DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Gönül-Akbaş hizlandirmak icin herhangi birsey yaptiniz mi?

• @ernduru merhaba hepsi ingilizce olucak biz o sekilde yaptik

• @ernduru Potamac'taydı bizim. Bir de benim eşim amerikan vatandaşı onun da etkisi var.

• @yenibasladim benim esimde amerikan vatandaşıydi 17 ay sürdü uscis 😢

• Herkese merhaba. Güne, DQ olduğumuzu öğrenerek başladık.

• Bu ileti silindi!

• @Nailaysegul cok tesekkur ediyorum.

• @ernduru merhaba avukatimiz bizden tüm belgeleri türkçe istedi ve o şekilde yükledi hiç sorun yasamadan onayimizi aldık. Adlı sicil kaydında mutlaka arşiv kaydı yoktur ibaresi bulunmalı. Ek olarak sponsorluk için doldurulan formlar çıktı alınıp sponsor tarafindan ıslak imza ile imzalandiktan sonra taratip yuklenmeli.
    Evlilik cuzdaninizin işlem görmüş tüm sayfaları yuklenmeli. Evraklarin yönü önemli.
    Şuan aklıma gelen detaylar bunlar kendi nvc deneyimimizle ilgili. Kolaylıklar diliyorum.

• Herkese iyi forumlar. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda mülakatı tamamladık ve vize onayını aldık. Tam 1 yıl 3 ay sonra "bu işler nasıl olacak? Bu aşama tamam da diğeri için hangi evraklar lazım? Ya ret yersek?" gibi soruları bir kenara bıraktım ve inanın bana kafa rahatlığı gibisi yok 1 yılda yaşlandık resmen. Mülakat gününe değinecek olursam bizim mülakatımız @Payakan kardeşimle aynı gün aynı saatti. Her şeyi birebir aynı şekilde tecrübe ettik ama ben yine de yazayım sonuçta ben de diğer insanların tecrübeleri ile buralara kadar geldim. Öncelikle ulaşımdan bahsedeyim. Ben Adana'dan 00:30 otobüsü ile geldim ve 6:10 gibi Aşti'deydim. Mülakatım saat 08:15'te idi. Aşti-konsolosluk arası yürüyerek 30 dakika filan. Konsolosluğun yanında siyah bir araba var oraya eşyalarınızı emanet edebilirsiniz (araba siyah olduğu için ve bir araba olduğu için biraz şüphe çekici ama güvenebilirsiniz köşe başındaki simitçi öyle söyledi 😃 ). Mülakatlar 7:45 ve sonrası için anons edilmeye başlanıyor. Size en büyük tavsiyem erkenden sıraya girmeniz olur. Zira biz @Payakan ile beklerken hâlâ Türkiye'de olduğumuzu unutup, "saatimiz gelince girelim, düzeni bozmayalım" dedik ve 09:00 gibi girebildik içeriye 😃 Girişte sadece cüzdan ve evraklarınızı kabul ediyorlar çanta ve poşet gibi eşyaları almıyorlar. Elektronik her şeyin yasak olduğunu söylememe gerek yok zaten 😃 Küpe ve kolyeye de izin veriyorlar. Güvenlikten geçtikten sonra içeri yürüyüp 2. binaya giriyorsunuz. Kaydınızı alıp size sıra numarası veriyorlar ve ekranları takip etmeye başlıyorsunuz. Sıranız gelince de ilgili bankoya geçip görüşmenin hangi dilde olacağını, istenilen şahsi evrakları (adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği, terhis belgesi, pasaport, evlilik cüzdanı ve biometrik fotoğraf) ve konsolosun görmesini istediğiniz ilişki kanıtlarını veriyorsunuz. Sonra konsolos ile görüşmeyi bekliyorsunuz. Konsolos bey çok kibar ve komik birisiydi üstümdeki Blink 182 tişörtümü çok beğendi ve "Bana özel mi giydin" diye takıldı bana halbuki ben oversize sevdiğim için giymiştim 😃 . Önce yemin ediyorsunuz ardından parmak izleriniz alınıyor. Sonra ilişkiniz ile ilgili sorular soruluyor. Örneğin bana nasıl tanıştığımızı, eşimin şu an nerde yaşadığını, düğünümüze kaç kişinin katıldığını ne zaman evlendiğimizi ve sponsorlarımın kim olduğunu sordu. Görüşmeyi Türkçe yapabiliyorsunuz. Konsolos beyin yanındaki çevirmen hanımefendi siz takılırsanız hemen devreye giriyor. Ardından ilişki kanıtlarına ufaktan göz gezdirip fotoğraflarla ilgili yorumlar yaptı sonra "Tamam pasaport 1 hafta ptt" diyip gitti 😃 . Benim tecrübelerim bu şekildeydi. Sorunsuz bir şekilde atlattık bu serüveni. Şu an dosyam AP'de görünüyor ama bu gayet normal eğer sizinki de 2 3 gün AP'de kaldı ise hiç sorun etmeyin yakında Issued olarak güncellenecektir 🙂 . Serüvenin başından bu yana çok fazla kişiden yardım aldığım için hepsini etiketleyemeyeceğim fakat hepsine ayrı ayrı minnettarım. Umarım herkes eşine en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde kavuşur. Sağlıcakla kalın 🙂

• @gkorkmaz, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhaba I864 formu için joint sponsor kullanacağız. Dolduran kişinin finansal belgelerini sisteme yükledikten sonra ( tax transcript) benim de petitioner olarak yüklemem gereken bir şey var mı finansal kayıt vs? ABD vatandaşıyım fakat ABD'de çalışmıyorum TR'de ikamet ediyorum.

Merhaba, geliriniz yetersiz olsa bile sizin de Petitioner olarak I-864 formunu doldurmanız şart.
    Amerika dışında yaşıyor olsanız dahi aşağıdakileri sunmanız gerekiyor:
    You are living abroad temporarily.
    If you are not currently living in the United States, you must provide proof that your trip abroad is temporary and that
    you have maintained your domicile in the United States. Examples of proof include:
    A. Your voting record in the United States;
    B. Records of paying U.S. state or local taxes;
    C. Having property in the United States;
    D. Maintaining bank or investment accounts in the United States;
    E. Having a permanent mailing address in the United States; or
    F. Other proof such as evidence that you are a student studying abroad or that a foreign government has authorized atemporary stay.

Buradan detayları görebilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @ufukadiyaman bekledim sadece

• @oğuzhan-adıyaman
    23 ekime sağlık muayenesi randevusu aldım. Sizden yarım saat sonra mülakat saatim. Size de hayırlı olsun. Sağlık muayenesine giderken götürmem gereken belgeler var mi ? Bir de ben ms (multiple skleroz) hastasıyım, bununla ilgili belge götürmem gerekiyor mu ?

• Herkese selam. Eğer paylaşılmışsa birdaha sormamı bağışlayın lütfen. Bildiğiniz üzere 2 yıllık olan koşullu green card süreleri 5 yıl olarak güncellendi. Buna CR-1 ile alınan 2 yıllık green card'ta dahil mi ? Eğer dahilse o zaman vatandaşlık veya kalıcı green card için beklenen süreye +3 mü eklememiz gerekecek? Şimdiden teşekkürler.. 🙂

• Merhabalar
    Forumu uzun bir süredir takip ediyorum ama bir konuda tam net bilgiye denk gelemedim. Ben ve eşim türkiyede yaşıyoruz. Eşim abd vatandaşı. Sorum şu olacak. Mülakata sadece ben mi katılıyorum? Yoksa eşim ile birlikte mi giriyoruz?

• @Samet-Ünlü sizin adiniza cok sevindim, hayirli ugurlu olsun;)

• NVC belge yukleme asamasinda belgelerin tercume edilip edilmeyecegi konusunda eskiden yeniye iletileri okudukca kafam karismisti, ve bu asamada burada sizlerden yardim istedim ve fazlasiyla yardim gordum, cok tesekkur ediyorum, bu forumda ki herkes harkasiniz ve insanlarin canla basla birbirine yardimci olmaya calismasi cok guzel. Bugun d260 formunu doldurmak icin NVC maillerini okumaya baslayinca; immigrant visa processte steps leri gosteren bir chart varya hani; orada ilk Step 7 Civil Docs bolumunde Please note that all documents not written in English, or in the official language of the country from which you are applying, must be accompanied by certified translations. ve sonrasinda Step 8, Scan Docs bolumunde; Include a certified translation of your document with your original (i.e. foreign language) document in a single file. Please note that a translation is not required for documents in the language of the country where your visa interview will take place. soylenildigi uzere, vize gorusmenize Turkiyede girecekseniz, belgeleriniz Turkce ise ingilizce tercume yapmaniza gerek yok. Bana yardimci olan arkadaslar zaten soylemislerdi, bende benim gibi kafasi karisan olursa, gonulleri rahat olsun diye belgesini de koymak istedim.

• @timtim, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü sizin adiniza cok sevindim, hayirli ugurlu olsun;)

Teşekkür ederim 😇

• @Emrahav mulakata 1 kisi katiliyor esiniz giremiyor iceri

• @Gönül-Akbaş, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba, bugün mülakat tarihim geldi 1 Kasım a . Çok uzun bekledik, sonunda oldu. Darısı bekleyen herkesin başına. Umarım herkes eşinin yanına hayırlıca gidebilir. Burada bunca zaman bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Uçak biletini şimdiden almayı düşünüyorum, hazır daha uygunken. Mülakat 1 Kasımda olacak sizce pasaportum kaç gün içinde gelir ona göre uçak için gün seçeceğim. Şimdiden teşekkürler

Genelde istediginiz noktaya gore 2-5 is gunu icerisinde gonderiyorlar. Kesin olsun diyorsaniz mulakattan 2 hafta sonrasina alabilirsiniz. Ben 3 hafta sonrasina almistim, pasaportumu Ankara'dan teslim aldim adrese istemedim, 2 gunde elime ulasti. Ona gore artik kararini verirsiniz.. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

205

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.9k

| | | |