DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan dünde taşıma mailime KCC den dönüş geldi ve dosyamın Kabil büyükelçiliğinde olduğu iletiliyor . Mümkün olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SdasCtz kcc bu tür bilgileri verirken hata yapabiliyor, tekrar mail atıp sorun ve teyit etmelerini isteyin.

kcc'nin ne kadar boş ve iş bilmez bi' kurum olduğuna güzel bir örnek vereyim;

ankara'da mülakata girecek arkadaşı yanlışlıkla cape town'a taşıyan adamlar bunlar.
    sonra yine aynı kişiyi yine yanlışlıkla dubai'ye, sonra da neyse ki ankara'ya taşıdılar.
    ha unutmadan, arkadaş mülakat alamadan bitirdi mali yılı, merak edeniniz olacaktır diye yazıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhabalar @gucarslan , daha önce size farklı para birimlerinin sorun olup olmayacağını söylemiştim, sorun olmayacak demiştiniz. Bir sorum daha var, yine forumu araştırdım ama böyle bir durum hakkında bir yazı bulamadım. Hesabımda yaklaşık 10k dolar ve 8k euro var. Bunun üstüne mülakata 1 hafta kala ekleme yaparsam (5-10k dolar) bir sorun oluşturur mu? Yoksa hiç yapmasam bu şekilde daha mı iyi olur? Fazla pahalı bir eyalete gitmeyi düşünmüyorum, belki Florida olabilir, henüz emin değilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Satisfaction ekleyebilirsiniz sorun olmaz.

• İyi günler @gucarslan , askerlikte acemiliği Bursa'da; usta birliğini ise Kıbrıs'ta 2009-2010 yıllarında yaptım. Askerliğimin 11 ay 21 günü Kıbrıs'ta geçti. Sonra Türkiye'ye döndüm. Askerlikte geçen bu süre için sizce Kıbrıs'tan adli sicil belgesi almalı mıyım? Mülakatta isterler mi sizce? Sizin bu konuda fikrinizi almak istiyorum. Yanıtlarsanız sevinirim. Askerlik olduğu için ne yapmam gerektiği konusunda emin olamadım çünkü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkan1907 almanıza gerek yok.

• @gucarslan cevap için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@SdasCtz gelen cevabi translateden türkçeye çevirdiniz ve bu sonuca öyle mi vardınız. Çünkü kccnin attığı maillerde kabil konsolosluğunda mülakata girmesi gerekenler için bir bilgi dipnotu var taslak gibi o kısmı sabit, translate onu yanlış çevirmiş olabilir size

• @Emre-Kurtulmuş These steps are not necessary if you are requesting a reassignment because your case is currently assigned to Embassy Kabul. For more information, please see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-reassignment-procedures-for-kabul-and-baghdad.html.

Bu şekilde ilgili yer .

• @lumos çok teşekkür ederim cevabınız için. Direkt pasaportla gitsek daha iyi olur o zaman. Maille iletişim sırasında bir hataya sebep olmak istemiyorum

• @SdasCtz Burada dosyanız Kabil Elçiliğinde demiyor. "Bu adımlar dosyanız Kabil Elçiliğinde ise gerekli değil" diyor.

• @Emre-Kurtulmuş Nokta atışı doğru anlamışsınız bence durumu.

• @asper The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions. If you need to change your interview location because your residency has changed, you will need to include the new address in your email along with your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY).  Also, you will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address.  (Please note that Post Office Boxes, general addresses without a fixed residence, and mailing addresses in care of another person are generally insufficient for purposes of this request, and that visiting family members, tourism, or vacationing do not justify a change of interview location.) These steps are not necessary if you are requesting a reassignment because your case is currently assigned to Embassy Kabul. For more information, please see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-reassignment-procedures-for-kabul-and-baghdad.html.

• @asper daha önce böyle bir mail alan bir arkadaş vardı şimdi bulamadım paylaşımı ama orada Ankara diye yazıyordu . Ondan anlam veremedim açıkcası.

• Merhaba,

Tecrübeli ve AIS kaydını oluşturan forum kullanıcılarına bir sorum olacak. DV2024 kapsamında AIS kaydı oluşturuyorum, Ankara veya İstanbul haricinde Türkiye içerisinde farklı bir ilde yaşıyorum. Daha önceden AIS hesabım vardı göçmen olmayan B1/B2 vizesi alırken kullandığım, aynı kullanıcı adı ve şifre ile göçmen vize kategorisinden AIS kaydı oluşturmaya çalışıyorum.

AIS kaydında “Courier Details” kısmında sadece Ankara ve İstanbul seçenekleri çıkıyor, bu iller haricinde yaşadığım il çıkmıyor.

Bu iletinin ilk sayfasında yer alan “AIS kaydi oluşturma” PDF dosyasını da inceledim, bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama göremedim. AIS kaydını Ankara veya İstanbul olarak tamamladıktan sonra, ilave servis bedeli ödeyerek yaşadığımız ili ve tercih ettiğimiz PTT şubesini/ev adresini seçebiliyor muyuz?

https://yesilkartforum.com/forum/assets/uploads/ais_ptt_adres_degistirme.pdf linkindeki dokümanı buldum, kaydı tamamladıktan sonra özel teslimat hizmeti talep et seçeneğinden yaşadığımız il ve tercih edeceğimiz şubeyi ilave ücret ödeyerek değiştirebiliyor muyuz?

Geriye dönüşü olmayan veya ilave masraflar ortaya çıkarabilecek yanlış bir işlem yapmamak için yönlendirmenizi rica edeceğim.

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ATS16 ödeme sayfasına ilerlediğinizde kendi adresinizi / ilinizi seçebiliyorsunuz makul bir ücret karşılığında.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ATS16 ödeme sayfasına ilerlediğinizde kendi adresinizi / ilinizi seçebiliyorsunuz makul bir ücret karşılığında.

Tavsiye eder misiniz başka bir ile adrese teslim edilmesini? Yoksa ankara da mı kalsın? Ptt kaynaklı transfer sorunları yaşanabiliyor mu?

• @gucarslan teşekkürler bilgi için

• @yusufalak mülakat başarılı geçer ise tahmini 7 gün sürecektir göçmen vizenin basılması ve pasaportun gönderimi. Bu kadar süre Ankara'da kalabilecek misiniz? Yaşadığım şehirde tercih ettiğim şubeye teslim edilmesi hususunda kayıt yaptım ben, eve de isteyebilirdim ama kuryenin ne zaman geleceği belli olmaz diye şubeden teslimi tercih ettim. Bu hizmet karşılığı kişi başı TL 163 ödedim kredi kartı ile AIS sistemden.

B1/B2 vizemi de alırken sorunsuz bir şekilde PTT ile gelmişti benim ve şubeden teslim almıştım, sorun olacağını düşünmüyorum ama karar sizin tabii ki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

84

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |