭐⭐

@burcugulsn Tabii anlıyorum, ben genel bir tespit yaptım sadece. Dediğim gibi devamını dilerim.

• @lumos hepimiz için güzel yollar çıksın karşımıza 🙂

• @deebee teşekkür ederim cevap için

• @Elif-Başargil teşekkür ederim cevap için

• xxxxxxxxxxxxxxxxx

• @zehraoz ise alindiysa ve HR esinizi ADP’ye yonlendirdiyse, SSN’ini paylasmasinda sorun olmadigini dusunuyorum. ADP, Amerikada yaygin kullanilan bir HR yazilimi.

• @Yaren-Y Merhaba, adresinize yakın bir SSA ofisini arayıp kartın durumunu sormayı deneyebilirsiniz. numarayı güvenlik nedeniyle söylemezler fakat en azından kartın teslim edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz.

• @deebee cevap için çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |