Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Green kart talihlisiyiz numaramız 17xxx şimdi turist vizesi almak istersek oraya gidip bakmak için ev almak için bize verirler mi acaba yoksa sorun yaratirlarmi

• @yılmaz tebrikler. Göçmen vizeleri ve göçmen olmayan vizeleri birbirinden farklı. Kriterleride farklı. Zaten göçetmek için DV ye başvuru yapmışsınız ve ds260 formunuda doldurduysanız ve submit ettiyseniz Dv ile ilgili işlemleriniz devam ediyordur. Bu süreçte turist vizesi başvurusuna olumlu bakarlarmı orası kestirilemez. Zaten Gc vizeniz onaylandığında gidip bakmak ve araştırma yapmak için ve yerleşmek için zamanınız olacaktır. Mevcutta turist vizeniz olsaydı gitmek mantıklı olabilirdi ama şu an Gc kazanmışken turist vizesi almak biraz gerekçenizin güçlü olmasını gerektirir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

selamlar
    saglik muayenesine mutlaka eski ameliyat belgrlerini goturmek gerekiyor mu, goturmemek fail sebebi olurmu, 4-5 sene once yapilan ameliyatin belgesi alinabilir mi hastaneden? tesekkurler simdiden
    dv 2019 14xxx

bulabilirseniz goturun, eger bulamazsaniz sorun degil sozlu olarak gecirdiginiz ameliyati beyan edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Green kart talihlisiyiz numaramız 17xxx şimdi turist vizesi almak istersek oraya gidip bakmak için ev almak için bize verirler mi acaba yoksa sorun yaratirlarmi

boyle bir amacla turist vizesi alamazsiniz. Ayrintili bilgi icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

• Arkadaslar merhaba,
    Brit simon,un blogundaki yorumlari okuyordum biridi EU15*** case numarasi oldugunu ve KCC Den mail aldigini belirtmis bizden alanlar var mi?Bizim siramiz 155** bize bir mail gelmedi

• @mel Teorik olarak imkansız. Ya bir hata ya da kişinin hatalı yorumu olabilir. 15000 bahar aylarına denk gelmesi gereken sıralar.

• @yılmaz GC başvurunuz (ve kazandığınız bilgisi) mevcutken turist vizesi - en azından bu aşamada - vereceklerini sanmıyorum. Hali hazırda vizeniz olsa giriş çıkış yapabilirsiniz. GC vizesi alırken de diğer tüm vizeleri iptal edecekler. Vize başvurunuzda büyük olasılıkla GC talihlisi olduğunuzu sistemleri bildiriyordur. Konsolosluk sonucu belli olmadan kalıcı olarak gitme niyetindeki birisine turist vizesi vermeyeceklerini düşünüyorum.

• cok güzel bilgiler 2020 için kazanırsan yardılarınızı bekliyorum ...kırgızıstandan katıldık ama şu an türkiyedeyiz kazanırsak kırgzıstana döneceğiz evimiz banka hesabımız orada varsa bilgiisi olan ordaki evraklarımız la türkiyede mülakata girebilirmiyiz...teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaslar merhaba,
    Brit simon,un blogundaki yorumlari okuyordum biridi EU15*** case numarasi oldugunu ve KCC Den mail aldigini belirtmis bizden alanlar var mi?Bizim siramiz 155** bize bir mail gelmedi

Eger 15 binlere sira geldiyse yakinda forumda da duyariz, telas yapacak bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bursa1255 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

cok güzel bilgiler 2020 için kazanırsan yardılarınızı bekliyorum ...kırgızıstandan katıldık ama şu an türkiyedeyiz kazanırsak kırgzıstana döneceğiz evimiz banka hesabımız orada varsa bilgiisi olan ordaki evraklarımız la türkiyede mülakata girebilirmiyiz...teşekkürler

evet, Turkiye'de yasiyorsaniz Turkiye'deki ABD konsoloslugunda da mulakata girebilirsiniz.

• @crazycells merhalar size birsey danismak istiyorum vize gorusmesine job offer ile gidilse olumlu mu karsilanir yoksa hic oyle bi belge almadan mi gitmek gerekir? Konsolosu rahatsiz edici bi hareket mi olur hire american sloganlari oldugundan dolayi soruyorum bunu

• hesabınızda 15-20bin dolar gosterebiliyorsanız job offer a gerek yok, cunku noter onaylı falan ciddi offer goturmeniz gerekli. ciddiyet taşımayan rastgele bir job offer kafa karıştırır.

• @sash tesekkurler cevap icin

• @sash DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

hesabınızda 15-20bin dolar gosterebiliyorsanız job offer a gerek yok, cunku noter onaylı falan ciddi offer goturmeniz gerekli. ciddiyet taşımayan rastgele bir job offer kafa karıştırır.

Bir çok forum arkadaşımızın 7-8 bin dolar bile gösterdiğinde onay aldığını biliyorum. Anladığım kadarıyla asıl önemli olan orada yapabileceğinizi konsolosluğun ikna olması ve size güvenmesi diye düşünüyorum ama iyi bir başlangıç için sayın @sash verdiği rakam çok önemli bencede

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells merhalar size birsey danismak istiyorum vize gorusmesine job offer ile gidilse olumlu mu karsilanir yoksa hic oyle bi belge almadan mi gitmek gerekir? Konsolosu rahatsiz edici bi hareket mi olur hire american sloganlari oldugundan dolayi soruyorum bunu

evet, job offer'iniz varsa mektubu yaninizda goturun, mali durum icin olumlu etki yapar.

Zaten siz calisma vizesi almayacaksiniz dolayisiyla o slogan sizi ilgilendirmiyor 🙂

• @crazycells anladim tamamdir tesekkurler:))

• Merhaba @crazycells ,
    Daha once size ilettigim gibi durumum soyle ki 2017 ekim ayinda bosanma durusmamdan sonra mahkeme bosanma kararini gosterir belgemi aldim ve kasim basi gibi greencard cekilisine bosandim seklinde basvuruda bulundum. Bugun vukuatli nufus ornegimi inceledigimde bosanma tarihim 2017 kasim sonu, greencard basvurularinin kapanmasindan sonraki bi tarihte gorunuyor. Avukat bi arkadasima sordugumda surecin bu sekilde isledigini mahkeme kararından sonra bosanmamizin onaylanmasi kasim sonu gibi ni sekilde yanitladi. 14××× numaram ve henuz ds260 formunju submit etmedim. Su durumda elenmis olma ihtimalim var midir? Ds formuna hangi tarih girilmeli, kısacası bu karmasik durumda olasi ihtimaller nedir ve ne yapmak lazim gelir. Cok tesekkurler tekrar.

• @harun-dv2019 İki resmi belgede uyuşmazlık görülüyorsa bence ileri tarihli olanı girin. Ama anlamadığım şu neden red alasınız ki? Evli çiftlerden bazılarının eşleri işlemlere devam etmiyor. GC almak ve USA'ya gitmek istemiyorlar. Talihli birey işlemlere tek başına devam edebilir. DS260'ı da durumunuz neyse ona göre doldurun bence. Her iki belgeyi de ibraz edersiniz.
    Not: Uykulu olduğumdan sorunun ne olduğunu da tam anlamamış olabilirim. Ama asıl talihli siz iseniz işlemlere aynen devam edin.

• ⭐⭐

arkadaşlar DS260 ABD de bir adres nasıl bulup gösteriyorsunuz? mesela bir moteli göstersek kabul görür mü?

• @caglaror ben de acikcasi kasim sonu tarihi girmeyi mantikli buluyorum ama aklima da acaba hic mulakata cagirmama ihtimalleri olur mu o geliyor.

Benzer Başlıklar

• 8481
  • 89
  • 6431
  • 22
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |