Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @steward59 Forum uzerinden mesaj atabilirsiniz, siz dahil isteyen herkes gonul rahatligi ile iletisime gecebilir, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Hic cekinmeyin arkadaslar.

• @steward59 hayir alamadık malesef.

• @steward59 Dosya tasima daha muhtemel sonuc verir cunku dosyaniz tasindigi anda size bir mulakat olusturma ihtimalleri var, ya da en azindan siradaki dagitimda alacaginizi bilirsiniz.

Uzaktan AOS yapamazsiniz, Amerika’da bulunmaniz gerekiyor. Current olmadan giderseniz current olana kadar beklemeniz daha sonra basvurmaniz lazim, bu sirada statunuz degisecek. Beklerken degisen statunuz bittiğinde eger 6 aydan fazla ulkede kalmissaniz cikmaniz lazim, greencard almissaniz sorun yok zaten.

• @koray2000 turist vizesi 6+6 ay uzatılabiliyor ama basvuru yaptiktan sonra artik turistik vizeden yararlanmak mümkün müdür ikinci bir alti ay icin bunu bilemem.

• @steward59 Hizli ilerleyen bir USCIS ofisi ile ilerlerseniz 6 icinde cozulur aslinda, overstay durumu ortaya cikmadan mulakat almaniz iyi olur. Ayrica Eylul’e birakmamakta da fayda var ama bu sene nasil ilerler bilemiyorum. Kota dolmazsa Eylül ayinda da mülakata girip, Greencard’iniza kavusabilirsiniz. Kota takibi yapmayi ihmal etmeyin.

• @koray2000 USCIS ofislerin vize verme ya da işlemleri bitirme sureleriyle ilgili bir paylasimds linkler vardi onları göremedim. Acaba hangi field office ne kadar sürede işlemleri hallediyor bilgisine nereden ulaşabilirim?

• @koray2000 ayrica kota takibini nerden yapabilirim? teşekkürler

• ⭐⭐

@steward59 1 Ocak sonrasi aciklanacak ceac verileri ile gorebilirsiniz ancak daha oncesinde gormek mumkun degil.

• @steward59 Kota takibini her ay aciklanan bulten rakamlarindan cikarip, yayinlayanlar var ben onlardan takip ettim gectigimiz sene.

USCIS ofislerinin gecmis yillarda neler yaptiklarini da yabanci forumlardan arastirarak buldum.

• @steward59, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@koray2000 turist vizesi 6+6 ay uzatılabiliyor ama basvuru yaptiktan sonra artik turistik vizeden yararlanmak mümkün müdür ikinci bir alti ay icin bunu bilemem.

Evet mümkün. Bir arkadaşım bu sene bu şekilde başvurdu. Mayıs ayında Turist uzatma başvurusuna ek belge talebi geldi. Buna cevap gönderdi. Sonra da green kart için Görüşmeye Haziran başında girdi. Ama memur turist başvurusuna ek belge talebi geldiği için turist başvurusu onaylanmadan dosyasını onaylamayacağını söyledi. Ve arkadaşa green kartı için ek belge talebi gönderdi. Gelen belgede B2 onayını aldığında göndermesini istiyordu.

Arkadaş da army'e gitti ve green kartı onaylanırsa askere katılacağını belirtti. Army'den B-2 onaylanması için USCIS'e yazı gönderdiler. Arkadaşın B-2'si onaylandı. Sonra onay kağıdını Green kart ek belge talebiyle USCIS'e yolladı. Ama bir türlü USCIS'ten cevap gelmiyordu.

Arkadaş yine army'den USCIS'e ulaşmasını istedi. Army'den tekrar USCIS'e yazı gönderdiler durumla alakalı. 1 hafta sonrasında green kartı onaylandı basılıp gönderildi.

Askeriye'nin bu kadar baskın güç olduğunu öğrenmiş olduk.

• @nura ocakta CN aktif olacağını düşünüyorum Aralıkta Amerikaya turist vizesiyle girmek nasil olur?

• @koray2000 link paylaşabilir misin field officelerin AOS bitirme zamanlariyla ilgili. Teşekkürler

• @koray2000 aos başvurusuyla turist vizesinin önemi kalmıyormus sonuclanana kadar.

• @steward59 Evet, basvurdugunuz andan itibaren farkli bir statu gecerli oluyor. Sonuclanana kadar devam ediyor.

• @bsb061 merhaba sizin sonuç ne olmuştu?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   K koray2000 

• @emreaydıner GC alabildin mi ve işlemleri hızlandırmak mümkün müdür bunun icin ne yapmak gerekir?

• @nura 137xx CN tahminen ocakta current olacagini ve 6 aylik turist vizemi düşünürsek Amerikaya giris hangi ayda olmali. Ayrica 90 gun de bekleyince zaten 3 ayi buna gitmiş olacak geriye tüm süreç için mi 3 ay kalmış olur yoksa i485 vs gönderme kabul edilme süreci başlayınca geriye kalan sürenin bir önemi kalmaz mı? Teşekkürler

• @OzdeNeslihan siz de kota nedeniyle anlamadınız mi ? Geçmiş olsun. 137xx CN Amerikaya ne zaman giriş yapmayı tavsiye edersiniz cn ocakta olur diye düşünüyorum.

• @steward59 statü değişikliğine başvurduğunuz anda out of status olmuyorsunuz diye biliyorum ancak emin değilim

• @Hope-Breaker belgeler USCIS'e ulastiktan yani receipt date sonrasi out of status olmuyorsunuz. o zamana kadar statunuz korumak zorundasiniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

204

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |