Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emre-Kurtulmuş Evet doğru yanlış anlamışım.

• Merhabalar! Cepteteb USD hesabımdan BofA hesabıma birkaç bin dolar yollamak istiyorum SWIFT ile. Cepteteb swift ekranında Swift kodu ve hesap numarası soruyor. Swift kodu bende var ama hesap numarasına BofA hesap numarasını mı yazmam lazım yoksa wire routing numarasını mı? BofA değişik cevaplar veriyor her seferinde emin olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

@serret hesap numarası banka ismi ve banka şubesi yazarsanız yeterli olur. Bankaların bazılarında swift ekranında iban soruyor bazılarında wire soruyor. Uygulamadan bakın ona göre doldurun.

• @selamibasaran İşte cepteteb uygulamasından bakınca Swift kodu ve hesap numarası soruyor, ama BofA hesap numarası altında hem hesap numarası veriyor hem de wire routing number veriyor; hangisini kullanmak daha doğru bilemedim. Herhalde fark etmez ama yine de emin olayım dedim, birkaç gün önce başka bir sebepten ağzım yandı 70 USD boşa gitti SWIFT yapayım derken...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serret, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@selamibasaran İşte cepteteb uygulamasından bakınca Swift kodu ve hesap numarası soruyor, ama BofA hesap numarası altında hem hesap numarası veriyor hem de wire routing number veriyor; hangisini kullanmak daha doğru bilemedim. Herhalde fark etmez ama yine de emin olayım dedim, birkaç gün önce başka bir sebepten ağzım yandı 70 USD boşa gitti SWIFT yapayım derken...

Routing number sizin hesabınıza özel bir bilgi değil. O nedenle hesap numarası olarak "account number" bilgisini vermeniz gerekir.

ABD'de ACH sistemi üzerinden transfer yaparken hem account number hem routing number gerektiği için o şekilde veriyor.

• @Dilara-Korkmaz coinbase'i tam olarak nasıl kullanıyoruz? Acıklayabilir misiniz rica etsem? Tesekkurler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   yusufalak yusufalak 

• Arkadaşlar konuya ek olarak şuan Western Union ile hiç bir fee ödemeden ücretsiz bir şekilde Amerika’dan Türkiye’ye para aktarabiliyorsunuz. USD aktarıyorsunuz Türkiye’ye TL olarak geçiyor , bilginize.

• @yigitberberoglu Merhaba. Eski bir bankacı olarak bir düzeltme yapayım. Aslında Western Union ile Türkiye’ye gönderilen döviz, TL’ye otomatikman çevrilmez. Bu biraz da işleminizi yapan banka görevlisine bağlıdır. Eğer kur karını şubesine yansıtmak isterse direkt çeviri yapar. Ama bunu istemezse olduğu gibi dolar, euro, frank vs olarak size çıkış yapar.

Ayrıca yine bu yöntemle Türkiye’den Amerika’ya para göndermek isterseniz sizden istemen masrafı ya tanıdık bankacı aracılığı ile ya da biraz güzel dille düşürebilir hatta hiç vermeyebilirsiniz.

• Aranızda hala Wise kullanan var mı ? Malumunuz 31/08/2023 tarihinden itibaren Türkiye'deki müşteri hesaplarına özgü kısıtlamalara gidilmişti. (Bkz. https://wise.com/tr/help/articles/18ewShSmFf7tJ7mm2Zp6H7/turkiyedeki-musteriler-icin-kısıtlamalar ) Acaba bu tarihten sonra da kullanan var mı ?

• @ozpirinc Ben hala kullanıyorum ama Wise hesabımın adresini ABD yaptım buradaki çoğu kişinin aksine. Ayda 2 transfer yapıyorum, hiç sorun yaşamadım.

• @yigitberberoglu, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Arkadaşlar konuya ek olarak şuan Western Union ile hiç bir fee ödemeden ücretsiz bir şekilde Amerika’dan Türkiye’ye para aktarabiliyorsunuz. USD aktarıyorsunuz Türkiye’ye TL olarak geçiyor , bilginize.

Bilgilendirme için teşekkürler.

• @isik Merhaba, ben de adresimi ABD olarak güncelledim. Türkiye'den Amerika'ya gönderim yaptınız mı hiç bu değişiklikten sonra? Herhangi bir farklılık var mı?

• Yasaklı

@ramsen18, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@aristocrat Teb kartınla komisyonsuz Bofa atm lerinden çekim yapılabiliyor. En hızlı yöntem ise swift ile günlük 5k $ gönderim yapılabiliyor.(Ziraat Bankasından işlem yaptım)

merhaba, ziraat swift için ne kadar kesinti yaptı ?

• @Ayşenur-Zaza değişikliği taşındığımda yapmıştım, yani hep öyle kullandım.

• @yolcuyolunda 5000$ için 15 $ benden 15$ karşı taraftan toplamda 30$ kesinti yapmıştı.

• Yasaklı

@ramsen18, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@yolcuyolunda 5000$ için 15 $ benden 15$ karşı taraftan toplamda 30$ kesinti yapmıştı.

Teşekkürler, gayet iyi gerçekten.

• @yolcuyolunda Rica ederim

• Birkaç gün önce CepteTeb ile 9k USD yolladım Bank of America'ya, SWIFT kullanarak. Cepteteb benden 107 lira kesti, BofA da 15 dolar kesti, haberiniz olsun. Bu kadar az keseceklerini düşünmemiştim. Cepteteb swift için amerikan bank hesabının hesap numarasını (routing değil) ve Swift kodunu istedi.

• @Ercan-Geçgin hocam vekaletname ile oluyordur belki ailenizden biri ile aksiyon alabilirsiniz belkide araştırmak lazım

• @serret burada teb bankası ile alakalı gördüğüm mesajlardan sonra bende dün itibariyle teb hesabımı açıp kartımı almış bulunmaktayım 🙂

Benzer Başlıklar

• 17
  • 34
  • 17
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |