DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SeyfettinB vizeniz hayırlı olsun bol şans dilerim

• @Begum hanim dosyanızı taşıyabildiniz mi

• @Gül-Kazancioğlu Iyi dilekleriniz icin teşekkürler Gul hanım.

• Merhabalar ben 2022 kazananıyım tüm belgeleri yükledim parmak iznim alındı fakat hala bana bir mülakat tarihi verilmedi. ben türkiyedeyken baş vurdum amerikada AOS yaptım duyduğum kadarıyla 29 eylül tarihine kadar mülakata girmesem hakkımı kaybedebilme olasılığım varmı. benim geçmişte verdiğim parmak izimi kulanmışlar parmak iziniz alındı diye mail atıldı 139 gün önce fakat eşime 28 ağustosta parmak izi tarihi verdiler. iki gün sonra vercek ama ben o 29 eylüle kadar mülakat tarihi alırmıyım ve almasam durumum ne olacak.
    Teşekkürler

• @korkmazunal merhaba adminleri etiketleyip sorabilir siniz?

• @Gül-Kazancioğlu Merhaba Gül hanım, maalesef taşıyamadık. Genellikle şu şekilde dönüş oluyor Dv 2023 süreci sona erdiğinden dolayı mülakat veremediklerini veya hiç dönüş olmuyor.

• @evrimooloji
    Lütfen Giriş Ertelemesi (Re-entry Permit) ile ilgili aşağıdaki linki okuyunuz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

• @sevilt Tebrik ederim güzel anlatım ve temiz iş olmuş. ABD'de bol şans dilerim.

• @Begum hanim geçen yıl eylül ayında da dosyasını taşıyan olmuştu diye okumustum.Umudumuzu kaybetmeyelim elbet bizlerinde dosyasını taşımayı kabul eden olur inşallah.

• @Gül-Kazancioğlu Gül Hanım umarım bizlerde dönüş alırız 🙏

• Merhaba yeşilkart forum ailesi greencard sürecimi paylaşmak istiyorum. Amerika benim çocukluk hayalimdi her zaman ve bir gün mutlaka gitmek için her yol mübahtı benim için. her türlü olasılığı düşünüyordum. Almanya da radarım da idi. Ama bildim bileli hiç gitmek istemiyordum abim ve kuzenlerim vatandaş olmasına rağmen gitmek istemiyordum. Hep Amerika aklımdaydı. Dil okulu, şirket üzeri ve tabiki evlilik gibi birçok seçenekler masadaydı bunlardan mutlaka birisini yapacaktım. Son yıllarda Her yerden saldırıyordum. Seçeneklerin arasına greencard da ekledim ve 2021 de başvurdum. 2022 de sonuçlar açıklandı ve greencard kazandığımı öğrendim ve sanki dünyalar benim olmuştu. Hem benim hayalimdi hemde hedeflerim arasındaydı. Cn sıram 11 bindi ama bu sene yaşanan aksilikler yüzünden bir türlü sıram gelmiyordu. Öğrendiğim günden bu yana sıramın gelip gelmediğini kontrol ediyordum ve artık işime odaklanamıyordum. Gün, hafta, Ay geçtikçe daha çok strese giriyordum. Bu sene bütün dünya ülkelerinde mülakat dağıtılırken ve çok yüksek cn'lere ulaşıyorlardı ama biz sadece izliyorduk çünkü Ankara mülakat vermiyordu.
    Verdiğini de gıdım gıdım veriyordu. Bunun büyük bir ayrımcılık olduğunu düşünerek sesimizi duyurmak için gazeteciler, ünlüler ve amerikada yardım edebileceklerini düşündüğüm insanlarla iletişime geçtim. Bir nebzede olsa hep beraber sesimizi duyurabildik ve aylar geçti sıram geldi.
    Mülakat gününe gelmek üzereydi 18 inde Unganlar Randevusu aldım
    Ayın 17 sinde İstanbuldaki işimden ayrıldım ve evden taşındım.
    Direk Ankaraya geldim bir gün konakladıktan sonra 18 i sabah unganlara giriş yaptım
    Unganlar kalabalıktı personelin yanına gittim ve randevum olduğunu söyleyince işlemlerimi yapmaya başladı aşı kartı, ds 260 onay formu ve aşı takvimimi istedi. Aşı takvimim olmadığından yeni aşılar yapılacağını söyledi.
    Alt katta röntgen ve kan tahlilim alındı daha sonra tekrar unganlara girip beklemeye başladım ve beni içeriye çağırdılar. Soyundum ve maske bezinden olan şeyi giydim ve Handan hanımı bekledim ve nihayet geldi handan hanım muayene yaptı. Herhangi bir hastalığımın olup olmadığını sordu ve uyuşturucu sigara alkol kullanıp kullanmadığımı sordu intihar, kendine veya başkasına zarar verip vermediğim gibi sorular sordu. Hepsine hayır dedikten sonra zayıflığım üzerinde çok durdu ve hiperaktif olduğumu ve metobolizmamın hızlı olduğunu söylememe rağmen ısrarla tekrar sordu ve bu rahatsız ediciydi. Daha sonra bakalım yetişebilecek misin diye söylendi ve bakalım gidebilecek misin diye söylendi ve kafamı karıştırdı.
    25 inde mülakatım var ve yetişebileceğimi ve Allahın izniyle gideceğimi söyledim ve muayeneyi bitirdi ve çıktığımda ödemeyi yaptım ve çıktım ertesi gün saat 11 de sarı dosyamı teslim aldım.

25 ağustos Ankara mülakat günü için ayın 24 ünde Ankaraya geldim ve bütün belgelerimi de hazırlamıştım. 25 inde sabah erkenden otelde kahvaltı yaptıktan sonra check out yapıp taksiye bindim Büyükelçiliğe vardığımda dosyamın resepsiyonda kaldığını ve almayı unuttuğumu farkedip sağolsun taksici abi tekrar otele götürdü beni ve dosyayı alıp tekrar geldik bütün bunlar fazla heyecandan kaynaklıydı Büyükelçiliğe tabi geç kalmıştım ve uzun bir kuyruk vardı orda ki bir hanımefendi beni direk güvenliğe yönlendirdi ve sırayı beklemeden pasaportu teslim ettim. Güvenlik Kontrolünden sonra içeriye girdim. İlk girişte resepsiyonda pasaportumu verdim ve bana bir sıra numarası verdi ve dv bölümüne yönlendirdi orda sıra numarasına göre ekranda sıra yanıyor. Sıram geldiğinde pasaportu verdim ve 330 dolar ödemeyi yaptım ve tekrar yerime oturdum. Yan tarafta tekrar sıram yandı ve evrak teslim edip bu sefer mülakat için bekledim. Mülakata girenleri izlerken ve odaklanırken heyecanım giderek artmaya başlamıştı. Orda hafif kel, zayıf uzun boylu bir adam camın arkasında çok pozitifti ve herkese güler yüzlülüğünü eksik etmiyordu. İnşallah ona denk gelirim diye dualar etmeye başladım 🙂
    Neyse ki ona denk geldim ve Türkçe günaydın mülakatınızı Türkçe mi İngilizce mi yapmak istiyorsunuz diye sordu Türkçe deyince tercümanı çağırdı. Parmak izi aldıktan sonra el kaldırmamı ve yemin etmemi istedi.
    Sorduğu bütün soruları İngilizce cevapladım ve heyecandan bunu hiç farketmemiştim taki kendisi bana hatırlattı. İngilizceniz iyi ve gülerek neden Türkçe tercüman istediniz diye gülerek söyleyince ben yeni farkettim ve çok heyecanlı olduğumdan dolayı dedim. Benim mülakatım çok kısa sürdü
    -üniversite mezunumusun?
    -mesleğin ne?

