Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eray26 umarım öyle olur, umarım beklentilerimizin altında açıklamazlar da anksiyetelerimizi arttırmazlar 🙂

• @Revolter Sizde takdir edersiniz ki burada önemli olan en yüksek CN'ye kadar numaranın aktif olmasından ziyade aktif olan CN'ler için konsoloslukların çalışma performansıdır. Maalesef DV2023 dönemi de her koşulda neler olabileceğini gördüğümüz bir dönem oldu. Cutt-Off 32k'da kalması ve Ankara'nın süreç başından beri cutt-off'un çok ama çok gerisinde kalarak mülakat dağıtması ve DV2023 kazananlarına süreç içerisinde stresi yaşatması ve en son DV2023 süreci resmi olarak bitmeden kotanın dolması ile daha önce belirlenen mülakatların da şimdi iptal edilmesi.😔
    Yani sözün özü bu süreç çift taraflı şeklinde düşünebiliriz. Birincisi KCC ve Ankara konsolosluğu ve Diğer ABD konsolosluklarının bu yılki çalışma şekli ve performansları. İkincisi ise DV talihlisi olarak siz (biz) kazananların bu süreci yönetme hırsı ve becerisi çalışma azmidir. Birinci kısım bizlerin dışında gelişen ve müdahale edemediğimiz kısım maalesef. Bunun için sizin elinizde olan kısmı yani ikinci kısım olan ve size düşen görevi en iyi şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Sürecinizde şimdiden kolaylıklar ve başarılar dilerim.

• @Revolter cutoff 4500 de kalır ilerlemez gibime geliyor umarım 10k olur veya daha gerçekçi 7k ama ekim kasım gibi current numaralardan devam ederler gibi geçen seneyi göz önüne alınca ama umarım dileğiniz dediğiniz gibi olur

• 2023 o kadar kötü oldu ki umutlar bile kalmadı ya cn iyi derken ne kadar kötü olduğunu anladım 😃 düşük numaralar bile dosya taşıyacak ve bu yüksek cnlere kötü etkilemez inşallah herkesin beklentileri olur inşallah bu sene

• @repent çok geçmiş olsun inşallah tekrar talihli olursunuz başvuruya devam

• @Mr-Dexter Teşekkür ederim öncelikle güzel dilekleriniz için, aslında canımı sıkan durum bahsetmiş olduğunuz elimizde olmayan değişkenler, çünkü bence kişiyi asıl yoran şey 'bilinmezlik'. Hele bu bilinmezlik kişinin geri kalan hayatını doğrudan ve bütünen etkisi altında bırakıyorsa kişi bu bilinmezlik içinde tam anlamıyla huzurunu korumayı başaramıyor. En azından benim gibi anksiyete sahibi kişiler için bu geçerli diyebilirim 🙂 Şükür ki anksiyetemi tedbirli olmak ve sakin kalabilmek yetileriyle dinginleyebiliyorum biraz da olsa 🙂 Umarım güzel düşünen herkes için güzel bir hayat mümkündür. Tekrardan teşekkürler.

• @symbi0te Diğer Avrupa bölgesi kotasına mülakat veren konsoloslukların performansına da bağlı bir durum olarak değerlendirileceğini düşünüyorum ama geçen senelerin performansına bakınca genelde ya çok düşük başlatıp 5k lara kadar gelmiş ya da 5k başlatıp sabit bırakmışlar. Yani sabit bırakma ihtimalleri benim tahminimden daha yüksek ihtimal ama ben iyisini düşünüp şuan moralimi bozmamak için çabalıyorum da diyebiliriz 🙂

• @Revolter Rice ederim. Umarım DV2024 dönemi tüm kazananlar için kolay geçer ve şimdiden hepinize sabırlar diliyorum. Bu süreçteki o belirsizliği ve beklenen umutları ve sabırlı olmayı yönetmek ve bu esnada hayata devam etmek gerçekten çok zor ve yorucu. Bunu bizzat yaşayan biri olarak deneyimlediğimi yazıyorum. DV2024 kazananlarından olup ve gerçekten hayali olanların ve bu uğurda emek ve zaman harcayan herkesin mutlu sona ulaşmasını canı gönülden diliyorum. Hepinize Allah sabır ve kolaylık versin şimdiden.

• @Revolter, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@eray26 Ben pazartesi gününden beri bülteni görebilmek için sayfayı yeniliyorum 🙂 9k ciddi bir rakam, benim tahminim yani içimden geçen 6100 ama umarım sizionn tahmininize daha yakın olur.

hehehe bu dediğini bir beni yapıyorum diye merak ediyordum. demekki yanlız değişmişim. 🙂

• @yusufalak bunu bende yapıcam da şuan sürekli kendimi işe veya başka durumlara veriyorum

• @yusufalak Bence aramızda böyle yapan başkaları da var gizleniyorlar, sadece biz değilizdir muhtemelen 😃

• Mülakatına saatler kala iptal edilmesi çok ama çok kötü olmuş. okuyunca içime kaynalar sular dökültü bir an. Kendimi yerine koydum. Ama şöyle düşünmek lazım. Hayırlısı ne ise o olsun. Hikmetinden sual olmaz rabbim elbet bir nasip vermiştir.

• Merhaba bir sorum olacaktı. Benim ve eşimin vergi borcu var yüklü miktarda. Paramız kızımızın hesabında. Olaki kazandık . Mülakat sürecinde banka dökümü olarak kızımızın banka hesabını göstermek sorun olur mu? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

• Insallah sabit kalmazda biran once aksiyon almaya baslar talihliler yoksa ankaraya kalinirsa hayallere kalir

• @misha90, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@eray26 evet aslında düşününce isterse 15k acıklansın mülakat dagıtılmadıktan sonra diye düşünebiliriz ama current olanlar dosyasını tasımak isteyecekleri için hemen current olmayı istiyorlar 🙂

Arkadaslar burada belki bir yanlis anlasilma olabilir. Eger dosya tasimak istediginiz ulkede oturma, calisma, egitim vizeniz varsa veya alabilme imkaniniz varsa dosya tasimak icin cut off olmaya gerek yok hatta cut off olmadan dosya tasimak cok daha temiz ve kolay oluyor. Cunku cut off olmadan once dosyanizi direk KCC uzerinden tasiyabiliyorsunuz ancak cut off olduktan sonra KCC ilgilenmiyor dosya tasima ile bu sefer sadece konsolosluklarin insafina ve calisma performansina kaliyorsunuz. Unutmayin her konsolosluk 2-3 gun icinde maillere donus yapmiyor bazilari 1 ay sonra donus sagliyor bazilari hic donmuyor. Dosya tasimaya karar verenlerin cut off olmayi beklemesi pek iyi bir fikir degil. Kendi durumumda soyle oldu. Ben Kanada'da yasayan ve calisan birisiyim ancak DS formunu doldururken Ankara sectim sonra Ankara'nin performansini gorunce Montreal'e (Kanada) dosya tasimaya karar verdim ancak cut off olmustum. KCC'ye tum oturum ve calisma belgelerimi gondermeme ragmen biz tasiyamayiz konsoloslukla iletisime gecin dendi. Ne kadar Montreal konsoloslugu ile iletisime gecsem de bir turlu tasiyamadim hep oyaladilar. Sonunda yine Ankarayi beklemek zorunda kaldim ve sansliyim ki mulakat alabildim ve vizem onaylandi.

• @Revolter Ben @gucarslan ugur abinin paylaşacağı yazıyı bekliyorum sayılarla 2024'de. Sayılır mı? 😆

• @ipman Evet cutoff olmadan da tasınabiliyor ama nedense ben hep konsolosluk ile tasımayı kcc ile tasımaktan daha kolay diye gördüm kendim düşününce ve diğer ihtimali yok saya saya bi nevi sıfırlamışım beynimde

• @misha90 Tabiki, @gucarslan en güncel ve doğru haberin merkezi 😃
    Başlıktaki bildirimlerim açık, biri birşey yazsın diye o başlığı da bekliyorum 🙂

• @repent Çok üzüldüm ya 😞 😞 İnanılır gibi değil, numaranız düşük olmasına rağmen alamamışsınız. 😞 😞 OFFFFFFFFFFF OFFFFFFFFFFFFFFF nasıl bir konsolosluğa sahibiz ya 😞 Dünya'da her yer iyi işliyor, bizim konsolosluk acaip yavaş ya 😞 😞

• @repent Mülakatların iptal edilmesine hepimiz çok üzüldük. Burada gülmeyen şans daha iyi şartlarda karşınıza çıkar umarım. Size ve sevdiklerinize sağlık dilerim.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 22
  • 7342
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |