Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozmell, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bır sorum olacaktı.ben evlı degılım ve 30yasındayım.asıl talıhlı benım.annemı ve babamı da katabılıyoröıyum greencard ıcın

Bu başlıkta sorunuzun cevabı var sanırım.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @gucarslan hocam size helal olsun 👏 herkese yardım ediyorsunuz

• @Detroit2222 benım arkadasımın polonyada şirketi var bana yapabılır mı ve masrafı ne olur bılgın varmı reis cok onemlı mulakat icin

• Arkadaşlar merhabalar. Almanya ulusal vizem geldi ve 2 hafta içinde almanyaya gitmeyi düşünüyorum. KCC'ye nasıl bir email atmalıyım? Yönlendirmeleriniz neler olur? Çok teşekkürler. @gucarslan

• Merhaba, greencard talihlisi yetişkin'in anne ve babası da amerika'ya asıl talihli olan yetişkin evlat ile birlikte göç edebiliyor mu?

• @Summer-0 bir sayfa geride sorunun cevabı verildi link ile kontrol edebilirsiniz

• @erme11 hocam iş sözleşmesi Bi ev kirası tercümeler resmi ücretler vs her ülkede değişkenlik gösteriyor hocam o yüzden polonyayı tam bilemem

• Herkese merhabalar, ceac.state.gov adresinden başvurumu görüntülemek istediğimde completed yazısında click'i beklettiğimde aşağıdaki gibi bir yazı çıkıyor. İletilmesi gereken başka şeyler var mıdır yoksa site güncel olmadığı için mi bu şekilde yazmaktadır. Aydınlatırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

"it will be reviewed when you have submitted all supporting documentation"

• @adaderyaela ben dv2024 başvuru yaparken çıkarsa eğer 11k altında olursa ankara üstünde olursa taşıma diye düşünmüştüm bütçemi ona göre ayarlamıştım

Size tavsiyem bütçenizde varsa taşımanız ama taşıma kolay olmuyor 5 kişilik bir aile için yurt dışı uçak bileti konaklama vize masrafları orada yapacağınzı harcamlar büyk bir rakam demektir.

DV23 de hong kong taşıyan biri 2 kişi için 7k usd harcadım demişti..

Dv23'DE Viyana taşıan bir kişi kalacak yeri ve yeşil paspaport olmasına rağmen 3k euro harcadım dedi

dv23'DE barbados taşıyan biri 100k tl kredi kulladım dedi 2 kişi

bu sene hangi ülkeler mülakat verecek merakla takip ediyorum ama kolay değil bütçenizde varsa şansa bırakmayın bütçeniz yoksa dua etmekten başka seçenek yok malesef

• @Hope-Breaker Öncelikle tebrikler. Yasal oturum izninizi maile ekleyerek, dosyanızın ilgili konsolosluğa taşınmasını talep edin. Bazen konuyu anlamıyor, hazır cevaplar gönderebiliyorlar. Israrla talebinizi iletmeye devam edin. Başarılar.

• Merhaba numaram 2024EU12XXX sıralarında mülakat alabilme olasılıklarını değerlendirdiğinizde sizce hangi zaman diliminde olabilir. Tecrübeli kişilerden yardım alabilir miyim

• @atalardankalanbirben Merhaba, bu konuyu netleştirebilecek tek makam ,taşımayı başarırsanız eğer, dosyayı taşıdığınız ülkenin ABD konsolosluğudur. Siz dosyayı taşıdıktan sonra size evrak listesi ve nasıl talep ettiklerini içeren bir mail atılacak. O maili ve ilgili konsolosluğun web sitesindeki yönlendirmeleri iyi okuyun. Yine emin olmazsanız bu soruları açık bir şekilde mail ile sorun ve net cevaplar alarak mülakata gidin. Bol şans..

• @sametx öncelikle vize bülteninde numaranızın aktif olmasını beklemeniz gerekiyor. Sonrasında da konsolosluğun mülakat vermesini. Dosya taşıma, aos gibi seçenekleriniz yoksa eğer. Önceki yıllarda aşağı yukarı bir tarih tahmin edilebiliyordu belki ama, son birkaç yıldır maalesef performans giderek düşüyor. O sebeple tarih vermek hatalı olur. Umarım vizenize kavuşabilirsiniz. Bol şanslar

• @sinaanyilmaz Viyana dışında dosya taşıma talebinde bulunup ta olumlu dönüş aldığınız ülkeler var mıydı, çalışma ve oturum izni zorunluluğu istemeyen, Umman ve Hong Kong dışında?

• @steward59 hayır olumlu dönüş olmadı başka. Afrika ülkeleri ve barbados geldiğini kanıtlarsan verebiliriz gibi ucu açık dönüşler yaptılar ama gitmedim bem. Giden arkadaşlar da maalesef alamadı zaten.

• @sinaanyilmaz geldiğini ispatlamak nasıl oluyor anlamadim? Ayrica gidenler neden olumsuz sonuçlandı acaba? Cevap için teşekkürler

• @steward59 önceki yılların mülakatlar deneyimlerini okursanız sizler için çok faydalı deneyimler okuyacağınıza emin olabilirsiniz. Fiziksel olarak ülkede bulunmalarını isteniyor, barbados’a gidip sonra taşıma talebi yapmak gerekiyor. Giden arkadaşların dosyalarını da taşımadılar

• @sinaanyilmaz tamam teşekkürler. Deneyimleri okuyorum ama kafamdaki bazi sorularin cevabını bulamadığım ya da gözden kaçırdıklarım olabiliyor bu yüzden özel olarak yazıyorum belki her sorunun cevabi yoktur mülakat deneyimlerinde.

• @steward59 Bu yıl Avusturya, Hong Kong ve Umman dışında oturumsuz dosya transferi yapan olmadı. 2023 excelinde de görebileceğiniz üzere, vizesini bu üç ülke dışında bir yerden alanlar bilin ki mutlaka oturumları vardır. Ben mülakat deneyimimde de yazdığım gibi 66 ülkeye mail atmıştım. Kesinlikle taşıyamayız demeyen ama kabul de etmeyenlere tekrar tekrar yazmıştım.
    Bu iş gerçekten çok yıpratıcı, kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

167

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |