Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @the-black-eagle Yo haklısınız anlamayan insan için araba gerçekten muamma helede yabancı bir ortamda Benin arabamda Nissan qashqai otomatik elfreni de otomatik 🙂 ondan yazdım amacım oraya gidince ne olursa olsun bu konuda yanlız kalacağız en azından belki bir kulak dolgunluğu olur diye umarım sorunsuz güzel bir arabanız olur saygılarımla

• @The-Black-Eagle Houston tarafına giderseniz sayın @semavi bey var kendisi bu işlerle meşgul bildiğim kadarıyla oraya giden birçok arkadaşa yardımcı oldu mutlaka kapısı çalınmalı araba konusunda @semavi bey saygılrımla 🙂

• @the-black-eagle Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@Barış ve @VolkanU Bey ben araçtan anlayan biri değilim. Dediğim gibi gitmeden önce öğrenebildiğim kadar şeyi öğrenmeye çalışıyorum. Hoş ne kadarı aklımda kalacak tartışılır 🙂 ama bu bilgileri okuyunca baktığım nissan altimalar da el freni yok.

Altimalarda benim bir önceki mesajımda bahsettiğim pedallı el freni var, şöfor ayak çukurunda en solda ek bir pedal var buna bastığınızda basılı kalıyor ve el frenini çekmiş oluyorsunuz, daha sonra yine direksiyonun solunda bulunan bir kolu çekerek el freni bırakılıyor 🙂

Merak etmeyin her araçta vardır. Hatta emin değilim ama ABD'de kesin bu kanuni bir zorunluluktur diye düşünüyorum. Şuan geri görüş kamerasının bile yasal olarak zorunlu hale geldiğini düşünürsek..

• @the-black-eagle Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@Barış ve @VolkanU Bey ben araçtan anlayan biri değilim. Dediğim gibi gitmeden önce öğrenebildiğim kadar şeyi öğrenmeye çalışıyorum. Hoş ne kadarı aklımda kalacak tartışılır 🙂 ama bu bilgileri okuyunca baktığım nissan altimalar da el freni yok. O nedenle özellikle sordum. Malum mekanikten hiç anlamam ve aracın sorun çıktığında en çok masraf yapacak yerleri. İlk etapta araç 2 lira 3 lira bile olsa çöpe atacak paramız yok. Düzen oturtunca belki önemsenmeyecek ama ilk zamanlar sıkıntı. O nedenle en fazla 5 yaşında mümkünse az km yapmış araçları kontrol etmeye başladım. Hertz falan da satıyo araç. Düşük mile kazasız falan ama işte kiralık araç nasıl kullanılmıştır kaygısı var. Bunları da okuyunca kafa hepten patatese dönüyor 🙂

O kadar korkmayin yahu... Illa bangir bangir bagiralim mi gelin bana diye 🙂 Degisik model takintilariniz yok ise ve geldiginizde isinizi gormek istiyorsaniz bir sekilde sorunsuz bir sekilde inmenize yardimci olurum. Onlarca kisiye olduk zaten bir cok konuda...

Ama yok ben illa su model isterim, bu markadan baska binmem derseniz guvenmedigim bir araci sirf o marka yada model diye satan birisi degilim... Iyi bir satiscilik ornegi degil farkindayim ama suan benim icin satmaktan ziyade sorun yasamamak onemli...

hedefler buyuk 🙂

• @semavi Bu konularda sıkıntı yaşayan her arkadaşa sizi söylüyorum. 🙂 Eğer greencard bana nasip olursa arabadan az çok anlasam da ilk durak araba konusunda siz olacaksınız... :)))

• @Barış ve @VolkanU Bey bilgilendirmeler içşn çok teşekkür ederim. Dediğim gibi New York ve New Jersey tanıdıklarımın olduğu yer fakat yaşam maliyetleri iklim demografik yapı vergiler vs gibi nedenlerle Houston üzerinde araştırma yapıyoruz ve kısmet görüşmeye çağrılır ve vizeyi alıp gidersek @semavi Bey listemdeki tek kişi şu anda 🙂 kendisinin youtube kanalını da takip ediyorum. Ev aylık masraflar vs her ne hakkında olursa olsun. Ev konusunda mantığımız da uyuyor. Bakalım ilk gidişte 1 ay için airbnb ve kiralık araç yapacağız. O 1 ay içinde de jetlag sorununu hemen çözüp birçok konuyu halletmeye çalışacağız. 1 kalem defterle @semavi Beye uğrayacaz inşallah. Hem aracımızı almaya çalışacağız hem de diğer konular hakında yatdım isteyip notlarımızı alacağız 🙂

• @the-black-eagle Önemli değil siz önden gidin kısmet olursa mayısta çıkarsa bende geleceğim zaman sizin yardımınızı alırım belki. Bol şans diliyorum umarım en kısa sürede sıranız gelir vizenizi alırsınız. 😉

• @barış Bey inşallah. İnşallah size de çıkar da biz de size yardımcı oluruz. Tabi araba konusunda değil 🙂 Onu yine @semavi Beye paslarız artık 🙂

• Ben bugün bir dealer'a gittim araba bakmak için ulan tam dolandırıcılar. Şöyleki 2015 model nissan sentra için 11 bine 83 bin mildeki arabaya baktım. Arabanın geçmişi temiz ama rental kullanım var. Bu arabaya 1750 down payment ve sonra 66 ay boyunca 340,15 dolar aylık ödeme ile araba 24 bine gelecek 🙂 oha dedim. Kaçtım hemen 🙂 belki amerika için fisrt buyer'a normaldir ama bu direk dolandırıcılık 🙂

• Selamlar belki önceki sayfalar da bilgiler vardır ancak hepsini okuyamadım. Benim sorum ucuz araba’dan ziyade ortalama 20-30k fiyatlarındaki arabalar için. Arkadaşlar hesabım da sırf araç için 10000 dolar para olacak. 1-2 sene de biriktirip üstüne koyarak öyle araba almak istiyorum. Sorum şu 27-28 bin dolara maserati ghibli’ler ne bileyim güzel mercedes,audilar görüyorum. Bu arabaları almak imkansız mı? Çünkü çok fazla göremiyorum sokaklar da ve Amerika’da araç masraflarina hakim değilim ama tr’de 500 bin tl olan aracı 26-27’ye görünce insan deliriyor. Bi bilen az çok bilgi verebilirse çok mutlu olacağım. Şimdiden çok teşekkürler 🙂

• @emrekuzgun Her aracın Türkiye'yede olduğu gibi bir ödeme sistemi mevcut. Burada önemli olan sizin kredi geçmişiniz. Buna göre alacağınız her ödeme planı farklılık gösterir maserati merak ettiğiniz için örnek olması açısından aşağıda fiyatları veriyorum ABD yerleşip bir credit history oluşmaya başladığınızda bir ödeme planı alınıp değerlendire bilirsiniz. Peşin alım yapmayı düşünüyorsanız aşağıdaki fiyatlardan pazarlık yaparak alabilirsiniz.

alt metni
    Kaynak :https://www.maseratiusa.com/maserati/us/en/shopping-tools

• Açıkçası hep ikinci el bakıyorum zannedersem o konu da mil çok önemli, 50 bin mil’den aşağı ve bakımlı almak iyi oluyormuş ama asıl merak ettiğim bu arabaları ikinci el temiz bir şekilde 30 bin civarı bir fiyata aldik diyelim. Kredi skorumuza oranla da bir ödeme çıktı diyelim, sonrası çok mu zor oluyor yani bu marka araçları çok kullanmıyorlar ben de hep nedenini merak ediyorum. Ama diyorsanız ki hayır kredi skorunuz uygun ve ödeme planınızı yapıp 25-30 bin dolara porsche,maserati,mercedes aldınız rahatlikla binebilirsiniz, Türkiyede ki gibi herşeyi sorun,masraf değil o zaman süper 🙂 çünkü biliyorsunuz burada bi araba alırsınız motoru vergi,6 ay da bir vergi, benzin o biçim sorun oluyor. Uzun oldu biraz kusura bakmayın 🙂

• @emrekuzgun bey Amerika'da işçilikler çok pahalı yani buradaki sıkıntı bu arabalara binip binememek değil bu durumu Türkiye ile kıyaslamamak lazım binersiniz binmesine de bakım parça değişimi asıl bunların araştırması yapılması lazım sıfır bakıyorum dediniz için fiyatları paylaştım bu konu sayın @semavi bey havale edilmiştir top sizde @semavi bey :))))))

Bu arada vergi yıllık bütün arabalar için Houston Teksas 80$ olması lazımdı

• İşçilik masraflarını göze alabiliyorsanız binin diyorsunuz 🙂 çok sağolun ilgi alakanız için, çok teşekkür ederim 🙂

• @barış Bey malum @semavi Bey yönlendirmeleriniz nedeniyle semavi beyin yeter artık deyip forumu terketmesinden korkuyorum. Herkese lazım birisi çünkü 🙂

• Arkadaslar Abd de sahibinden arac aliminin proseduru nasil isliyor?

• @the-black-eagle :))))) Tabiki olabilir :))) Bu işi kendisi meslek olarak yapıyor 2. el araç satışıyla ilgileniyor youtube videolarını da takip ediyorum. Bence bu şekilde paslaşmak ona da kazanç kapısı sağlayacağını düşünüyorum.

• @zeki-inci çok vakıf olmamakla birlikte new yorktaki tanıdığımdan duyduğumu aktarayım. Gerçi @semavi bey daha doğru ve detaylı cevap verecektir. Bizdeki gibi noter yok. Sahibi sana bir evrak düzenliyor parasını alıp bu evrak ile birlikte aracı sana teslim ediyor. Sen de uygun zamanında gidip motorlu taşıt idaresinden üstüne alıyosun. Tabi basit ama suistimale açık bir durum. Bu nedenle dikkatli olmak gerekiyormuş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |