Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhabalar. Ben şu anda ABD vatandaşı olan eşimin işi nedeniyle Fas'ta yaşıyorum. IR-1 başvurumuzda geçen hafta NVC'ye belgeleri ilettik fakat Fas'tan aldığımız polis raporunu kabul etmemişler. Doğru yetkiliden alın gibi bir ifade bırakılmış. Fakat bu travel state websitesinde de söylendiği üzere Fas vatandaşı olmayanlar ilk belirtilen belgeyi alamıyor ve yine sayfada belirtildiği üzere The Extrait du Casier Judiciare adlı belge asıl istenen belgeye alternatif sayılıyor. Ben de bu belgeyi aldım ama dosyamızı inceleyen memur kabul etmemiş. Ask NVC sayfasından cevap yazdım, halen daha başka belge bulmaya da çalışıyoruz ama durumu anlamadım açıkçası. Sizce hata yaptıklarını anlayıp sonradan kabul etme şansları var mı?

• @ahmet_ Merhaba Ahmet bey, ben de yazınıza istinaden başvurumu Alman Konsolosluğunda onaylattıktan sonra Bundesjustiz'e posta yoluyla gönderdim. Dönüş alamayınca mail attım. Bana kapsamlı (erweitertes) Führungszeugnis'i kanun gereği kurumdan/işverenden belge sunmadan veremeyeceklerini söylediler. Şunu merak ediyorum siz ikinci başvurunuzda normal Führungszeugnis mi talep ettiniz? Ya da erweitertes Fürhrungszeugnis mi talep ettiniz? Benim başvurum Alman Konsolosluğu tarafından onaylandığı halde başvurumu işleme almadılar. Erweitertes Führungszeugnis'de diretmeli miyim (Amerikan konsolosluğu kapsamlı istiyor şeklinde) ya da normal Führungszeungis göndermelerini mi istemeliyim? Mülakatta normal Führungszeungis sunup da problem yaşamayan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

• @ebruayvazoglu Ebru hanım merhaba, Ahmet bey'e sormuşsunuz ama belki ben de yardımcı olabilirim diye yazmak istedim. Ben de Almanya'dan Führungszeugnis talep etmiştim. Ama kapsamlı olan sadece belirli koşullar altında iş yeri tarafından istenirse gönderilir yazıyordu. Normal Führungszeugnis benim NVC aşamasında kabul edildi. Ben IR-1 vizesine başvurdum gerçi, siz iş için başvuruyorsanız farklı olabilir.

• @luchadora Merhaba cevabınız için teşekkür ederim. Ben DV Lottery için soruyorum. Evet, benim de anladığım kapsamlı olanı belli şartlar altında veriyorlar. Ancak Ahmet beyin gönderisinden verip vermediklerinden emin olamadım. Duruma göre yazdıkları maile dönüş yapacağım.

• @ebruayvazoglu
    @Summer-0 sizin de sonradan sunduğunuzu okudum. Ne şekilde sunduğunuzu öğrenebilir miyim?

• @rektinpeace merhaba bu konuda ne yaptınız? aynı sorun bende de var

• @rektinpeace vekaleti nasıl verdiniz noterden? yani ne yazdılar vekalet örneği atabilir misiniz aynı durum bende de var. kurmanjan datki tarafında bir yer var oradan mı aldı belgeyi?

• @Burçin-Çatak müsait olduğum zaman göndereyim

• Merhabalar biraz uzun yazacağım ama özellikle Arnavutluk'ta daha önce yaşayan var ise mutlaka okusun... Benden sonraki arkadaşlara faydası dokunur diye buraya süreci yazmak istiyorum çünkü biz çok araştırıp yorulduk.;
    Biz 2024 dv talihlisi olarak 3 Nisanda mülakata gireceğiz. Kafamızda 2 soru işareti vardı ve bunları çözüme kavuşturduk.

1- eşim daha önce 1 sene Kıbrıs'ta yaşamıştı ve onun polis kaydını İzmir'deki KKTC konsolosluğundan aldı yaklaşık 40gün sürdü. Türkçe verildi bu belge(Türkçe olması kabul ediliyor translate etmenize gerek yok konsolosluk attığı mailde bunu belirtiyor ). Hatta belge çıktığında bizi aradılar ve biz Arnavutluk'ta yaşadığımız için eşimin annesine Vekalet verdik annesi gidip aldı belgeyi biz gitmeden.

2- Asıl bizi yoran süreç ise ikimizde 1yıldan fazla Arnavutluk'ta yaşadığımız için polis kaydı almamız gerekiyordu. Fakat sıkıntı burada başlıyor....ABD elçiliği sitesinde Arnavutluktan polis kaydı alabilmeniz için Posta Shqiptare 'ye(Onların PTT'si) gidip belgeyi talep etmeniz gerek yazıyor. Biz Arnavutluktaki Posta Shqiptareye gittik hatta 4-5 farklı yerden şansımızı denedik hepsi ''BU belgeyi elden veremeyiz sadece konsolosluğa göndeririz diyorlar''. Fakat gönderdikleri konsolosluk Tiran ABD Elçiliği. Ankaraya gönderemeyiz diyorlar. Aradık taradık en son e devlet gibi bir sistemleri var oradan bizde olduğu gibi adli sicil kaydının çıktısını aldık fakat çok dandik duran bir belge. içimize sinmedi gittik onu noterde ingilizceye translate edip birde notarize ettirdik(30 eur tuttu 2 kişi). ardından Posta shqiptareye giderek apostillettik(50eur tuttu 2 kişi). 2 gün sürdü bunu yapmamız. Fakaat bu içimize sinmedi çünkü oradaki memurlara sordum bu şekilde mi gidiyor belgeler Tiran ABD elçiliğinde dediğimde hayır farklı oluyor polis kaydı dediler.

Ankara veya Tiran ABD konsoloslukları attığım hiç bir maile dönmediler süreci anlatmama rağmen.
    Alternatif olarak Tiran ABD konsolosluğuna gittim ve elden belge alamadığımı , mülakata Ankarada gireceğimi söyledim sağolsun yardımcı oldular. ''Siz posta Shqiptareye gidin ve polis kaydınızı Ankara yollanması üzerine Tiran ABD elçiliğine göndermek istiyoruz diyin, bize gelsin polis kaydınız bizde Ankara ABD konslosluğuna gönderiririz 2 hafta sürer'' dedi. Postaneye geri dönüp eşim ile birlikte bir form doldurduk ve süreç için 10eur ödedik ardından kadın zarfları kapatırken üzerlerine bişey yazdı ardından süreç tamamlandı. 2 hafta içerisinde 2-3 kez Tiran ABD konsolosluğuna hatırlatmak için mailler attım ama dönmediler. En son bu gün sağolsun Mail attılar; Polis Kayıtlarınız Ankara US konsolosluğuna gönderilmiştir diye. Süreç burada benim için tamamlandı. Mülakata girerken hem Elimde geçerli olacağını düşündüğüm Apostilli belgeler var hemde kabul etmezlerse direkt Tiran US Embassy tarafından Ankaraya gönderilmiş Polis Kaydım.

Çok yorucu bir süreçti . AP'ye kalmamak için en iyi şekilde halletmeye çalıştık. Belgeyi elden vermeme sebepleri ise Arnavutluk kolaylıkla belge üzerinde oynanabildiğini düşünüyor ve sağlıklı olmadığını düşünerek bu belgeyi sadece konsolosluğa yollarız diyor... Umarım herşey yolunda gider. selametle

• Arkadaşlar bilgisi olan biri mı? KKTC de 4 yıl yaşamıştım DS260 bunu mersin10turkey olarak belirttim yalnız 20 yıl oldu ds 260 da son 5 yıl icinde yurtdisinda bukundun mu yaziyor birde kktc yi abd tanimiyor mulakatta kktc nin adli sicil arsiv kayitli belge sorarlarmi ?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@LeventC Soru sormadan once lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@LeventC Gorunmuyor. Isterseniz bir daha profilinizden kontrol edin, tesekkurler.

dcfae223-5873-442f-9623-f481f5139a93-image.png

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• merhabalar ben daha önceden kıbrısta 2 yıldan fazla görev yaptım. Eşim ve çocuklarımda yanımdaydı. dv2025 başvurusu çıktı diyelim kıbrıstan polis kağıdı almak gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert0653 bu başlığın ilk iletisini okuyun lütfen.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhaba, Kazakistanda 1994-95 yıllarında bulunduğumuz için adli sicil kaydı almamız gerekiyor. Emniyet müdürlüğünden bir kağıt alınabilirmiş ancak apostil olmuyor. Acaba bu belgeyi kullanabilir miyiz? Yakın zamanda bu konuyla ilgili uğraşan, tecrübesi olan var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

• Problem şu ki o dönemde vergi kimlik veya vatandaşlık numarası sistemi yoktu. O nedenle internet sitesinden belgeyi alamadık. Kazakistana gidip bu numarayı alın dediler. Gitmeden bir yol bulabilir miyiz diye araştırıyoruz. Tecrübe aktarımı ve önerilerinizi bekliyoruz. Teşekkürler.

• @Alprazolam konsolosluk denediniz mi genelde konsoloslukta alınır ben o şekilde Azerbaycan konsolosluğundan aldım

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |