Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @burcugulsn tesekkur ederim🙏🏻 cok az kalmis en kisa surede yazarsiniz siz de🌸

• @burcugulsn Stres yapmayın Burcu hanım. O gece evet stres olmuştuk ama şimdi tatlı bir anı olarak anlatıyoruz. O olaydan sonrada çok şükür hiç bir işimizde sorun yaşamadık. Herşeyi kolaylıkla ve hızlıca hallettik. Umarım sorunsuz gelir ve aynı şekilde devam eden bir hayat kurarsınız. Bol şanslar.

• @lumos Hayırlı olsun yeni hayatınız. Dilerim sorunsuz ve huzurlu bir adaptasyon süreci geçirirsiniz.

• @lumos Tebrikler yeni hayatınızda başarılar.

• ⭐⭐

@achillesoag hos bulduk, yolumuz acik olsun hepimizin.

• @yunoxxw Hayırlı olsun . Yeni yaşamınızda mutluluklar dilerim.

• @lumos Hayırlı olsun. Tebrik ederim.

• @bozyuruk, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@gknatak97 merhaba bende 1 ay önce geldim amerikaya. Bende Türk hattımı açtırmıştım ama çok verimli kullanamadım. Size ve geleceklere tavsiyem eğer telefonunuz destekliyorsa daha Türkiye'de iken e-sim alıp öyle gelmeniz. mint mobile 15 usd ye sınırsınz paketi vardı. Benim telefonum desteklemediği için alamamıştım.

Mint mobile i e sim olarak kullanabilirsiniz ve Turkiyedeyken de alabilsiniz biz oyle yapmistik. E simi Turkiyedeyken aldik turkiye hatlarimiz da telefonlarimizda fiziki sim olarak takili ve Amerikaya iner inmez Mint mobile hattimizi kullanmaya basladik.

• @bozyuruk çok teşekkürler 🙏🏻 zor bir misyonu varmış göçmenliğin 🥹

• @Erdoğan-0 evet şimdilik Türkiye deki can sıkıcı işlerle uğraşıyoruz 🙏🏻

• @lumos Hoşgeldiniz yolunuz açık olsun. Bizde gelirken valizlerimizde biraz fazlalık vardı ama hiç sorun etmediler bizim 6 büyük valizimiz vardı ve hepsinde 200-400 arası bir aşım mevcuttu. Hatta taşımak için bize eşlik eden arkadaşlarım geçmiş vs deselerde görevli hiç sorun etmedi.

• Herkese merhaba, sonunda ABD ye ilk girisi Boston havalimanindan yaptik. Hicbirsey sorulmadi, sari zarflar alindi, zarflarin uzerine damga vuruldu ve pasaportlara "admitted" damgasi basildi. Kafama takilan bir durum var. Vize uzerine ilave bir damga vurulmadi, sadece bos sayfaya standart giris damgasi basildi. Herhangi bir yerde 1 yil green card gecer gibi bir ibare de yok. Korkmali miyiz yoksa bu normal mi? 🙂

• @Mr-Yavuz hayir, standart prosedur bu. Vizenin basildigi tarihten baslamak uzere 1 sene gecerli pasaporttaki damga. I-551 yazar uzerinde.

• @cnpist sorun su uzerinde I-551 yazmiyor maalesef. Sadece admitted yaziyor ve tarih var

• @Mr-Yavuz Vizedeki fotoğrafın alt tarafında yazar aciklama

• Amerika ya ilk girerken adres değişikliği olarak başka bir eyalet yaptığınızda greencard gelme süresi uzarmı,, böyle bir durum varmı

• ⭐⭐

@Cancan Hayir ekstra surec uzamasi gibi bir durum olmuyor. Anlik olarak uscis'in yogunluguna bagli uzama sureci.

• Benim pasaportumun süresi 4 mart 2024’te bitiyor. İlk girişimi 17 Aralık 2023 tarihinde yapacağım. Pasaportu greencard olarak 1 sene boyunca kullanabildiğimiz damga pasaportumun süresi bitse de girip çıkmak için geçerli oluyor mu?
    Çünkü ilk gittiğimde greencardımı almadan Türkiye’ye geri döneceğim. Yüksek ihtimal 2. girişimi 4 Mart 2024’ten sonra yaparım yani pasaportumun süresi bitmiş olacak. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emiroz sen mülakata giderken yeni bir pasaport çıkartmadan mı gittin. Çünkü yeni pasaportu çıkaracaksın her durumda. 2024 daha da fazla zam gelecek sonuçta. Mülakata gitmeden önce eski ve yeni pasaportu birlikte götürecektin ondan sonra yeni pasaporta vizeyi basacaklardı. Amerikaya gidince konsolosluğa uğra ikinci gidişinde sana sorun yaratmasınlar diye oradan bir yazı alırsın. geri dönmenin aciliyetini söylersin. Durumu anlatırsın. Dönüşte yenni pasaport olacak ancak onda da vize olmayacak gibisinden. Yada adres verdiğin yere greenkart kart olarak gelecek sana fedex yada ups ile kargolayıp göndersinler.

• @ayvalik10 Mülakata giderken yeni pasaport çıkarmamıştım çünkü greencardımı alıp o şekilde dönerim diye düşünmüştüm ama planlarım değişti daha erken dönmem gerekecek. O zaman anladığım kadarıyla süresi geçmiş pasaportu greencard olarak kullanamayacağım. Kartı kargoyla gönderme konusunu araştırayım. Yardımcı olacak bir başlık var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |