DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sezerrenderr
    Bana gecen hafta receipt number posta olarak geldi.
    Onunla usic sitesinden kontrol ettigimde waiverin bu ayin 18inde onaylandigini gordum.
    Kasim 2ye kadarsa posta ile elime ulasmasini bekliyorlarmis.
    Benim surecim hemen hemen sonuclandi.

• @gastroNot ve @sezerrenderr merhaba, Turkiye'den mi Amerika'dan mi basvurdunuz acaba? Turkiyeden yapilan basvurularda USCIS evraklarinin ne kadar surede geldigini merak ediyorum.

• @gastroNot Merhaba, receipt numaranızı aldıktan sonra DOS sisteminde Favorable Recomodation kısmında değişiklik oldumu?

• @The-Pencere herhangi bir uptade aldınız mı ?

• @crazycells Merhaba aciklamalr cok detayli ve bilgilendirici tesekkurler, benim sorma istedigim sey Department of State icin money order doldurulurken hangi kisimlar tam olarak doldurulmasi gerekiyor. Internetten Western Union Money order nasil doldurulur baktim ama kafam karisti. Ben Walmart'tan aldim 120 US money order. anladigim kadari ile sadece on yuzu doldurmam gerekiyor. Arka yuze hic bir islem yapmayacagim. On yu doldurulurken de Pay to order of kismina "The U.S. Department of State" yazacagim. Payment for /ACCT kismi bos kalacak, anlamadigim kisim ise Purchaser's address kismina gonderici olarak kendi adresimi mi yazacagim, eger oyle ise gondericinin US adresi yoksa Turkiye adresi mi yazilacak, yada bos kalabilir mi? Purchaser's signature kismina yine ben mi imza atmaliyim? Ayrica DS-3035 formunda "Application fee of $120 PER J-1 APPLICANT. Please send a cashier's check or money order in U.S. currency drawn on a U.S. bank,
    made payable to THE U.S. DEPARTMENT OF STATE. Include your name, date and place of birth on whatever form of payment you
    submit. DO NOT SUBMIT MORE THAN ONE APPLICATION FEE PER PERSON:" boyle bir ifade var, gonderici olarak benim ad soyad, dogu tarihibilgilerimi ayri bir kagida yazarak Money order a ilistirmem mi gerekiyor? bu konuda bilgi paylasabilirseniz sevinirim.

• @gubaz53 Maalesef 😞 Sadece şöyle bir durum oldu 17 Ekim'de DS-3035 formunda imza unutmuşuz onu istediler. Aynı gün geri gönderdim. Bir gelişme olmadı henüz bekliyoruz.
    Screenshot 2023-10-23 at 18.56.30.png

• @The-Pencere Anladım çok sıkıntılı süreç her gün bakmaktan bende sıkıldım

• Herkese merhaba,Ben 19 Mayis 2023 tarihinde 2 yil kuralini kaldirma islemlerini baslattim, 1 haziran tarihinde DS3035 ve diger belgeler ,5 hazian 2023 tarihinde ise no objection sistemde gorulde,fakat aradan 5 ay gecmesine ragmen hala recommendation guncellemesi gelmedi ,bunun icin mail attim USCISE hala bekliyorum,surec nasil ilerliyor bilginiz varmi ? 1 Mart 2023 tarihhinde j1 vizem biticek,change of status yapmak istiyorum yetisirmi sizce ?

• @EmirhanKurt bro bende benimde nos 1 Haziran’da geldi hala bekliyorum

• Ne zaman bitiyor j1 vizen ?

• Merhabalar,

J-1 waiverı kaldırma işlemlerini sizin yazdıklarınıza bakarak tek başıma yapmaya çalışıyorum ve şöyle bir şeyle karşılaştım. DS-3035 formunun artık kabul edilmediğini okudum, bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @EmirhanKurt ben şu abd de değilim cayman adalarındayım

• Anladim,sen kendinmi yaptin islemleri yoksa birilerinemi yaptirdin?

• @ipeksalman merhaba nerede okudunuz bu bilgiyi, ben su an J-1 waiver islemi yapiyorum ve DS-3035 formunu doldurdum sistemden ve gondercegim, ama boyle bir bilgi ile karsilasmadim,

• @gastroNot Uscis bir hafta 10 gün içerisinde onaylamıştı. Ama kargo vs derken official kağıdın gelmesi nerdeyse 2 hafta diyebiliriz.

• @EmirhanKurt yok ben abd de olmadığım için şu an avukat üzerinden yaptırdım

• @nhilalkoc merhabalar evet aynı adrese iki defe mail attım evlilik lisansım ile birlikte fakat ne maile herhangi bir dönüş ne de bir statü güncellemesi aldım. Hala pending aşamasında ve en son no objection’ı girmişler sisteme başka bir gelişmede yok.

• Merhabalar, DS-260 formunu hemen mi submit etmek gerekiyor, yoksa waiver'i aldiktan sonra doldursam olur mu?
    Bu arada hali hazirda Amerika'da olanlarin ve green card basvurusuna Amerika' da girecek olanlarin bu formu doldurmalarina kesin gerek var mi?
    Son bir soru, DS-260 formu green card surecinin baslangici olarak mi kabul ediliyor?
    Tesekkurler simdiden.

• Consular processing tercih etmek istersek peki, daha DS-260 formu doldurmadigim icin cok mu gec kalmis oluyorum?
    AOS processing time 23 ay gibi gozukuyor cunku.

• @Gafur-Gözükara
    Hayır orda hala Favorable olarak görünüyor.

Benzer Başlıklar

• 22
  • 2
  • 1
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |