DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar unutmadan ekleyeyim. Bu tablo geçen sene oluşturuldu yani bu sene tamamen farklı cevaplar alabilirsiniz, sizlere fikir olması için paylaştım. Tüm konsoloslukların mail adreslerine web sitesinden ulaşıp kendinizce bir mail taslağı ile başvuru yapıp güncel net cevabı almanız daha faydalı olacaktır. Benim aldığım cevaplara kesin durummuş gibi takılmayın. Herkese bol şans.

• Herkese merhaba,
    Yeni ay yeni umutlar. Umarım ülkemiz ve sürecimiz için güzel bir ay olur.
    KCC üzerinden dosya taşırsak(eğitim yolu, çalışma yolu, master vs) taşıdığımız ülke mülakat mailinde bu belgeleri istiyor mu? Mesela 6 aylık master programına kayıt olduk ve current olduğumuzda programımız 3 ay önce bitmiş olması problem oluşturur mu? Yoksa mülakatta bu belgeleri sormuyorlar mı?

• @teknomer lise mezuniyet sarti oldugu icin yurtdisinda lise diplomasi isteyebiliyorlar, onun disinda mezun oldugunuz son okulun (lisans veya yuksek lisans) diplomasi yeterli olur. Devam ettiginize dair belgeniz varsa onu da yaniniza alirsiniz, sorun olmaz.

• @gucarslan Nedir eksik olan?

• @ozkan-akbulut merhaba. Özkan kardeşim, ben 12 yıl net orada yaşadım. O turist vizesi AB'deki 70 yaş üstü turistlere yılda 1 otobüs turist için verilen göstermelik vizeydi, o da Covid-19'dan sonra hiçbir zaman verilmedi.. Onlar da İpek Yolu'nu görmek için geliyorlardı. Göstermelik vizeydi o. T.C. vatandaşlarına rüşvet vermeden vize almak hiç mümkün değil. Konsolosluk görevlileri hariç. Eskiden yeşil pasaportlulara da vize yoktu, şimdi bilmiyorum onu ama onlara da Türkiye'nin ajanı olabilir muamelesi yapıyorlar. O da ayrı bir dert. Tek çare rüşveti verip vize almak ama ülkeye girdikten sonra da çok çok düzgün hareket etmeniz lazım. Lütfen önceki yazdıklarımı okuyun.

• @achillesoag merhaba. Türkmenistan'daki ABD Konsolosluğu hiç yoğun değil. Turist vizesine başvurun 3-5 iş günü arasında çağrılırsınız. Green Card mülakatı için ülkeye girin, sizi kabul etsinler, sizi çağırmaları 1 hafta bile sürmez.

• @Önder-Bilgiç teşekkür ederim bende 12xxxlerdeyim 5 kişilik bir aileyiz vizesiz hangi ülkelere gidebiliriz nasil tasiya biliriz hiç bilgim yok şuanda çok panikledik çocuklar için istiyorum ama nasıl taşıyacağım hiç bilmiyorum

• @gucarslan Uğur bey merhabalar. Arkadaş türkmenistan konsolosluğuna yazmış current olmadan. Ben current olmadığım için sadece KCC'ye yazıyorum ancak Frankfurt'a da yazmamı tavsiye eder misiniz? Olası bir olumsuz dönüş daha sonraki taşıma şansımı etkiler mi acaba? Teşekkürler. İyi çalışmalar dilerim.

• @ozkan-akbulut tekrar merhaba. O davetiye iş vizesi davetiyesidir. Turist vizesi davetiyesi değildir. Belki de dünyadaki tek vize veremeyen konsolosluk Türkmenistan konsolosluğudur. Çünkü orasının heryıl kaç yabancıya iş vizesi vereceği bile cumhurbaşksnı tarafından belirlenmiştir. Orada cumhurbaşkanının dışında başka bir karar verici kimse yoktur. Mesela oranın cumhurbaşkanı bu yıl hiç ölümlü trafik kazası görmeyeceğim dese bütün trafik polisleri (ki zaten böyle) 100 metrede bir trafiği kontrol eder, ki zaten oldu. Şoförün biri yol kenarındaki ağaca çarptı ve öldü diye o yol kenarındaki tüm ağaçlar gitti. 1-2 bayan şoför trafiği kilitledi diye kadınlara araba sürmek yasaklandı. Bu arada orada kirli araba sürmekte yasaktır. Yağmurlu havada hariç. Yağmur dindikten sonra arabanızı yıkamak için 2 saatiniz var. Bu arada çok sık kirleniyor diye, beyaz ve merltalik gri renkli arabaların dışında başka renkli araba sürmekte yasaklandı. 2 kapılı arabayı sadece cumhurbaşkanı sürebilir, farklı renkteki arabayı da öyle. Cumhurbaşkanının karşısında elini cebine sokamazsın, arkanı dönemezsin, kaldır kafanı yüzüme bak demedikten sonra yüzüne bakamazsın. Kendi vatandaşları aksi söylenmedikçe onun karşısına saçlar kısa (şekilli değil), gömlek beyaz, ayakkabı, çorap, kravat, ceket, pantolon siyah giyer. Başka renkte giyinme hakkı sadece onda veya onun izin verdiklerindedir. Sonuçta o ülkenin sahibi cumhurbaşkanıdır, gerisi onun hizmetkarıdır. Sonuçta oradaki Türk konsolosluğu size orada vize verdirtemez. Bu arada ülkeye gireceğiniz zaman varsa tüm ilaçlarınıza ait kağıt reçeteniz (e-reçete değil) elinizde olsun, 2 paket kapalı, 1 içilmiş paket sigara 18 yaşından büyüklerin yanında olabilir (dikkat edin paket dedim, karton değil). İran'da serbestçe satılan Trimadol adlı ağrı kesiciyi Türkmenistan'a sakın sokmayın, ömür boyu hapse girersiniz. Kendi yükünüzün dışında insanlık edipte kimsenin yükünü taşımayın, bir şey çıkarsa yanarsınız. Yanınızda Arapça dua kitabı, Kur'an-ı Kerim vs. yani Arapça yazılı bir kitabı ülkeye sokmayın, havaalanında şeriatçımısın diye uzun süre sorguya çekilebilirsiniz, geldiğiniz uçakla ya da bir sonraki uçakla geri gönderilebilirsiniz.

• ⭐⭐

@Beykentli Turist vizesi ile DV vize cesitlerini karistiriyorsunuz sanirim her ikisi farkli kulvarda. Ve konsolosluklarin is yuku sadece DV ve Turist vizesi de degil bu arada. Ceac verileri aciklandiginda aylik olarak kontrol edebilirsiniz konsolosluk verilerini. Bir diger husus DV23 surecinde 3 turkmen vatandasi ve dosyasi ankara'da olan talihliyi bizzat telegram grubundan taniyorum ve birebir iletisimim oldu kendileri ile bahsettigim gibi 1 talihli tasiyabildi kendi ulkesine dosyasini ve diger 2 talihli turkmenistan vatandasi oldugu halde yogunluk gerekcesi ile dosyasini ankara'dan Ashgabat konsolosluguna tasiyamadilar. Dosyasini tasiyan talihlinin durumunu onceki mesajimda aciklamistim.
    Ek olarak DV23 icin Ashgabat 555 kazanandan 370 tanesine vize basabilmis ve 59 vize ready olarak kalmis 23 vize icin ret vermis.

• @achillesoag merhaba. Bana özelden yazın lütfen.

• @Beykentli teşekkür ederim,artık Türkmenistan dan ümidi kestim gibi,elimden geldiğince alternatif arayacağım sanırım B planı olarak kalacak eğer dosya tasiyamazsam hiçbir yere o zaman belki ama bu ortamda diğer tüm yerler buradan iyi olsa gerek anlattiklariniza göre

• ⭐⭐

@ozkan-akbulut Alternatifinizin olmasi guzel bir sey , siz azminizi kaybetmeden mail atarak sorgulamaya devam edin. Umarim vize basili pasaportunuzu konsolosluktan teslim aldiginiz haberini aliriz.

• @achillesoag merhaba. Aşkabat'taki Türkmen vatandaşı ile oradaki başka ülkelerin vatandaşlarını karıştırmayın. Gerisini bana özelden yazın.

• @ozkan-akbulut merhaba. Bana özelden yazabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hope-Breaker turist vizeniz varken hala başka konsolosluklara dosya taşımaya çalışıyor olmanızı hayretle izliyorum..
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Beykentli, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ozkan-akbulut merhaba. Bana özelden yazabilirsiniz.

eğer yazışmalarınızı özelden yapacaksanız sizi forumdan çıkartayım o şekilde yapın.
    forum yazışmalarınızı özelden yapacağınız bir yer değil. bir konu hakkında bilgiye sahipseniz ilgili forum başlıklarında yazık ki herkes öğrensin.

forum kurallarına uymak zorundasınız.
    eğer bu duruma devam ederseniz bu konu ile ilgili size özelden ulaşanları ve sizi forumdan uzaklaştıracağım.

• Çok teşekkürler eline emeğinize sağlık

• @gucarslan bey bu siteden verilere ay bazında nasıl bakabiliyoruz. 1 ocak 2024 te veriler açıklanıcak demiştiniz bi gönderinizde. Bu konu hakkında açıklama yapma şansınız var mı ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.3k

| | | |