Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ibrahimhalılll bugünü dünden yada yarından ayıran fark nedir

• @Emre-Kurtulmuş Forumda bülten ayın 2. haftasının çarşamba günleri açıklanıyor diye bir bilgi dolaşmakta. Ona istinadendir diye düşünüyorum

• ⭐⭐

@misha90 Maalesef oyle bir gun yok, her ayin ikinci haftasindan sonra ABD saatine gore yayimlanir, bulten coktan belli de, websitesinin guncellenmesi degiskenlik gosteriyor. DV2023 surecinde her ay perisan takipte oldugumuz icin bulten travmasiniin maalesef ic rahatlatici bir sistemi yok.

• @Emre-Kurtulmuş Tam olarak @misha90 'nın verdiği cevaptan kaynaklı bir ayrım ile bugünü özelleştiriyoruz. Belki tecrübesizliğimizden kaynaklı bugünün özelleştiriyoruz ama Birçok yerde her ayın 2 haftasının çarşamba günleri yayınlanıyor diye okumuştum. Tabii siz bize göre çok çok deneyimlisiniz bu konuda böyle değilse bilgi paylaşımında bulunursanız anlamsız bekleyişlere beklentilere girmeyelim.

• @furkansn merhabalar. çocuğunuzun sadece 21 yaşını doldurmaması sizinle greencard mülakatına girmesi ve vize alması için yeterlidir. ilk başvuruda yani çekilişte çocuğunuzu belirtmişseniz olumsuz oluşturacak bir durum olmayacaktır. içiniz rahat olsun. 🙂

• @Mr-Dexter bülten ayın ilk günü de açıklanabilir. Ancak kesin bir gün de açıklanacak şeklinde bir kural yoktur. Bültenin açıklanması için çok sabırsızlanarak hele ki sürecin başında olduğunuzu düşünecek olursak kendinizi uzun ve yorucu bir maratonda iken başlangıçta itibaren çok yıpratacağınız anlamına gelmektedir. Heyecanınızı anlıyorum ama sabırlı olup süreci yönetme konusunda neler yapabileceğinizin yol haritasını çıkarıp ona göre aksiyon almanız daha faydalı olacaktır.

• bekliyoruz , bekliyoruz ve yine bekliyoruz 😁 stres zaten tavan yapti.Surec bitene kadar insallah tum saclardan olmayiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rizamrs gerek yok böyle bir şey yapmaya ki zaten cevap vermezler.

• @barbie siz zaten cut off içerisinde değil misiniz, neden bülteni bekliyorsunuz ki?

• @gucarslan Merhaba. DS260 formunu doldururken eşim benimle gelmek istemedi ve ben de gelmeyecek diye işaretledim ve onun için form doldurmadım. Şimdi karar değiştirirse nasıl bir yol izlemeliyiz. Onun DS 260 formunu doldurursak benim 9 Mayısta görece olarak erken submit boşa mı gider. Bu konuda çok karmaşa içinde kaldık.

• @gucarslan Merhabalar. Bu adrese [email protected] mail atsakta otomatik mail yanıtı aldım ve özetle mailinize cevap verilmeyecek site üzerinden incelemeler ile sorunuzu cevap bulabilirsiniz gibi dönüş aldım. Soru sorup dönüş alabileceğimiz resmi bir makam yok mu acaba

• @ahuramazda Yeni bültenle beraber ikinci mülakatları dağıtmaya başlayacaklar sanırım ondan dolayı bekliyor olabilirler

• @ibrahimhalılll, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ahuramazda Yeni bültenle beraber ikinci mülakatları dağıtmaya başlayacaklar sanırım ondan dolayı bekliyor olabilirler

mülakat dağıtımını beklediklerini sanmıyor tabi yanlış biliyor olabilirim ama mantıklı düşününce. Bülteni yayınlayan kurum sadece bölgelere aralığı belirler. o aralıktaki randevuları ilgili konsolosluklar kendi planlarına göre dağıtırlar diye düşünüyorum. Tabi bu benım düşüncem doğrudur diyemem.

Ama konsoloslukların uygunlarını toparlayıp ona göre range belirliyor olabilirlerse dediğiniz mantıklı oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusufalak ilk müsait zaman mülakat dağıtımlarının nasıl yapıldığına dair bilgi vereceğim, kafanızda soru işareti kalmaması için..

• ⭐⭐

@yusufalak Bulten yayimlandiktan sonra (genellikle) takip eden ilk haftada mulakat dagitimi yapilir, mesela Ankara eger o ay mulakat verecekse bulteni takip eden hafta dagitim yapar, hatta bir cok konslololuk sirayla mulakatlarini dagitir bu sekilde. Bulten ve mulakat arasinda oldukca onemli bir bag var ozetle, tabii cani mulakat dagitmak isteyene. Umarim Ankara bu sene bizi haksiz cikarir.

• @yusufalak acaba ilk ay için kaç CN ye kadar mülakat verildi? biyerlerden
    görülebiliyor mu?

• @segulay76 2024 talihlilerinin takip etmesi için hazırlanan excel tablosuna bilgilerini güncel tutan arkadaşlardan bildiğimiz kadarıyla 2XX' lerin üzerinde Ankara'dan mülakat alabilen olmadı olarak biliyoruz.

• ⭐⭐

@segulay76 Ancak Ocak 2024 itibariyle bu veri paylasilacak kamuyla, su anda sadece tahmin edilebilir ki o da cok guvenilir olmaz.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak ilk müsait zaman mülakat dağıtımlarının nasıl yapıldığına dair bilgi vereceğim, kafanızda soru işareti kalmaması için..

@lumos, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@yusufalak Bulten yayimlandiktan sonra (genellikle) takip eden ilk haftada mulakat dagitimi yapilir, mesela Ankara eger o ay mulakat verecekse bulteni takip eden hafta dagitim yapar, hatta bir cok konslololuk sirayla mulakatlarini dagitir bu sekilde. Bulten ve mulakat arasinda oldukca onemli bir bag var ozetle, tabii cani mulakat dagitmak isteyene. Umarim Ankara bu sene bizi haksiz cikarir.

Teşekkür ederim bilgilenlendirme için. 🙏

• @ibrahimhalılll evet aynen mülakat mailini bekliyorum Kasım bülteni açıklanınca mülakatlar dağıtılmaya başlanıyormuş, kesin bir bilgi değil ama, sanırım geçmiş yıllardan yola çıkılmış bir varsayım. Bülten açıklandıktan yaklaşık 1 2 hafta sonra mail göndermeye başlıyorlarmış sanırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |