DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba,

Ben 10 binlerde bir numarayım, mülakat yerim Frankfurt'ta. Ancak entrant status check sayfamda hala ''You have been randomly selected...'' ile başlayan yazı bulunuyor, herhangi bir değişiklik yok.

Herhangi bir email de almadım. Sizce entrant status check sayfamı ne sıklıkla kontrol etmeliyim ya da ne zaman bir email gelmesini beklemeliyim? DS-260 formunu gönderdiğimden beri herhangi bir şey yapmadım. Yapmam gereken bir şey var mıdır?

be9a7e7d-80dd-4390-bcef-5f46d9ce9f9f-image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Summer-0 bültende aktif olmadan nasıl mülakat almayı bekliyorsunuz ki?

• @gucarslan bültende aktif olup olmadığımı nasıl göreceğim entrant status check sayfasından değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba, Aralık ayında mülakatımız var. Asıl talihli eşimin annesi yeni vefat etti. DS260 formunu açtırmama gerek var mı? Yoksa mülakata gittiğimizde evrakları teslim edeceğimiz görevliye bu durumu belirtmemiz yeterli olur mu? Teşekkürler

• Merhaba. Forumu ne yazık ki yeni keşfediyorum ve şimdiye dek süreç hakkında ne kadar az şey bildiğimi üzülerek idrak etmiş bulunuyorum. Hemen her konu hakkında birçok yol gösterici paylaşım var, şu an için hakim olmaya çalışıyorum. Umarım hepiniz için süreç gönlünüzce sonuçlanır.

Geçmiş yıllara baktığımda özellikle pandemiyle birlikte yakın geçmişte, sahip olduğum CN (22xxx) için Ankara ne yazık ki randevu verememiş. Bu sıralamalara sahip arkadaşlarımız işlemlerini başka ülkelerin konsolosluklarında gerçekleştirebilmişler. Bu sanıyorum iki türlü gerçekleşebiliyor, birincisi ds260'ta o ülkeden randevu talep etmek diğer seçenek ise bir başka ülkenin konsolosluğu için dosya taşımak. Ben işlemlerimi Ankara konsolosluğu üzerinden gerçekleştirdim. Mevcut durumumda CN sıralamamı da göze alarak dosyamı bir başka ülkeye kesinlikle taşımam gerekir mi? Gerekirse bu ülke geçmiş tecrübelere istinaden hangisi olmalı? Dosya taşıma işlemlerinde hangi bürokratik yol izlenir? Bu konu hakkında bir başlık varsa yönlendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

• @Detroit2222 nasıl aldınız çalışma vizesini zormu alması

• @gucarslan bey, tiran konsolosluğu mülakat görüşmesinde sponsor istiyor ( ı-134 formu). Mülakatta bunun yerine mali kayıt olarak hesapta 25-30 k usd gösterirsen kabul görmez mi

• @erme11 hocam zor arkadaşın şirketi olmasına rağmen iki ay sürdü noter onaylı ev kontratı vs bile yaptık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Detroit2222 adamlar istediklerini belirtmiş, siz bunun yerine başka bir şey neden yapmaya çalışıyorsunuz ki?
    siz sponsor belgelerinizi hazır bulundurun, eğer talep etmezlerse vermezsiniz.
    bu yüzden AP'ye kalırsanız o zaman uğrasır durursunuz.

herkes için genel bir hatırlatma!

dosya taşımayı düşündüğünüz konsoloslukların gereksinimlerini öncesinde kontrol edin.
    sonrasında bulamadığınız bir sponspor, alamadığınız bir sağlık raporu yüzündnen uğraşır durursunuz.
    önemli olan dosya taşımaktan ziyade, mülakatı sorunsuz halledebilmek.
    yanlış taşınan bir dosyayı, ankara'ya geri aldırmak dosya taşımaktan daha zor bilginiz olsun.

• Bu ileti silindi!

• @sinaanyilmaz inşallah öyle olur valla kcc'ye mail attım sorun yok dedi onlar da bekliyorum işte

• Merhaba, bültende aralık ayında sınırın 6000 kişi olduğu söylenmiş. Bu, 6000 üstü sayılı caselere aralık ayında da mülakat maili veya aktiflik maili gelmeyeceği anlamına mı geliyor?

• ⭐⭐

@Armand-Roulin, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Forumu ne yazık ki yeni keşfediyorum ve şimdiye dek süreç hakkında ne kadar az şey bildiğimi üzülerek idrak etmiş bulunuyorum. Hemen her konu hakkında birçok yol gösterici paylaşım var, şu an için hakim olmaya çalışıyorum. Umarım hepiniz için süreç gönlünüzce sonuçlanır.

Geçmiş yıllara baktığımda özellikle pandemiyle birlikte yakın geçmişte, sahip olduğum CN (22xxx) için Ankara ne yazık ki randevu verememiş. Bu sıralamalara sahip arkadaşlarımız işlemlerini başka ülkelerin konsolosluklarında gerçekleştirebilmişler. Bu sanıyorum iki türlü gerçekleşebiliyor, birincisi ds260'ta o ülkeden randevu talep etmek diğer seçenek ise bir başka ülkenin konsolosluğu için dosya taşımak. Ben işlemlerimi Ankara konsolosluğu üzerinden gerçekleştirdim. Mevcut durumumda CN sıralamamı da göze alarak dosyamı bir başka ülkeye kesinlikle taşımam gerekir mi? Gerekirse bu ülke geçmiş tecrübelere istinaden hangisi olmalı? Dosya taşıma işlemlerinde hangi bürokratik yol izlenir? Bu konu hakkında bir başlık varsa yönlendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba hoş geldiniz. Öncelikle tebrikler.
    İmzanızı tamamlamış (sadece ds260 submit tarihi eksik), excele kayıt olmuşsunuz👏
    Dosya transferi işlemleri için bu başlığın ilk iletilerinde bütün bilgiler mevcut. Geçmiş yılların mülakat deneyimlerini okuyun. Ayrıca bir başlık yok. Yine de aklınıza takılan bir şey olursa sorarsınız. Daha önce sorulmuş olabilir diye sormadan önce arama yapmayı ihmal etmeyin lütfen. Kolay gelsin.

• @Summer-0 6k ustune gelmicek evet

• Merhabalar,yurt dışındaki konsolosluklara belge verirken e devletten aldığımız çok dilli belgelerin de yeminli tercümesi olmak zorunda mı ? Geçmiş mülakat deneyimlerini okurken evli bir çiftin İngilizce evlilik cüzdanlarında farklı dilde bir kelime olduğu için yeminli tercümesinin istendiğini okudum da onun için soruyorum.Tabi ben arşivli adli sicil kaydı için soruyorum evlilik cüzdanı için değil.

• ⭐⭐

@atalardankalanbirben Adli sicil kaydı için e-devletten İngilizce dil seçeneğini seçerek ve nereye hitaben sorusuna o konsolosluğun adını, örnek Fransa olsun, U.S. CONSULATE GENERAL PARIS, FRANCE şeklinde çıktı almanız yeterli.

• @atalardankalanbirben gecen hafta londrada mulakata girdik. ingilizce adli sicil kaydı verdik sorun olmadı. makam kısmına london american embassy yazdık. sizde gireceginiz sehrinkini. yazabilirsiniz. evlilik cuzdanıda aynı sekilde tercüme olmadan kabul edildi. bilginize

• Merhaba bır sorum olacaktı.ben evlı degılım ve 30yasındayım.asıl talıhlı benım.annemı ve babamı da katabılıyoröıyum greencard ıcın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.6k

| | | |