Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @volkanu ama spamda hepsini göremiyorum siliniyor

• @berkergn13 ayarlardan maillerin kaç hafta sonra silindiğini görebilirsiniz. Buna göre gelip gelmemiş olma olasığı biraz daha netleşir..

Ayrıca ilgili mail adresini güvenir göndericiler listesine eklerseniz bundan sonrası için bu endişeyi yaşamazsınız.

Sürecinizde bol şans dilerim..

• Merhabalar,

Mülakatım 6 Aralık'taydı. Mülakat sürecim olumlu geçti ve dün pasaportumu teslim aldım. Mülakat sürecim burada tecrübelerini paylaşan arkadaşlardan farklı geçmedi. Amerika'da belirttiğim adresi değiştirmek istiyordum bu konuda konsoloslukta iletişime geçmiştim ve görüşme esnasında değiştirebileceğim yanıtını almıştım fakat görüşme sandığımdan hızlı bittiğinden ancak görüşme sonunda adres değişliği yapmak istediğimi iletebildim ama geç kalmış oldum. Bu konuda bir değişiklik yapmak isteyenlerin görüşmenin başlangıcında belirtmesini tavsiye ederim. Ayrıca 3 aylık banka hesap dökümü ile gitmiştim bununla ilgili bir endişem vardı ama sorun olmadı, sanırım yalnızca hesaptaki para miktarına bakıyorlar.

Burada tecrübe ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler, Mülakata girecek ve idari işleme kalmış arkadaşlara bol şans ve başarılar dilerim.

• KCC ye göndereceğimiz maiilerde mahkeme kayıtları diyor. alkollu araç kullanma mahkeme kaydını da göndermemiz mi gerekiyor kcc ye

• Bugün Amerikan Elçiliğinde greencard mülakatım vardı ve göçmen vizem ONAYLANDI
    Detayları daha sonra yazarım şimdi dönüş yolundayım

• @liode DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,

Mülakatım 6 Aralık'taydı. Mülakat sürecim olumlu geçti ve dün pasaportumu teslim aldım. Mülakat sürecim burada tecrübelerini paylaşan arkadaşlardan farklı geçmedi. Amerika'da belirttiğim adresi değiştirmek istiyordum bu konuda konsoloslukta iletişime geçmiştim ve görüşme esnasında değiştirebileceğim yanıtını almıştım fakat görüşme sandığımdan hızlı bittiğinden ancak görüşme sonunda adres değişliği yapmak istediğimi iletebildim ama geç kalmış oldum. Bu konuda bir değişiklik yapmak isteyenlerin görüşmenin başlangıcında belirtmesini tavsiye ederim. Ayrıca 3 aylık banka hesap dökümü ile gitmiştim bununla ilgili bir endişem vardı ama sorun olmadı, sanırım yalnızca hesaptaki para miktarına bakıyorlar.

Burada tecrübe ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler, Mülakata girecek ve idari işleme kalmış arkadaşlara bol şans ve başarılar dilerim.

İsterseniz ABD'ye ilk girişte de adresinizi değiştirebilirsiniz. Hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@liode DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,

hayirli olsun, bundan sonraki surecte bol sanslar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil59 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bugün Amerikan Elçiliğinde greencard mülakatım vardı ve göçmen vizem ONAYLANDI
    Detayları daha sonra yazarım şimdi dönüş yolundayım

simdiden hayirli olsun, ayrintilari bekliyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

KCC ye göndereceğimiz maiilerde mahkeme kayıtları diyor. alkollu araç kullanma mahkeme kaydını da göndermemiz mi gerekiyor kcc ye

Evet, mahkeme kaydi varsa bunlari gonderin.

• KCC ye mail gönderirken hangi belgeler için çeviri yapmalıyız

• @liode gözünüz aydın bu tecrübeyi yaşayacak arkadaşlara yardımcı olması açısından ne kadar bir bütçe gösterdiniz özel değilse paylaşabilirmisiniz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

KCC ye mail gönderirken hangi belgeler için çeviri yapmalıyız

Bu konunun ilk iletisini okumanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri/1

Dili Turkce veya Ingilizce olmayan belgeler icin ceviri yapmalisiniz.

Eger KCC size email gondermediyse bunu sizden istediginizi farzederek hareket etmemelisiniz ve belgelerinizi gondermemelisiniz. Durumunuzu KCC'ye sorup ne yapacaginizi sorabilirsiniz.

• @crazycells merhaba,

Dün KCC' ye e-mail gönderdim. Herşeyin zamanını söyledim ancak mülakat emaili halen almadığımı söyledim. genel cevap vermişler. Sizce ne yapmalıyız.
    Benim yazdıklarım ve onların cevabı aşağıya yapıştırıyorum.

From:
    Sent: Monday, December 10, 2018 1:43 PM
    To: KCC DV
    Subject: interview date

Hello
    I sent my DS 260 form on 22 May, 2018. The KCC wanted my documents on 5 November, 2018. I sent my documents on 14 November, 2018. You sent me e-mail that is “Documents Received” e-mail and you confirmed the documents and my DS 260 form on 19 November, 2018.
    My case number has been cut-off  on 13 November, 2018 (in visa bulletin for December 2018).
    I did not receive an interview e-mail from you. I also check on website.
    I need your help. Could you control my situation?

Regards.

The interview  From: KCC DV [email protected]
    Date: 11 Ara 2018 Sal, 17:43
    Subject: RE: interview date
    To:

Thank you for your inquiry.
    Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.  Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.  Interviews for the DV 2019 program will begin in October 2018 and conclude on September 30, 2019.  Please refer to the visa bulletin at http://www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed.  This bulletin is updated after the 15th day of each month.  Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.
    In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.
    For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://www.dvlottery.state.gov/

Tami/Chris
    Diversity Visa Unit
    Support Contractor – PAE
    CA/VO/DO/KCC   
    Phone: (606) 526-7500
    Email: HYPERLINK "mailto:[email protected]"[email protected]

Any information in this transmission pertaining to the issuance or refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential under Section 222 (f) of the Immigration and Nationality Act (INA) [8 U.S.C. Section 1202]. Access to and use of such information must be solely for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States under INA 222(f) and as specified in FAM guidance. If you have received such information in error, do not review, retransmit, disclose, disseminate, use, or take any action in reliance upon this information, and contact the sender as soon as possible.

This email is Sensitive but Unclassified based on the definitions provided in 12 FAM 540.

Official - Privacy/PII 
    UNCLASSIFIED

• @gunesdogdu merhaba tekrardan, size gelen bu cevap bize de ek evrakları gönderdikten bir müddet sonra gelen mail ile aynı. Ocak ayında bekliyorduk biz de konsolosluk görüşmesi için fakat gelen bir mail olmadı, sayfa da güncellenmedi. Takip edebildiğim kadarı ile sadece 3 ocak için 3 kişiye (bildiğimiz) randevu verildi. Şubata kaldık diye düşünüyorum. Sizin de o şekilde olacaktır. Beklemeye devam gibi görünüyor 🙂 KCC yi arayanlara da net bir cevap verilmiyor. Bir gelişme olursa forumdan bildireceğiz biz de...

• Merhabalar;
    sağlık kontrol randevum 7 Aralık 2018 de idi bu nedenle 6 Aralıkta yola çıktım. 7 Aralık sabah 09:00 gibi Dr .Ungan'ın ofisindeydim. foto çekimi yapılıp bir imza alıp elime bir form tutuşturdu sekreter ve beni bir alt kata Düzen lab. a gönderdi. orada 118 USD ödeyip kan ve idrar örneği verdim. ve Akciğer filmi çekildi. işlem tahminen 30 dakika sürdü. tekrar Dr .Ungan'ın ofisine yönlendirildim. burada da 15 dakika bekledikten sonra doktor muayenesi yapıldı aşılarım vuruldu ve 280 USD ücret ödeyip raporun 10 Aralık saat 15:30 gibi hazır olacağı söylendi. Konaklamak için görev yaptığım kurumun tesisinden faydalandım. Elçiliğe 15 dakika yürüme mesafesinde oldukça rahat bir ortamda gergin bir dört gün geçirdim.
    11 Aralık 2018 günü saat 09:15 randevusu için 08:30 da elçiliğin konsolosluk bölümü kapısının önündeydim. içeri girmek yaklaşık 1 saat sürdü. içeri girdiğimde müthiş bir kalabalığın olduğunu gördüm. benim numaram 24 tü iki farklı numara akıyordu. göçmen olmayan vizeler 3 haneli göçmen vizeleri 2 haneli idi. girdikten 10 dakika sonra evrak teslimi yaptım. sırası ile pasaport ve iki fotograf(5x5) sağlık raporunun bulunduğu kapalı zarf, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, diploma aslı ve onaylı fotokopisi, evlilik cüzdan ve fotokopisi, banka dökümleri, yaklaşık 45 dakika sonra 7 numaralı bankoda 330 USD vize ücretini yatırdım, sonra saat yanılmıyorsam 13:00 e kadar bekledim. bekleme salonu boşaldı sadece 3 kişi kaldık. benim numaram panoda yandı. ilgili bankoya gittim. konsolosluk görevlisi son derece nazikti oldukça detay sorular sordu. görüşmemiz yaklaşık 8 ila 10 dakika kadar sürdü. sonuçta tebrikler vizenizi onaylıyorum dedi. pasaportumun 5 iş günü içinde belirttiğim PTT şubesine vize basılmış olarak gönderileceğini söyledi. kendisine teşekkür ederek Elçilikten ayrıldım.

• ⭐⭐⭐⭐

@cemil59 hayırlı olsun

• @abdullah1453 verdiğiniz evraklarda diploma fotokopisi noter onaylı miydi, bazı arkadaşlar onaylı fotokopi götürmüşler sanırım...

• merhabalar. KCCden 1 ay önce mail gelmiş bana ve şimdi KCC ye belgelerimi yoluuyorum. Hepsini Türkçe yolluyorum askerlik durum belgesi için inglizce çeviri gerekmiyor mu türkçe yeterli mi. Cevaplarınıza göre bugün düzenleyip yollayacağım

• @bihterya Tamam Sağol. Herhangi bir gelişme olursa buradan paylaşırız.

• @berkergn13 boşanma ve mahkeme kararları varsa bunları İngilizce'ye çevirmelisin. Bunun dışında vatandaşı olduğun ülkenin dili ve İngilizce dışında bütün belgeleri İngilizceye çevirtmelisin. Belgeleri e-devletten indirebilirsin. Arşiv kayıtlı sicil kaydı direkt İngilizce indiriyorsun. Diğerleri Türkçe. Vukuatlı nüfus kaydı örneği ve askerlik durum belgesini de unutma.
    Yurtdışında 6 aydan uzun bir süre kaldıysan o ülkeden de sabıka kaydı alman gerekecek

Benzer Başlıklar

• 6433
  • 516
  • 121
  • 1131
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |