Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sekinbicer Merhaba, biz New York’taki bir avukat ile çalışıyoruz. USCIS avukatımıza posta yolu ile bilgi vermiş.

• @sekinbicer şimdi kontrol ettim de, USCIS internet sitesinde receipt number ile kontrol ettiğimde hala temmuz ayında başvurunuz alınmıştır bilgisi yazıyor. Sanırım internet sitesini çok sık güncellemiyorlar, bilginiz olsun..

• Arkadaşlar merhaba. İnternetten araştırdığım ancak bulamadığım bir sorum var. Ankara büyükelçilikte olacak olan vize mülakatı için ‘16 yaşından itibaren 6 aydan uzun süre yaşanılan ülkelerden alınacak polis belgesi’ gerekiyormuş. Ben üniversite zamanımda 1 yıl erasmus öğrencisi olarak Prag Çekya’da yaşamıştım. Bu durumda polis belgesini nasıl almam gerekir? Konsolosluklar polis belgesi veriyor mu? Bu konuda deneyim veya bilgisi olan biri var ise şimdiden çok teşekkür ederim..

• @misi-misiyos K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. İnternetten araştırdığım ancak bulamadığım bir sorum var. Ankara büyükelçilikte olacak olan vize mülakatı için ‘16 yaşından itibaren 6 aydan uzun süre yaşanılan ülkelerden alınacak polis belgesi’ gerekiyormuş. Ben üniversite zamanımda 1 yıl erasmus öğrencisi olarak Prag Çekya’da yaşamıştım. Bu durumda polis belgesini nasıl almam gerekir? Konsolosluklar polis belgesi veriyor mu? Bu konuda deneyim veya bilgisi olan biri var ise şimdiden çok teşekkür ederim..

Merhaba,

burdan gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misi-misiyos K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. İnternetten araştırdığım ancak bulamadığım bir sorum var. Ankara büyükelçilikte olacak olan vize mülakatı için ‘16 yaşından itibaren 6 aydan uzun süre yaşanılan ülkelerden alınacak polis belgesi’ gerekiyormuş. Ben üniversite zamanımda 1 yıl erasmus öğrencisi olarak Prag Çekya’da yaşamıştım. Bu durumda polis belgesini nasıl almam gerekir? Konsolosluklar polis belgesi veriyor mu? Bu konuda deneyim veya bilgisi olan biri var ise şimdiden çok teşekkür ederim..

Evet, belgeyi almalisiniz.

Su konuyu incelemeniz gerekiyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• Bilgiler için çok teşekkürler @crazycells @Gokce-Taskiran

• Herkese Merhaba ,

K1 Vize için USCIS e nişanlım 22 Ekim de başvurdu. Cade numaramız geldi , şimdilik bekliyoruz. O çok sürmeyeceğini söylüyor ama bu okuduklarımdan sonra aynı şeyi düşünmüyorum. Gerçekten zorlu bir süreçmiş. Bir de hem vizeyi beklemek , hem de yabancı bir ülkede yaşayacak olmanın verdiği endişe çok stresli. Benim bu süreci yaşayan arkadaşlarıma sorularım olacak , eğer yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Aslında acil olarak sormam gereken ilk soruyu sorayım ? Turist vizem var ve Ocak ayında turist vizesi ile Ameikaya gitmem çok sıkıntılı olur mu? Zorluk çıkarırlar mı ? Şimdiden çok teşekkürler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goze K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

Herkese Merhaba ,

K1 Vize için USCIS e nişanlım 22 Ekim de başvurdu. Cade numaramız geldi , şimdilik bekliyoruz. O çok sürmeyeceğini söylüyor ama bu okuduklarımdan sonra aynı şeyi düşünmüyorum. Gerçekten zorlu bir süreçmiş. Bir de hem vizeyi beklemek , hem de yabancı bir ülkede yaşayacak olmanın verdiği endişe çok stresli. Benim bu süreci yaşayan arkadaşlarıma sorularım olacak , eğer yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Aslında acil olarak sormam gereken ilk soruyu sorayım ? Turist vizem var ve Ocak ayında turist vizesi ile Ameikaya gitmem çok sıkıntılı olur mu? Zorluk çıkarırlar mı ? Şimdiden çok teşekkürler!

