DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sebnem_ galiba şuan çok erken ben ve bildiğim birkaç kişi daha olumsuz dönüş aldı

• @hsn-kartal Dediğinizde haklısınız, aslında konu; schengenimizin Ocak sonuna kadar olması. Şubat'a ne olacağı belli değil, o sebeple bir denemek istedik. Yani zaten Ocak'ta evet dese Şubat'a verse vize sıkıntısı olabilir, bari şimdiden soralım da bir gidişat anlayalım diye. (Viyana için tabii bu)

• @sebnem_ normal beklenen sonuç olabilir, numaraniz aktif olmadan ne diye cevap vermelerini beklerdiniz merak ediyorum. Siz ne yazmıştıniz ve nasil cevap verdiler paylaşır mısınız?

• @steward59 neden çıkıştığınızı anlamamakla beraber Ocak ayı için dosyamız aktif.

• ⭐⭐⭐

@steward59 numarası aktif olmadan taşıma yapan bir çok kişi oldu geçen sene, siz aktif olmayı bekleyebilirsiniz ama başkalarının bunu beklemek istememesine çıkışmanıza gerek yok. Ayrıca olumsuz dönüş almasının yüksek ihtimalli nedeni aktif olmaması değil daha önce bir çok kez söylenen geçen sene taşıyan konsolosluklar bu sene taşımayabilir (ki bana kalırsa neredeyse %100 bu konsolosluklar bu sene dosya kabul etmeyecek oluşu)

• @Emre-Kurtulmuş biz geçen sene 35k dosyamızı Viyana'ya taşımıştık ancak dosya numaramız aktif olmadı maalesef. Hazır bir ikinci şansımız ve Ocak sonuna kadar vizemiz varken sormak istedik. Zira Ocak'ta sorarsak Şubat dese o stres ve imkan da malum. Geçen sene biliyorsunuz mülakat alıp gidemeyen, başka yere taşıyabilen taşıyamayan oldu.
    Viyana geçen sene maalesef yoğun ilgiden yıldı, bu sene "never ever" modunda bir daha sormayın diye döndü.
    Esasen ben niye böyle yapıyorlar diye değil, aldığım cevapları paylaşmak istedim. Ama dediğiniz de olabilir tabii, bir önceki sene kabul edenler sonraki sene asla kabul etmiyor olabilir de.

• ⭐⭐⭐

@sebnem_ yılmadan araştırmaya devam, umarım bu sene taşımanıza bile gerek kalmadan ankaradan randevunuzu alırsınız 🙏

• Fiziki altınları bankaya yatırmadan mülakatta nasıl gösterebilirim?

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim, hayırlısı🌸

• @Emre-Kurtulmuş çıkiştigim yok sadece çok erken buldum, aktif olmadan taşıma yapıldığını öğrenmiş oldum bisey diyemem öyleyse herkesin gönlünce olsun inşallah

• @hasans_ malesef gösteremezsiniz

• @sebnem_ çıkiştigim yok ama neyse hayırlı olsun

• @steward59 cümlemize

• @sebnem_ dosya numaranız 2024 icin 35 bin sanmistim ayrica pardon

• @steward59 önemli değil, bir daha birine cevap vermeden imzasını okursunuz, sıkıntı olmaz. iyi akşamlar.

• @Emre-Kurtulmuş acaba geçen yil ve bu sene yüzlerce kişi hatta belki binlerce çok erkenden mail arttığı için kabul etmemeyi düşünmüş olabilirler mi?

• @steward59 geçen sene Viyana kabulü duyulduktan sonra herkes email atmaya başladı. sorun email atmalarından değil, aynı kişilerin ısrarlı bir şekilde email atmalarından kaynaklandı, ama umursayan olmadı. Yani konu erken ya da geç olması değil, bir Türk sporu olan "ısrar". Bize de şimdi "never ever" tadında dönüş yaptılar, zaten sormaya da devam etmeyecektik ama neyse. Biz bunu geçen sene yılmış olmalarına bağladık. Haklılar da maalesef.

Bu arada yanlış anlaşılmasın, konsoloslukların dosya taşımayı kabul etmemelerine makul sürelerde tekrar sorabilirsiniz ancak bunun da bir insani sınır ve taciz boyutuna gelmemesine dikkat etmenizi hem öneririm, hem rica ederim. Kaldı ki, hayır cevabına daha sonra evet diye de döndükleri oldu. Yani tekrar sormadan da oldurabilen konsolosluk olumsuzdan sonra olumluya dönebiliyor sormadan. Ama birkaç durum oldu, geneli böyle diyemem, umut tacirliği olur.
    Israr sadece kişiye sıkıntı oluyor. Hoş, genele de oluyor.

• @sebnem_ anladım teşekkürler. Ben de yazmayı düşünüyordum yazmayim o zaman bu zamanda boş yere şimdilik

• @steward59 vize sıkıntımız olmasa Ocak ayını beklerdik ama tekrarlayacağım gibi bizim schengenimiz Ocak sonuna bitiyor, kabulü, mülakat vermesi Şubat olabilir diye şansımızı denememiz gerekiyordu.

• @sebnem_ inşallah kabul ederler kolaylıklar dilerim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.9k

| | | |