• bankada ne kadar paran var?
    • Amerikada ne iş yapacağımı?
    • orada birini tanıyıp tanımadığımı sordu
      Bütün bunlara net ve kısa cevap verdikten sonra vizeniz onaylandı 1 hafta içinde ptt ye verilecektir Amerikada ki hayatınızda başarılar dilerim dedi ve 32 dişim görünmeye başladı birbirimize el sallayarak oradan uzaklaştım. 😊
      Umarım herkes bu sevinci yaşar.
      Yeşilkart forum ailesine ve telegram grubunda ki adminlere teşekkür ederim.
      Desteklerinizi unutmayacağım.

• 25 AĞUSTOS MÜLAKAT DENEYİMİM Herkese merhabalar tam 11 yıl aralıksız greencarda başvuru yaptım.Ayrıca eşimin bütün ailesi Amerikan vatandaşı olduğu için 2015 yılında aile üzerinden de başvuru yapmıştık.8 Mayıs’ta sonuçlar açıklandığında ve cn 11 binlerin başındaydı.Süreçi sürekli takip ettiğim için bize normalde mart-nisan ayında görüşme gelir diye hazırlıklarımızı ona göre yaptık.Maalesef hepimizin bildiği gibi bu yıl Ankara çok kötü bir performans gösterdi.Sayın gurcanarslan bizleri sürekli uyardı.Ama ben numaramın küçük olması dolayısıyla pek dosya taşımak veya aos yapmak için aksiyon almadım. Bu arada daha önce 2 defa Amerika’ya gitmiştik ve aksilik 10 yıllık vizemiz yeni bitmişti.Mülakat alırız diye vizemizi yeniletmedik ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.Kendim öğretmen olduğum için yeşil pasaportumuz da vardı.Mayıs ortasında dosya taşımak için hemen hemen bütün Amerikan konsolosluğuna mail attım maalesef olumlu dönüş olmadı.Bende eşime aos yapmak için çaba harcayalım dedim daha önce vize aldığımız için mülakatsız olarak posta yoluyla vize almak için konsolosluğa pasaportları gönderdim ama 1 hafta sonra bize olumsuz dönüş yaparak yüz yüze görüşme yapacaklarına dair mail geldi.Grencard kazandığımız için böyle bir uygulama yaptıklarını anladım bize vize vermeyecekler diye moralimiz çok bozuldu.2 Haziran günü ailece Ankara konsolosluğuna umutsuz olarak gittik.Görüşme sırasında konsolosluk görevlisinin ilk sorusu size greencard çıkmış neden turist vizesini almak istiyorsunuz diye sordu bende gayet net olarak bize mülakat gelmedi eşim ailesini çok özledi diyerek ilk salvoyu savuşturdum.Görevli yine bilindik sorular sordu bu arada yine 2 defa size greencard çıkmış dedi ben yine mantıklı ve net cevap verdim ama içimden de ret yedik diye düşünürken tamam vizenizi onaylıyorum dedi tabi bizde büyük bir sevinç oldu.Aos için hemen Figen Atmaca hanımla irtibata geçtim ve 7 Temmuz’da Miami uçağına rezervasyon yaptırdım.Hepimizin bildiği gibi 21 Haziran akşamı Ankara’dan 25 Ağustos’ta mülakat aldığıma dair mail gelince evde büyük bir sevinç yumağı oluşturduk.Gelelim mülakat gününe sabah 8.45 görüşmesi için saat 7.30 konsolosluk binasına geldik bu arada kızım için 21 yaş problemi vardı doğum tarihi 19 Haziran 2001 bizde kızım ret alırsa f2b üzerinden başvuru yaparız diye düşündük ayrıca kızım üniversite de okuyor ve bitirmesine 1,5 yıl var.İçeri girince önce 3 kişi için 990 dolar yatırdım ve numaramızın yanmasını beklemeye başladık belgeleri sorunsuz bir şekilde teslim etmiştim ve tekrar konsolosluk görevlisiyle görüşmek için heyecanlı bir bekleyiş başladı.Bu arada görüşmeyi Türkçe istemiştim bir sıkıntı olmasın diye.Sıra bize gelince görevli ismimle beni çağırdı ve kızımla İngilizce konuşarak bu gün sizin için muhteşem bir gün dedi.Eğer 10 gün daha geçseymiş kızım vize alamayacakmış.Tabiki bizde müthiş bir sevinç oluştu.Bana nereye gideceğimi sordu Colorado dedim mesleğimi sordu ve gidince hangi işle uğraşacağımı sordu hizmet sektöründe çalışacağım dedim son olarak bankada ne kadar meblağ olduğunu sordu 33k dedim tamam vizeniz onaylandı 1 haftaya adrese gelir dedi biz büyük bir mutlulukla oradan ayrıldık.Belki biraz uzun oldu ama belki birilerine yaşadığım bu tecrübeler faydalı olur buradan başta gürcanarslan beye ve bütün adminlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım ayrıca herkesin vizelerine kavuşmaları dileğiyle sevgiyle kalın….

• @Darwin vizeniz hayırlı olsun. Amerika'da hayatınızda bol şanslar dilerim.

• @Darwin Vizeniz hayırlı olsun. Amerikada ki yeni hayatınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim

• Yasaklı

@SeyfettinB, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

Muscat'a gidiş ve araç kiralama deneyimi:
    22 Ağustos'taki mülakatım için 19 ağustosa bilet aldım. Havaalanında @ramsen18 (eşi Leyla) ve @airyucel ile birlikte bol sohbetli bekleyiş devam ederken uçuşun 45 dk rötarlı olduğunu öğrendik. Yaşanacaklardan habersiz 21.35 Pegasus uçağına 22.25'te alım başladı. Uçak piste doğru yön aldığında her şey yolunda gözüküyordu lakin kaptan anons 📢 edene kadar. Pist trafiğinin yoğunluğundan dolayı kalkmamız gereken vakti kaçırmıştık ve Muscat hava alanıyla yapılan görüşmeye göre iniş saatimizde hava sahası kapatılıyormuş⛔. Tam 4 saat boyunca ucağın içinde beklemek zorunda kaldık. 01.35'te gelen anons ile uçuşa hazırdık. Bookingte europcardan 3 gün için 5 bin küsür tutarında araç kiraladık. Oysaki otelin (intercity hotel) lobisinde rent a car vardı. Günlük 12 Omar'a. ( 200'km ve her km aşımında 0.04 pz. gibi cüzi bir miktar ek ücret hesaplanıyor. Araç kiralayacaklar için Umman genelinde araç kira fiyatları 12 riyal ve geneli 2023 model.) Bu arada Umman'da kirli araç göremezsiniz çünkü yasak. Aracı kirli olan sürücülere 10 Omar para cezası uygulanıyor. Araç kiralayacaklar bu konuda dikkat edin. 3. Gün aracı teslim ettikten sonra Otaxi (veya Taseem de kullanabilirsiniz) ile gideceğimiz yerlere daha uyguna gittik. Şuana kadar 1.9 riyaldan fazla ücret ödemedim. Umman'daki taksi şoförlerinin de ummanlı olma zorunluluğunu var. Genellikle ingilizce bilen şoförler çok yardımcı oldu. Taksi uygulamasını kullanmayanlar mutlaka pazarlık etsin çünkü 800 m mesafe için 5 Omar isteyen oldu pazarlıkla 1 Omar'a düştü.

Vizeniz hayırlı olsun hocam abd de bol şans

• @Perihan-0 çok teşekkür ederim size de mülakatınızda bol şanslar

• @Mr-alikaya çok teşekkür ederim

• @Darwin vizeniz hayırlı olsun bol şans dilerim

• @Gül-Kazancioğlu çok teşekkür ederim

• @Darwin Vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar 👍🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.3k

| | | |