Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese yeniden selamlar 🌸 Fakat bu kez Boca Raton,FL’dan 🥳🙈Nihayet 3 Eylül sabahı Miami Int. Airport’tan ülkeye ilk girişimizi yaptık. Sabah 6 am gibi uçaktan indikten sonra doğruca sarı zarflarımız ve pasaportlarımız ile us citizens/gc holder yazan gişelere gittik. Bizi güler yüzlü orta yaşlı bir officer karşıladı, zarfları ve pasaporları verdik, ben ayrıca üzerimizde nakit deklare edeceğimizi belirttim ve tutarı sorduğunda cevap verdim.Officer ‘ Başlangıç için yeterli olacaktır’ deyip gülümsedi, ben de gelmek için çok sabırsızlandık elde olana razı olup çıkıp geldik diye gülerek cevap verdim 😅 Sonra turuncu bir forma birşeyler yazıp pasaport ve turuncu formla bizi ileride bir memurun bekleyeceğini söyleyince galiba bizi geri göndericekler diye düşünmedim değil 😂 neyse bizi alan polis bey kart okutup bizi ayrı bir alana doğru götürdü odaya geçip oturmamızı ve ismimizin okunmasını beklememizi söyledi. Odada gişe de 5 officer vardı ve bizden önce bekleyen 2 rus bayan ve çocukları ve sanırım yine Türk bir genç adam oturuyordu. Korkudan kimse göz göze bile gelmediği için Türk olup olmadığını soramadım 😅 10 sk bekledikten sonra bayan bir polis memuru ismimle seslendi ve yanına gişeye gittim, usa adresimi teyid etti, tanıdığım biri olup olmadığını sordu. Ben de NY’da kuzenim yaşıyor onun numarasını ve adresini yazmıştım dedim, tekrar yazar mısın dedi ve bir kağıt verdi. Bende tekrar yazıp uzattım. Biraz daha beklemeye devam edin lütfen işleminizi tamamlayacağım dedi. 5 dak daha bekledikten sonra yine turuncu kağıda birşeyler yazıp beni çağırdı, pasaportlarımızı verdi ve yeni evinize hoşgeldiniz, size yasal ve daimi oturum sahibi olduğunuzu gösterir geçici bir kağıt veriyorum, ev bulma iş bulma hesap açma hangi konuda sorun yaşarsanız bunu göstermeniz yeterli, aksi durumla karşılaşırsanız mutlaka şikayet ederek yasal süreç başlatın dedi 🫠 Vaay dedim memleketime bak 😅 ordanda çıkınca cash deklare ettiğimiz için bagajlarımızı alıp kırmızı alana yani 6 nolu çıkışa yönlendirildik, tüm valizlerimizi kişisel çantalarımızı xray cihazından geçirdik. Paranın kaynağını soran bayan polis memuruna eşimin işini ve TR’deki işletmesinin adını verdik, sonra deklare formunu doldurup Alien Regs. no yazıp imzaladık ve sonra herşey tamamdı ☺️🥳 Oradan da çıkıp rent a car terminaline geçtik aracımızı alıp yollara koyulduk. 1 haftalık geçici Airbnb evimize gelmeden önce bir arkadaşımızla South Beach’te buluşup biraz turlayıp kahvaltımızı ettik ve hasret giderdik. Sonra geçici evimize gelip yerleştik ve Jetlag yüzünden eşim ben ve 7 yaşında kızımız tabiri caizse bayıldık 😂😂 36 saat uyumadık ve saat farkından baya çarpıldık. Neyse ki dün Labor Day olduğu için Boca Raton turu yaptık, Mizner Park, Sugarsand Park, Town Center gibi merkezi yerleri gezdik ve bugün yine bu forumun kazandırdığı güzel insanlardan biri sayesinde kalıcı evimizi kiraladık 🥹🙏🏻 Cuma günü için move in tarihi aldık, yarın kızımızın okul işleri ve ev için mobilya işlerini halledeceğiz. Boca bizi oldukça hızlıca kabul etti gibi ☺️ kalan süreçte ssn, banka hesabı ve ehliyet gibi işlemlerle ilgileneceğiz. Dilerim her şey herkes için en az bizim kadar hızlı ve sorunsuzca hallolur 🙏🏻🙏🏻 sevgiler

• ⭐⭐⭐

@evrimooloji yeni yaşantınızda başarılar umarım her şey gönlünüzce olur 👏🏻

• @evrimooloji her şey gönlünüzce olsun🙏 Ben de Amerika'ya ilk giriş deneyimimi yazmayı sabırsızlıkla bekliyorum Houston da Boca gibi bizi hızlı kabul eder umarım 😊

• ⭐⭐

@evrimooloji Tebrik ederim. Yeni yaşamınızda şans sizinle olsun🙏

• ⭐⭐

@evrimooloji tebrikler. Yeni yaşantınızda başarılar.

• @evrimooloji ABD'de bol şanslar, kolaylıklar dilerim

• @evrimooloji Mutluluğunuz enerjinizden belli oluyor, daim olsun inşallah yeni memleketinizde :))

• @evrimooloji Tebrik ederim, yeni yaşantınızda tüm ailenize mutluluklar ve huzur dilerim.

• @evrimooloji tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar. Bir aksilik olmazsa haftaya biz de buraya deneyimimizi yazacağız ☺

• @senamd kaçında gidiyorsunuz ve hangi havalimanı? merak ettim acaba aynı gün mü benimle diye

• @NINJAKEMAL 17 eylül atlanta

• 9 Eylül günü ilk girişimi yaptım Amerikaya, istanbul-new ark(nj) aktarmasız sefer ile. Uçağa son 3 saat kala J kısmında gözen güvenlik pasaporta bakıyor sonra bavulları verip dış hatlara geçiyorsunuz ben yurtdısı harç pulu aldım öyle geçtim uçak rötar yaptıgı için gate geç açıklandı gate de ayrı bir güvenlik olayı daha var el bagajlarına bakıyorlar ve sarı dosyaya bakıyorlar burada bir kişi yanlıslıkla new york ucagı diye gelmişti geri döndü kosarak diger kapıya karıstırmayın new ark ile, 10-11 saat arası sürüyor oldukca sıcak bir uçak seyehatiydi arka koltugumda 2021 kazananı Emre vardı forumdan onlada konustuk selamlar onada, indiğimde pasaport kontrolune geldim sadece bizim ucak kontrol ediliyordu kısaydı sıra memur sarı zarfı aldı pasaportu aldı arkamdaki kapıyı kapatmamı söyledi diğer sırada bekleyenleri baska yere dagıttı, beni bir odaya yönlendirdi orada baska polisler vardı dosya ile pasaportu onlar aldı, orada turist olarak gelen ruslar pasaportunu kaybeden bir çift amerikan pasaportu olanlar bile vardı özellikle ruslara baya sorular sordular ben 5 dakika oturdum çağırdılar welcome to usa sir dedi pasaportumu verdi damga basmıs üstünde de dv1 yazıyordu hiç acıklama yapmadı zaten telefon vardı kulagında, oradan cıktım bavulları aldım uber ile bir alt kattan new ark için level 1 diyorlar kuzenin evine geldim. İlk geldiğim gün burada fırtına cıktı yollar çökmüş agaclar devrilmiş 1 kişi hayatını kaybetmiş, sabahında deli gibi itfaiye polis ve belediye araçları calısıyordu. Şimdilik ilk gün böyle geçti hafta içi banka ve ssn ile ugrasacagım.

• @baran-bozdogan greenc cardı hangi adrese gönderelim ? veya daha önce belirttiğiniz adrese mi gönderelim gibi bir soru sorulmadı mı ?

• @baran-bozdogan bol şanslar yeni hayatınızda

• @evrimooloji yeni hayatınızda bol şanslar

• @myna hayırlı olsun bol şanslar

• @baran-bozdogan America daki hayatında başarılar

• @baran-bozdogan şansın bol olsun Barancığım. Her şeyi kısa zamanda yoluna koyarsın umarım.

• @evrimooloji yeninhayatınızda başarılar umarım bizimkide sizinki gibi güzel ilerler 😀

• Herkese merhabalar,
    7 Eylul gunu Istanbul'dan Miami'ye aktarmasiz olarak geldim. Miami'de polis kontrol sirasinda bekledigimden daha fazla insan vardi ve yaklasik yarim saat bekledim. Bana daha once kendisininde buraya greencard cekilisi ile Morocco'dan geldigini soyleyen sempatik bir polis bey denk geldi. Pasaport, Kapali sari zarf ve akciger cdsini verdim. Daha sonra beklememi ve farkli bir polisin bana eslik edecegini soyledi ve 1 dakika bile olmadan baska bir memur ile bir odaya gittim. Ismim okundu ve polis adres teyidi yapti degistirmek isteyip istemedigimi sordu, cdyi bana geri verdi, vizemi 1 yil olarak damgaladi. Greencard fee yatirdigimi gosteren kagidi isteyip istemedigini sordum, istemedi. Giris deneyimim bu sekilde😊 hizlica is bakmaya basladim. Daha once miamide is bulma deneyimlerini benimle paylasmak isteyen olursa cok memnun olurum🙏🏻 herkese saglikli gunler diliyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |