Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@burakdal 4.belge nedir tam olarak ne istiyoruz karakoldan? zaten e-devletten çıkmıyor mu arşivli sicil kaydı?

• @gkhanfeez Teşekkürler.
    @LordBolton E-devletten alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bir arkadaşım bu KCC'den gelen epostayı bana yolladı. Çeviri ile ilgili şöyle bir ifade var:

All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations. The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate.

Buna göre Türkçe belgeler için çeviri yapılmasına gerek yok. Türkçe veya İngilizce dışındaki belgelerin (Almanca, Rusça, Arapça vb) İngilizce çevirisinin yapılması gerekiyor.

Daha önce paylaşıldıysa kusura bakmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

KCC'den mail geldi ve istedikleri belgeler bunlar:

1-Copy of passport biodata page (no translation required)
    2-Birth certificate
    3-Military records for any applicant who has served in the military
    4-Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
    5-If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Anladığım kadarıyla;

• Herhangi bir suç kaydımız olmadığı için 5. seçeneği dikkate almıyoruz.
      1. seçenekteki belgeyi sadece askerliğini yapanlar gönderiyor. Yapmayanlar için tecil belgesi vs. göndermeye gerek yok.
      1. seçenekteki belgeyi karakoldan isteyeceğiz.
      1. belgenin Türkiye'de bir karşılığı olmadığı için nüfus kayıt örneğidir diye düşünüyorum.

Doğru mudur? yanıldığım bir nokta var mı?

Su konuda belgelerin aciklamalarini bulabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pavel DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,KCC ye dökümanları geçen Cumartesi günü Mail attım ancak dökümanları aldıklarına dair herhangi bir mail gelmedi.Tekar göndermem gerekir mi?

Hayir gerek yok, bir kere gondermeniz yeterli. Ayrica devlet daireleri haftasonlari ve resmi tatillerde calismiyorlar o nedenle bu gunlerde gonderseniz bile bir cevap beklentiniz olmamali.

• KCC'den istenen doğum belgesinde herkes için ayrı Kişi kayıt örneği mi almak gerekli yoksa hak sahibi kişi Aile (kendisi, eş, çocuk) veya Nüfus Aile (kendisi, eş, çocuk, anne,baba) kayıt örneği alsa yeterli olur mu?

• Sayin, @onrozr bir arkadas foruma yazmisti. Sanirim sayin @alimanstory

• Sn @redcka @ONROZR doğrudur KCCden mail ulaştı bana, 16 binlerde dosya numaram.

• teşekkürler bilgilendirme için @redcka @alimanstory, dv 2019 listesinden tüm arkadaşlar gelişmelere göre güncelleme yapsa, durum takibini daha doğru yapabiliriz.

• @alimanstory merhabalar biz de 15binlerdeyiz fakat bir mail gelmedi size mail nevzmn geldi acaba ve forumda baska 15 bin 16 binlere mail gelen var mi acaba?

• Sn @mel merhabalar 16 Aralık akşamı geldi bana mail.

• @onrozr ben de onu soracaktım o listeyi nereden bulabilirim acaba?

• @alimanstory listeyi linkten kontrol edebilir kendinizi de ekleye bilirsiniz
    2018 GC Talihlileri Durum Takibi(Yesilkart Forum) = bit.ly/2oUsb7r
    2019 GC Talihlileri Durum Takibi(Yesilkart Forum) = http://bit.ly/2L0H2pM

• @barış linkini verdiğiniz liste 2018 listesi. Yanlış oldu sanırım. 2019 listesi bu linkte. http://bit.ly/2L0H2pM

• @bmyilmaz Teşekkürler tam farkettim bakıyordum :)) düzelttim

• merhaba, ben de 15binlerdeyim ve mail almadım. ds260 formunu gönderdikten sonra mailime confirmation page geldi aynı sisteme bağlıdır ve mail adresimde bir yanlışlık yoktur diye düşünüyorum(ki kontrol ettim de). acaba formu gönderdiğim tarihle ilgili olabilir mi bu mail gelme tarihi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

KCC'den istenen doğum belgesinde herkes için ayrı Kişi kayıt örneği mi almak gerekli yoksa hak sahibi kişi Aile (kendisi, eş, çocuk) veya Nüfus Aile (kendisi, eş, çocuk, anne,baba) kayıt örneği alsa yeterli olur mu?

siz, esiniz ve cocugunuzun bilgileri onemli, bunlari bir sekilde ulastirmaniz yeterli.

• Bende 1785x numaram bize email ne zaman gelir acaba 16xxx binlere gelmiş diyorlar

• @bmyilmaz @barış çok teşekkürler.

• ds260 formu ile ilgili bir sorum var;
    inşaat mühendisiyim ve şimdiye kadar 3 farklı yerde çalıştım. işverenlerimden biri ankara merkezli bir şirket, ben de ds260 formunda işveren adreslerine hep şirketlerin genel merkez adresini yazdım. zaten çalıştığım istanbuldaki proje çoktan bitti. sizce istanbulda yaşadığım yıllar içinde ankara adresli bir işveren yazmış olmam anlaşılır mı? bana mantıklı gelmişti ama şimdi kcc'den mail gelmeyince forma dönüp bi baktım olası tek sorun bu olabilir gibi geldi. böyle proje/şantiye gibi işyerlerinde çalışanlar işveren adreslerini nasıl doldurdular bilgi verirseniz çok sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |