DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 24 Ağustos Unganlar randevum için 23 gecesinden yollara koyuldum. 24 sabahı 11'deki randevuma saat 10 da girdim. Unganlar'ın adı düzen labaratuvarı diye geçiyor bilmeyen arkadaşlar için. Hastaneye gitmeden önce hastanenin hemen ilerisinde, yürüme mesafesinde olan izci colora gittim ve fotoğraf çektim. 8 tane fotoğraf için 150 lira ödedim, işlemim toplam 10-15 dakika maks sürdü sürmedi. Benden başka Afrikalı iki kişi vardı, onlar olduğu için biraz beklemek zorunda kaldım. Daha sonra hastaneye döndüm ve direkt 4. Kata çıktım. Orada 45 numaralı odaya gideceksiniz. Odaya girdim ama neye uğradığımı şaşırmam bir oldu çünkü bir tane Türkçe konuşan birisi yoktu, hepsi İranlı veya Iraklıydı. O yüzden önce biraz çekinerek yaklaştım ama hemen önünüzde iki tane hanımefendi bilgisayar başında duruyor, onlar neyse ki Türk ve Türkçe biliyor. Onlara sordum, erken geldiğimi söyledim ve uzak bir yerden geldiğimi tekrardan dönmem gerektigini ifade ettim. Ama alamayacaklarını ve beklemem gerektiğini söylediler. Biraz bekledikten sonra bir hanımefendi şu an birini alabilirim diyince yanına gittim. Önce belgeleri verdim. Confirmation page, asi kartları bir tane vardı çocukluk asi kartım diğerleri yoktu, kabul ettiler. Bir de covid asi kartı. Teslim ettikten sonra sandalyede oturdum ve fotoğrafımı çektiler. Ve ismimin okunacagini söylediler. İsmim okundu ve muayene için bir kapıdan içeri alındım. Orada boy ve kilo ölçümü yapıldı. Daha sonra bir tane temiz önlük verildi ve tamamen iç çamaşırı dışında her şeyin indirilmesi ve önlüğün giyilmesini istedi. Denildiği şekilde yaptım ve beklemeye koyuldum. Bir müddet sonra Handan hanım içeriye geldi ve merhabaştık. Daha sonra hemen muayeneye başladık. Uzanmami istedi, uzandım, sağıma soluma önce baktı ve kolumda eskiden kalma üç beş parça jilet izini gördü ve bunlar ne dedi. İş kazası dedim. Detayları sordu anlattım, biraz daha önceden yaşadığım psikolojik rahatsızlığım var mı yok mu irdeledi ama daha sonra tamam dedi. Herkese sorulan klasik sorulari sordu, Antep'ten geldiğimi öğrenince de depremle ilgili biraz konustu ama aynı zamanda da aşılarımi yapıyordu. Sağ ve sol olmak üzere iki asi yaptı. Toplam 4 asi ve tamamdır geçmiş olsun dedi. Daha sonra odadan çıktım ve 310 dolar ödeme yaptım. Sonra üçüncü kata röntgen ve kan tahlili için gönderildim. Burada da üst katta bana verilen evrakları verdim. Beklemem söylendi. Daha sonra ismim çağrıldı ve 118 dolar ödeme yapmam söylendi. Bir hemşireyle beraber kan almak için bir yere geçtim, orada kan alındıktan sonra 25 yaş altı olduğum için de ayrıca idrar tahlili istendi. Hemşireler ne yapacağınızı sizlere söylüyor zaten. Ondan sonra tekrardan röntgen için beklememi söylediler. Tekrar ismim okundu ve röntgen için bir odaya alındım. Orada da sizlere ne yapmanız gerektiğini söylüyorlar. Akciğer röntgenim de çekildikten sonra evraklarım bana verildi ve 4. Kata çıkmam soylendi. 4. Kata çıktım tekrardan, evraklarımi teslim ettim, pasaport ve aşı kartlarinizi sizlere tekrardan teslim ediyorlar. Yarın 3-5 arası gelip alabilirsiniz denildi ancak ben kalacak yer sıkıntısı olduğu için geri döneceğimi belirttim. Mülakattan hemen önce alabilir miyim diye sordum. Olur, haftasonuna denk gelmesin yeterli dendi. Sağlık randevu sürecim 10.20 gibi başlayıp 12.20 de bitti. Daha sonra teşekkür ederek Unganlar'dan ayrıldım. Sormak istediğiniz detaylar olursa sorabilirsiniz arkadaşlar.

• @Beykentli çok teşekkür ediyorum inanın kizim beni çok zorluyor.Benimde aslında istediğim kızımı mezun edip ( + hızlandırılmış dil kursu takviyesi),oglum zaten hazirlik okuyacak (ing.egitimi )ocak ayındaki ara tatilde 3 hafta ABD giriş çıkış yapıp haziran ayında okul vs evraklarını toparlayıp gitmek.Bakalim süreçte bizi neler bekleyecek 🙏

• @misha90 teşekkür ediyorum darısı sizin başınıza 🙂

• @R-Mutt Çagri bey vizeniz hayirli olsun Amerikada görüşmek üzere :))

• @SeyfettinB Teşekkür ederim Seyfettin bey, inşallah :))

• @ozdemirorhan vize mülakatında başarılar diliyorum, heyecan yapmayın 🙂

• @Önder-Bilgiç tebrik ediyorum Amerika’daki hayatınızda başarılar diliyorum 🙂

• @jordan çok teşekkür ederim

• @FKing çok teşekkür ederim, bütün temennim oranın bana iyi gelmesi yönünde 🙂

• @Önder-Bilgiç Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @Cancan teşekkür ederim

• @ozdemirorhan Mülakatta başarılar diliyorum

• Mülakat Deneyimi
    15 Ağustos günü taksiyle us embassy muscat a gittim.Taksici İndia Konsolosluğunun bırakmasa iyiydi ancak biraz yürüyerek konsolosluktan içeri girdim. O gün birçok arkadaşımın mülakatı vardı çoğu gerçekten çok stresliydi ve başaracağımızı söyleyerek motive ettim. Mülakatım 11.00 daydı. Aslında sonucun olumlu olacağını biliyordum ancak dillendirmek istemiyordum. Kendimi en kötü seneryoya hazırlamıştım.Mülakat saatlerine göre içeri alınarak kimlik kartlarımız güvenlik tarafından alındı.Emanet olarak içince kişisel eşyalarımın olduğu çantamı güvenliğe teslim ettim.Emanet alıyor olmaları gerçekten çok iyi. XR den geçtiikten sonra düz devam edip kapıyı açarak sola dönüp bahçeden ilerleyip sağa dönerek tekrar xr den geçerek mülakatın yapılacağı bekleme salonuna ulaştım. Oldukça küçük bir salondu . Cashier e sırayla evrakları teslim ettik. 330 Usd ödeme yaptık.

• Pasaport aslı ve fotokopisi
    • 2 adet 5x5 fotoğraf
    • Sağlık Raporu
    • Formül A ( Doğum Kayıt Belgesi ) ( Çok Dilli olduğu için çeviriye gerek yok )
    • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Yeminli tercüman tarafından çeviri yapılmış , noter tasdiği ve apostil mevcut )
    • Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Belgesi ( ingilizce apostilli )
    • Ds 260 Confirmation page (onay yani son sayfası almadı )
    • Mülakat Maili ( almadı )
    • 3 Diploma, Lise ve Ünv diplamalarımın bir tanesi yeminli tercüman tarafından çevirili ve apostilli. Birtane Ünv diplomam ingilizce ancak ben noterden aslı gibidir yaptırarak ona apostil yaptırmıştım.
    • Sponsor soruldu kendimi finanse edebileceğimi söyledim. Son 6 aylık hesap dökümümü verdim tl . Usd hesap dökümüm içinde son 1 yıllık hesap dökümümü verdim.Hesap hareketleri ingilizce. İmza Sirküsü 2 tane teslim ettim. ortalama 10000 usd gösterdim. Bir kısmı tl bir kısmı usd olarak.
    • 330 usd tutar kesinlikle yeni olacak şekilde verdim . Bu belgelerin orjinallerini mülakattan sonra alabileceğimi söyledi. Sıra Numarama göre beklemeye başladım.

Benden önce mülakatı olan arkadaşım Nalan ın tercümanlık konusunda mailde bilgilerini göndermemize ve konsolosluğun kabul etmesine rağmen o gün kabul edilmedi. Kendim çalışmıştım. Başka arkadaşımın tercümanından ben ve diğer arkadaşlarım ufak destek aldı.

• Önce verdiğim bilgilerin doğru olduğuna yemin etmem istendi
    • Sağ eli kaldırarak I swear ( yemin ederim )
    • Daha sonra sol dört ve sağ dört parmak izim sonra baş parmaklarımın izi alındı.
    • Mülakatı yapan memur çok tatlı ve olumlu bir çalışandı.(Nefes almadan evrak inceleyip mülakat yapıyordu .Dipnot )
    • Daha önce göz altına alındınız mı tutuklandınız mı ?
    • Evlimi siniz ?
    • Çocuğunuz var mı ?
    • Mesleğiniz nedir ?
    • Oraya gidince ne iş yapmayı düşünüyorsunuz ?
    • Orada bir tanıdığınız var mı ? Ben çok fazla tanıdığım olduğunu ve eyaletleri sayınca oldukça iyi buldu ve gülümsedi .
    • Sponsorunuz var mı ? Kendimi finanse edebileceğimi söyledim. Diploma transkripti sordu götürmediğim için olmadığını söyledim.
    • Hangi bölümleri okuduğumu sordu . 2 farklı ünv 2 farklı bölüm okuduğumu ve bölümlerin isimlerini ingilizce olarak söyledim.
    • Daha önce Abd de bulunup bulunmadığımı , başka ülkede bulunup bulunmadığımı yaşayıp yaşamadığımı sordu.
    • Congratulations, I approve of your visa ( Tebrikler vizenizi onaylıyorum . )
    • You can get your passport in ten day . ( Pasaportunuzu 10 gün içerisinde alabilirsiniz ) Ayrıntı olarak mail göndereceklerini ve o mailin çıktısını alıp elçiliğe pazar-perşembe saat 12.00-01.00 arasında gelerek teslim alabileceğimizi söyledi. Orjinal belgelerimi verdi.
    • Sonunda ağladım kendisi de duygulandı .
    • Kısmetse 6 ya da 7 eylülde Abd ye giriş yapacağım.

• @sevilt tebrik ediyorum Amerika’daki hayatınızda başarılar.

• @sevilt Vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınızda başarılar 👼🏻

• Mülakat Deneyimi Ek Bilgi

• Sabah otelde kahvaltı ediyordum. Otelde tanıştığım bir hanımefendi ile sohbet ederken mail beklediğimi söyledim ve maile girdim. Çok ilginç ancak pasaportumun hazır olduğuna dair 23 Ağustos 2023 09:13:18 GMT+4 mail aldım.
    • Dear Sir/ Madam,

Your US immigrant visa(s) and passport(s) are ready for pick-up. Passport pick-up is from Sunday - Thursday, 12: 00-01:00 pm. Please collect your passport during this time.

• Arkadaşım Merve ve eşi gelip beni aldı ve elçiliğe ulaştık. Sırayla girerek pasaportlarımızı ve sarı zarflarımızı teslim aldık.( Yine mülakat yapılan yerden cashier teslim ediyor ) Daha sonra uçak bileti aldım ancak gerçekten içimden almak gelmedi. Başıma geleceklerden habersizdim.
    • Gece 03.10 da pegasus un Trabzon uçağına bilet alıp gece havaalanına gidince uçağın Rize Artvin havaalanına 04.50 de hareket edeceğini öğrenme şokunu yaşadım. Uçakta sadece 15 kişiydik ve tek türk bendim kaptan ve uçuş ekibi hariç.
    • Rize den Trabzon a ordan Ordu ya ulaştım. Firma kalitesiz. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Trabzon uçağını neden oraya indirdiklerine dair hiçbir açıklama yok.
    • Son olarak tek kişi 70000 e yakın para harcamış oldum.
    • Muscat ın bende ayrı bir yeri var.

• @R-Mutt bende sizi tebrik ediyorum 🙂 teşekkür ederim.

• @Borankartl çok teşekkür ederim sizinde vizeniz hayırlı olsun 🙂

• @Beykentli Yanlış yönlendirmek istemem fakat; Re-Entry Permit yalnızca bir sefere mahsus olarak veriliyor. Çok çok çok geçerli bir sebep olmadıkça uzatılabileceğini sanmıyorum.

• @evrimooloji Re-entry permit 2 kere 2 yıllık + 1 kere de 1 yıllık veriliyor. İyi biliyorum. Alan arkadaşlarım var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.5k

| | | |