Eger kisa sureli giris cikis yapacaksaniz sorun olmamasi lazim. Onemli olan vizeyi amacina uygun olarak kullanmaniz. Geri doneceginizi gosteren belgeleri (geri donus bileti, varsa is yerinden mektup vs. ) ne olur ne olmaz diye yaninizda bulundurmanizi tavsiye ederim.

• @goze birçok websitede bu konu ile ilgili okumuştum. Yararlanıcının K1 vizesi devam ederken B1 vizesi ile ABD giriş yapması bazı zorluklara sebep oluyormuş. B1 vizesinin iptali gibi. Ve K1 vizesi süresinde bu biraz dikkat çekici olabiliyormuş. Ama bunlar istisna olabilir. Bence bu riski almak yersiz. Nişanlınızı sizi ziyaret etmesi ya da ortak bir ülkede buluşmanız daha mantıklı. Süreç konusuna gelince bu kişiden kişiye değişiyor. Ama ortalama 6 ay 10 gün sürüyor. Bizim süreç 6 ay 20 gün sürdü.

• @crazycells Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Şuan çalışmıyorum , sadece dönüş biletim olacak elimde. İnşallah çok büyük bir problem çıkarmazlar. Peki sizce bir arkadaşımın yanına geldiğimimi söyleyeyeyim yoksa nişanlımın mı? Bir de sistemden onlar görüyor mu başvuru mu? Tekrar çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

• @kewanee Szin yorumunuzu atlamışım , aklım çok karıştı. En iyisi sanırım gitmemek ama gidenler de var. Çok kararsız kaldım. Çok çok teşekkür ederim tekrar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goze K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@crazycells Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Şuan çalışmıyorum , sadece dönüş biletim olacak elimde. İnşallah çok büyük bir problem çıkarmazlar. Peki sizce bir arkadaşımın yanına geldiğimimi söyleyeyeyim yoksa nişanlımın mı? Bir de sistemden onlar görüyor mu başvuru mu? Tekrar çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Turist vizesini niye aldiysaniz, o nedenle kullanmalisiniz aslinda. Cunku konsoloslukta verdiginiz cevabi gorebiliyorlar. Ilk alis nedeniniz neydi? Arkadasinizi ziyaret etmek mi?

Buyuk ihtimal kapidaki arkadas degil; ama secondary pasaport kontrolundeki kisiler bu bilgilerin hepsini gorebiliyorlar.

• @goze tabi ki. Bu sizin tercihiniz. Ama yaralanicinin ABD ziyaret etmesi pek hoş görülmüyor. ABD giriş yaparken sistemde görünüyor olacak. Ayrıca pasaport kontrolündeki memur sizin k1 vize sürecinde olduğunuzu ve bu yüzden geri döneceğinize ikna olmayabilir. Ve pasaport memuru siz geri gönderebilir onlar bu hakka sahipler Ve k1 vize mülakatından bu sizin önünüze çıkacaktır. Eğer çok önemli sebepten dolayı ABD ziyaret etmeyecekseniz. Bence bu riski almak tehlikeli. @crazycells söylediği gibi geri geleceğinizi belgeleyen belgeler ve neden ziyaret ettiğinizi gösteren belgeler varsa. Bu sizin için iyi olur. Tabi ki bunu yapan kişiler var. Kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Eğer sadece nisanlinizla zaman geçirmek ise söylediğim gibi bir ortak ülkede ya da nisanlinizin sizi ziyaret etmesini talep edin. Ya da bu konuyla ilgili bir avukatta danışabilirsiniz. Bu sizin tercihiniz.

• @kewanee @crazycells Tekrar çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Sanırım bu bilgilendirmelerden sonra gitmeyeceğim. Benim bu sorundan başka sorularımda olacak eğer tekrar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Vize için Ankara'dan bilgilendirme gelmeden ben birçok belgemi hazırladım fakat Ankara'nın bilgilendirmesinden sonra kalan evrakları hazırlamak için ne kadar süremiz olacak? Onlar mı randevu tarih verecekler yoksa ben mi tarihi belirliyor olacağım?
      2.Sağlık için muayane için gerekli belgelerde randevu mektubunu getiriniz dedikleri belge eve gelen evrak mıdır yokda DS-160 mıdır ?
    2. I-134 formunu nişanlım bana posta yolu ile mi yollayacak , orjinal olması gerekli midir?
      4.Doğum belgesi, nüfus kayıt örneği gibi evrakların en son bir ay içinde alınması şartı var mıdır ?
      5.Bir kaç tane Ankara'dan gönderilen örnek mailleri okudum. Görüşmeden önce evrakları gönderiniz dediklerinde orjinalleri mi yollacağız yoksa fotokopileri mi yollacağız?
      6.Randevu tarihimizden 15 gün önce mi evrakları göndereceğiz?
      7.Ben İstanbul'dayım , sağlık raporu sadece Ankara'dan mı alınıyor? Randevu tarihinden kaç gün önce almalıyız?
      8.Kronik tiroid hastalığım var , bununla ilgili belge almam gerekiyor mu? Yoksa sadece ilaç kutum yeterli midir?
      9.Burun ameliyatı oldum , bununla ilgili belge almam şart mıdır?
    3. 6 aydan fazla kalınan ülkelerden alınan sicil kaydını 4 ve 5 ay önceden alsam sorun olur mu?

Bu arada ben San Francisco'da yaşıyor olacağım. Grup üyeleri olarak Amerika'da görüşenler var mı?

Çok fazla soru sordum farkındayım ama emeğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Gerçekten çok teşekkürler!

• @goze 1- NOA2 sonrası NVC ulaşması 2-3 hafta. NVC sonrası 2-3 hafta içinde Ankara'dan size email gelecek. İlişkiye ait kanıtlarını hazırlayabilirsiniz şimdiden.
    2- Nişanlinizin ıslak imzası gereklidir. I-134, W2, 1040 bunların olması gerekli. Size nasıl ulaştırabilir FedEx, UPS ile olabilir. Önemli olan nişanlınızın ıslak imzası.
    3- Bu tarz bir şart olduğunu bilmiyorum. Ama genelde resmi evrakların son geçerlilik tarihi oluyor. Zaten NVC sürecinde bunları hazırlamak için yeterli zamanınız olacak.
    4-5- Siz Ankaraya bir dosya göndermiyorsunuz. Artık dosya gönderilmiyor sanırım 5-6 yıl önce bu kaldırılmış. Dosyayı mülakatta giderken yanınızda götüreceksiniz.
    6- Amerikan konsosluğunu onayladığı doktorlardan sağlık raporu alabilirsiniz. Sanırım sadece 3 doktor var. Evet sadece ankara'da bu doktorlar. Zaten size link şeklinde e-mail olacak konsolosluk
    7- Bir belge alıp almamanızı tam olarak bilmiyorum. Ama doktor randevunuza giderken sürekli kullandığınız ilaçları yanınızda götürün.
    8- eğer önemli bir ameliyat değilse bir evrak gerekli olmaz. Eğer hali hazırda bunun ile ilgili bir evrak varsa ya da evrak alabiliyorsanız siz yinede tedbir amaçlı yanınızda bulundurun. Zaten doktor size soracaktır geçirdiğiniz ameliyatları ve geçirmiş olduğunuz önemli hastalıklarınızı.
    9- Bu konuda bir fikrim yok. Ama tahminime göre genel olarak sabıka kayıtlarının bir geçerlilik süresi var. Daha önce yaşadığınız ülkedeki resmi kurum daha iyi bilgilendirme olur.
    Kusura bakmayın. Sanırım bir sorunuzu atlamışım. Doktor randevu tarihini ve mülakat tarihimizi kendiniz belirliyorsunuz. İlk önce mülakat tarihinizi alıyorsunuz. Daha sonra doktor randevu tarihinizi alıyorsunuz. Mülakat tarihiniz olmadan doktor randevunuzu alamıyorsunuz. DS-160 değil. Ankara konsolosluğunun size göndereceği yani dosya numarası olan ve ödeme linki randevu linki olan email print yapmanız gerek. Bahsedilen belge bu.
    Note: Biz de RFE sürecindeyiz. tamamen öğrendiğim bilgilerle cevap vermeye çalıştım. Eğer bir yanlışım ya da eksiğim varsa sayın @crazycells düzeltmek olur.
    Grup üyelerinin ABD'de görüşüp görüşmediğini bilmiyorum. Mutlaka birileri birbiriyle iletişim halindedir. Ben adaptasyon sürecini kısaltmak amacıyla kendi vatandaşlarımla çok fazla görüşmek istemem. Ve maalesef bazı kendi vatandaşlarımız yeni gelenleri suistimal ettiğini duymuştum. Sanırım bununla ilgili formda bir başlık vardı.

• Öncelikle hayırlısı olsun sayın @goze . Sorularınıza arkadaşlar gerekli cevapları vermişler ben bir düzeltme yapayım. @kewanee Islak imza şartı aranmıyor taratıp mail atsın yeterli aman ha sakın boşunu kargo parası vermeyin o paralar size burada lazım ☺ Konsolosluk görüşmesi için benim önceki iletilerimi okursanız sıralama vs konusun da az çok yardımı dokunacaktır sayın @goze süreciniz de başarılar dilerim ☺

• Sevgili @goze süreciniz hayırlı olsun, umarım sorunsuz ve kısa sürede sonuç alırsınız. Bizim sürecimizde 5-10 ay arası süren NOA2 tam olarak 5 ay sürdü. Bizim başvurumuz California ofisi tarafından incelendi, diğer ofisler daha yavaş çalışıyor olabilir. Benim de kronik tiroid hastalığım var, internetten araştırdığım kadarıyla doktora giderken belge götürmek faydalı. Ben elimde olan test, ultrason vs. belgeleri götürmeyi düşünüyorum. Öğrenci iken 9 ay Çek Cumhuriyetinde yaşamıştım. Adli sicil kaydı için İstanbuldaki konsolukla görüştüğümde bana belgenin 2 ayda geleceğini söylediler. Keşke NOA2 beklerken bu işi halletseymişim, şuan zamanlama konusunda biraz stresliyim. Benim tavsiyem 6 aydan uzun süre yaşadığınız ülkelerin konsolosluklarını arayarak onlardan bilgi almanız. Eğer sicil kaydı geçerliliği kısa süreli değil ise, NOA2 gelmeden bu işlemi halledebilirsiniz. Son olarak ben New York’a gideceğim. Eğer New York’a gidecek olan arkadaşlar var ise öncelikle burada sonrasında ise New York’ta tanışmak isterim 🙂

• @rookie Merhaba hatırlarsanız beni sizin düzeltmenizle avukatın yanlış bilgi vermesini ortaya çıkarmıştım . Bir sorum bana dönüş hala yapılmadı Ağustos 7 de başvuru yaptık. Şimdi bu hükümetin çalışmaması bizim işi daha çok uzatır mı ? Teşekkürler

• @kewanee @misi-misiyos @crazycells Bilgilendirmeleriniz için çok çok teşekkür ederim. Umarım bu süreci yaşayan tüm arkadaşlar olumlu sonuç alırlar.
    Bende Kıbrıs'ta 6 yıl yaşadım ve geçen hafta adli sicil belgesi için başvuru yaptım. Bir ay gibi bir süreçte hazırlanacağını söylediler , ama yarın tekrar geçerlilik süresini öğrenmek için konsolosluğu arayacağım.

• @Rookie cok tesekkur ederim! Insallah hayirlisi olur ve sorunsuz gecer.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |