Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ahsenas Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. İnşallah sizin de işlemleriniz sorunsuz ve kısa sürede tamamlanır da ailenize kavuşursunuz. Herkes için aynı temennideyim. Ve ara ara yine kontrol edeceğim forumu. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. 🤍🍀

• @Berkan-Duru @cufer Teşekkür ederim arkadaşlar. Darısı sizlere. 😊

• @Samet-Ünlü Teşekkür ederim arkadaşım. Darısı en kısa zamanda ve hayırlısıyla sana da olsun. 😊

• "Please submit every 2022 W-2, 1099, and Schedule form for ***** ****"

diye bi mesaj aldım ama NVC'ye yüklediğim bütün evidence'ler accepted oldu. DQ maili almadım. 1099 noluyordu bulamadım malesef.

• @yenibasladim, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

"Please submit every 2022 W-2, 1099, and Schedule form for ***** ****"

diye bi mesaj aldım ama NVC'ye yüklediğim bütün evidence'ler accepted oldu. DQ maili almadım. 1099 noluyordu bulamadım malesef.

Sirketlere 1099 veya w2 hangisiyle calistiysaniz o formlariniz vardir. Onlari gondermenizi istiyorlar. IRS ten transcriptleri alip gondermis miydiniz? DQ email olarak gonderilmiyor demisim ama burayi duzeltelim. Email olarak geliiyor. Mesajlar kisminda da goruyorsunuz.

• Merhaba, forumda yeniyim. Amerikan vatandaşı esimle Almanya'da evlilik yaptık ve bunu henüz Türk makamlarına tescil ettirmedim. Evlilik tescili yaptırdığımda kanunen soyadım değişeceğinden pasaportumu da değistirmem gerekiyor. Ancak yeni pasaport çıkartmak şuan ortalama 4-6 hafta arası sürüyor ve biz başvuru yapmak icin bu süreyi beklemek istemiyoruz. Zaten pasaportumu daha gecen sene aldım ve daha 9 yıllık süresi de var. Bu durumda evliligimizi vizemi alıp Amerika'ya taşındıktan sonra Türk konsolosluğuna tescil ettirmeyi düşündük. Ancak vize görüşmesinde istenilen evraklar arasında vukuatlı nüfus kayıt örnegi de var ve bu belgede evliligimi tescil ettirmedigimden medeni durumum bekar görünecek. Evliligimi Türkiyede tescil ettirmemiş olmam vize memurunda evliligin gercek olmadığı kanaatini oluşturabilir mi? Sizlerin önerisi nedir? Teşekkürler.

• @Berkan-Duru merhaba berkan bey dq yu nerden kontrol edebilirim mail gelmiyor diyorlar ama

• @Nailaysegul merhaba ceac uzerinden bilgilerinizi girerek inbox kısmında gorebilirsiniz. Ayrica mail olarak gelmesi gerekiyor. Gelmediyse muhtemelen maili sisteme yanlis yazmissinizdir

• @Nailaysegul Mail gelmesi lazım. En azından bana "Notice regarding your case becoming documentarily qualified" başlığı altında geldi. Ayrica Dq durumunu belgelerinizi yüklediğiniz ceac platformundan kontrol edebilirsiniz. Mektup ikonu olacak, messages. Oraya dq'yla alakalı mesaj göndermiş olmalılar.

• @Berkan-Duru birisi grupta yazmış mail olarak gelmez siz girip mesajlara bakcaksiniz sistemden diye bu sekilde doğrusu siz yazmış oldunuz teşekkür ederim 🙏🏽

• Arkadaşlar merhaba yine bir sorum olacak, ABD ye girmeden greencard fee yi ödedim ama merak ettiğim greencard ile birlikte ssn de gelecek mi adresime yoksa onun içinde bir yere başvuru mu yapmam gerek? Greencard ucreti disinda dışında her hangi bir yere odemem gereken veya başvuru gerektiren durum var mi? İleriki sürece tam hakim değilim o yüzden sorularım kulağa absurd gelirse üzgünüm.

• @Cansu1254 Merhaba, benim amerikan vatandaşı eşim ( kendisi kadın ) evlendiğimizde soyismini değiştirmedi ve biz o şekilde devam ettik. Siz de öyle yapabilirsiniz. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinde eğer görmez ise sorun çıkarır mı bilmiyorum malesef. Soyisminizi değiştirmeden tescil etmeye çalışabilirsiniz, biz öyle yaptık ve NVC kısmındayım şuan bi sorun yaşamadık.

• @Cansu1254 Merhaba. Size tavsiyem evliliğinizi bir an önce tescil ettirip başvurunuzu yapmanızdır. USCIS başvurunuzda kızlık soyadınızla olan pasaportunuzu kullanıp daha sonra yeni pasaport başvurusu yapabilirsiniz. Biz de öyle yapmıştık. Zaten orası sorun olmuyor. Eski pasaport konusu ya da neden onunla ilk başvurumu yaptım gibi bir konu hiç olmadı. Ama evliliğinizi tescil ettirmezseniz Türkiye’den başvuru yapabileceğinizi sanmıyorum. “State of Changeability” Almanya olur sanırım o da bekleme sürenizi uzatır. Ve ayrıca, evet tescil ettirmediğiniz için bekar görünürseniz zaten evlilik vizesine başvuru hakkınız olmaz. Bence o kısmı iyi araştırın. E-devletten kontrol edin önce evli görünüyor musunuz yoksa görünmüyor musunuz. Ona göre yetkililere sorun. Eğer evli görünmüyorsanız dediğim gibi büyük ihtimalle evlilik vizesine başvuru yapabileceğinizi sanmıyorum.

Pasaportunuzu değiştirdiğinizde de kalan süreniz boşa gitmez. Sadece yeni pasaport başvurduğunuz tarihten başlayıp öncekinin kalan süresine kadar geçerli olur. Yani benimki 17 Aralık 2018’den 17 Aralık 2028’e kadardı. 2022’de pasaportumu değiştirince yine son geçerlilik tarihi 2028 idi.

• @Berkan-Duru Merhaba. SSN için DS-260 formunu doldururken başvuru yapıyorsunuz. Son sayfalarında SSN istiyor musunuz diye soruyorlar, cevabınıza göre de adres bilgilerinizi giriyorsunuz. Formunuzu kontrol edin isterseniz. 🙂

• @Naerys aa evet şimdi baktım haklısınız 😁 teşekkürler

• @Berkan-Duru Greencard fee hangi asamada odeniyor ogrenebilirmiyim? simdiden tesekkurler.

• @Berkan-Duru girişte sizden adres istiyolar ve onun dışında hiç bir başvuru ve hiç bir ödeme yapmıyosunuz bidaha ssn 2-3 hafta içinde gelmişti bana hemen peşinede green card adres güncellemesi yapmama rağmen hem sistemden hem girişte yinedw eski adresime gitti ama gidip ordan aldım

• @ernduru görüşme sonu vizeniz onaylandiktan ve vizeli pasaportunuzu elinize aldiktan sonra odeyebilirsiniz. Çünkü odeme asamasinda sizde vizeniz uzerinde bulunan size ait bilgiler soracaktir.

• @cokbekledik86 teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 2
  • 41
  • 1
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |