DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Pepebey Benim hesabım Adana da idi. Ben ankara şubesinden hesap dökümü aldım sıkıntı olmadı.

• Merhaba herkese,

Dün Unganlar Aile hekimliğinde eşim ve ben sağlık muayenemizi olduk. Süreç diğer talihliler tarafından detaylıca açıklanmış. Biz de okuyup gitmiştik. Benim forumda daha önce görmediğim belki de gözümden kaçan şeyleri paylaşacağım.
Biz çocukluk aşılarımıza ulaşamadık. Bu nedenle ne olduğunu bilmediğimiz aşılar yaptırdık. Bugün öğrendik ki şu aşıları olmuşuz: tetanos, difteri, boğmaca, kızamık, kabakulak, kızamıkçık ve su çiçeği imiş. Belki sizler de bu aşıları olup muayeneye giderseniz veya aşı belgelerinizi bulursanız bu kadar paralar vermeyebilir misiniz acaba diye düşünüyorum. Ama yanlış yönlendirmek de istemem.

bir diğer şey eşimle ben muayeneye girmeden konuşmamıştık. Yani muayene olup çıkarız diye düşündük. Eşime muayene sırasında nerede yaşayacaksınız diye sormuş Handan hanım. Eşim de arkadaşımın adresine gideceğimizi yani Seattle’ı söylemiş. Aslında bize artık mülakat verilmeyeceğini düşündüğümüz için bir yer düşünmemiştik. Handan hanım benim muayenemde ise “Antalya’dan geliyorsunuz sıcak bir yere gidersiniz herhalde” dedi. Halbuki eşimin Seattle dediğini yani soğuk bir şehir olduğunu biliyordu. benim cevabım ise “henüz belli değil çünkü mülakata son anda çağırıldık” idi. yani cevaplarımız farklı olmuş oldu. Belki sizler dikkat edebilirsiniz bu duruma.
Bir de eşimin sağ gözünde görme kaybı var. Yalan söylememek için bu durumu da söyledi muayenede. Askerlikten de muaftı kendisi. Bu durumlardan dolayı olumsuz olabilir mi bilmiyoruz.. şimdi mülakat günümüzü bekliyoruz.

Dosya Numarasi: 2023EU14XXX
    DS-260 Gonderimi: 28/05/2023
    Saglik Muayenesi: 22/08/2023
    Vize Mulakati: 06/09/2023
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: (XXXX)

• @zeynomistan teşekkür ederim.

• @ayse-dogan tebrik ederim hayırlı olsun.Vuze ücretinin haricinde ödeme yaptınız mı?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• @bozyuruk çok teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için 🙏

• @incomprisa Bizim de asıl talihli benim ama konsolos hep eşimle konuşmuştu. Zaten sonra da eşim AP ye kalmıştı. Bizim ki güzel sona ulaştı. İnşallah sizinki de en kısa zamanda güzel sonlanır

• Merhabalar 22 ağustos Umman Maskat’ta girdiğim vize mülakatındaki deneyimlerimi paylaşmak isterim;

22 ağustos’taki mülakatım için 2 gün öncesinden Maskat’a giriş yaptım 1-1.5 hafta öncesinde Airbnb’den ayarladığım eve geçtik ve mülakatı beklemeye başladım. Mülakattan bir gün önce 22 ağustos grubu ve 15 ağustos-1 ağustos grubundan (pasaportlarını bekliyorlardı) bir kaç kişiyle Umman’daki bir avmde buluşup sohbet ettik sağolsunlar mülakat konusunda bizi epey bilgilendirdiler ve açıkcası beni rahatlattılar.
    Mülakat saatim saat 9.30’daydı ve yaklaşık bir saat önce vize görüşmesinin yapılacağı yere giriş yaptım ama çok erken geldiğimi ilerleyen zamanda anlayacaktım. Vize görüşmesine giderken belgelerimi, pasaport, kimlik, vize için ücret (330 dolar) götürdüm. İlk başta güvenliklerin olduğu bir kapıdan geçiyorsunuz orada telefonu, saatinizi, eğer sigara kullanıyorsanız çakmak ve sigara paketiniz alıyorlar. Yani sadece yukarıda yazdıklarımla girebiliyorsunuz. Onları bıraktıktan sonra vizenin görüşmesinin yapılacağı yere doğru ilerledim. Odaya girdiğimde (oda diyorum çünkü epey küçük bir yer) 22 ağustos ekibinden 6-7 kişi evrak teslimi ve vize görüşmesi için bekliyordu. Yanlarına geçip ben de beklemeye başladım. Vize görüşmesinin yapılacağı yer epey küçük bir yer 3 tane gişe var ve sadece 2’sini kullanıyorsunuz. Vize görüşmeleri yapılırken arkada oturanlar duyabiliyor yani o kadar butik bir yer.
    Mülakat dosyalarını verme sırası bana geldiğinde dosyalarımla beraber harekete geçtim. Benden istenen evraklar (bu sıraya göre istenmemiştir);

• Pasaport ve pasaport kopyası,
    • 2 adet renkli vize fotoğrafı,
    • Lise ve üniversite belgeleri,
    • Vukuatlı nüfus kaydı,
    • Formül A,
    • Askerlik belgesi,
    • Adli Sicil belgesi,
    • Finansal banka belgesi,

Yukarıda yazdığım belgelerin hepsini ingilizcesini ve siyah beyaz fotokopisiyle beraber istendiğini belirtmemde fayda var tabii ki.
    Belgeleri sorunsuz bir şekilde teslim ettikten sonra bana verilen sıra numarasıyla beraber mülakatımın yapılacağı gişenin önünde beklemeye başladım. 15-20 dakika bekledikten sonra benim sıra numaram yandı ve gişeye doğru ilerledim. (Öncesinde gişedeki görevlinin verdiğim belgeleri incelediğini ve yüzündeki gülümsemeyi gördüğümde epey rahatladığımı söylememde fayda var). Soruları heyecandan dolayı tam hatırlamıyorum ama yazmaya çalışacağım;

-belgelerin doğruluğuna v.s yemin edebilir misin ?
    +yemin ederim.
    -şimdi parmak izini almam gerekiyor önce sağ sonra sol sonra iki elinin baş parmağını yandaki cihaza koymanı istiyorum.
    +(dediği şeyleri yaptım)
    -heykeltıraş olmana rağmen parmak izlerinde sorun çıkmadı (gülerek)
    +(ben de yarım yamalak ingilizcemle) evet işim zor, sürekli mermer ve ahşapla çalışmak zorundayım (gülerek).
    -Türkiye de ne iş yapıyorsun ?
    +Sanatçıyım, heykel sanatçısıyım.
    -Amerikada ne iş yapmayı düşünüyorsun?
    +Başta basit işlerde sonrasına kendi işimi yapmak istiyorum.
    -Hmm güzel, peki nereye gideceksin ?
    +California
    -California’mı! Epey pahalı bir yer umarım tanıdığın vardır, California’da nereye gideceksin ?
    +Evet arkadaşım orada. San Francisco’ya gideceğim.
    -Arkadaşın ne iş yapıyor ?
    +O, bir araba galerisinde çalışıyor.

Sonrasına bilgisayarda bir şeyler yazıp vizemin onaylandığını, 10 gün içerisinde pasaportumu teslim alabileceğimi iletti.
    Mülakatın inanılmaz rahat geçtiğini söylemem gerekiyor. Görevli inanılmaz tatlı ve nazik bir hanımdı. Her konuda yardımcı oldu, bazı soruları anlamadım tane tane tekrar sordu. Açıkcası o an çok fazla sevinemedim çünkü durumu anlayamamıştım. Açıkcası halen durumu daha kavrayamadım sanırım pasaportumu teslim alınca her şey çözülecek.
    Umarım açıklayıcı bir deneyim yazısı olmuştur.
    Bu süreçte bana destek olan bütün yeşilkartforum ekibine özellikle ama özellikle @gucarslan abime çok teşekkür ederim. Işık daima seninle olsun abi, asla unutmayacağım seni.

• @R-Mutt Pasaportu alınca da pek anlamıcaksınız😀 Biz hâlâ inanamıyoruz çünkü. Sanırım Amerika uçağına binmeden de inanamıcaz. Hayırlı olsun vizeniz yeni hayatınız size mutluluk getirsin ❤

• @zeynomistan çok teşekkür ederim umarım dediğiniz gibi olur 🙂

• @R-Mutt Umarım bizlere de nasip olur birgün sizler gibi deneyimlerimizi paylaşmak 🙂 Vizeniz hayırlı olsun, yeni hayatınız eskisinden daha güzel olsun .

• @R-Mutt Tebrikler 🫶🏻 Pasaport alınca da abd’ye girene kadar başka süreç başlayacak 🙂 sonsuz bir yol gibi geliyor insana. Ama bundan sonrası kolay 🧡 Yeni yaşamınızda mutluluklar

• @R-Mutt Tebrik ediyorum dostum vizen hayırlı olsun, Amerika'daki hayatında başarılar.

• @Borankartl Teşekkür ederim kardeşim artık San Francisco’da bir kapın var unutma lütfen.

• @Revolter çok teşekkür ederim darısı sizin başınıza.

• @evrimooloji teşekkür ederim kardeşim, sana da iyi dileklerimi iletiyorum. 🙏

• @R-Mutt Eyvallah kardeşim eksik olma. Aynı şekilde New York a yolun düşerse her zaman kapım açık 👍🏻

• Sayın @R-Mutt vizeniz hayırlı olsun. yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• Sayın @warmgrey hayırlı olsun vizeniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@R-Mutt tebrikler, vizeni güzel günlerde kullanmanı dilerim.
    yolun da bahtın da açık olsun.

• @bloom123 teşekkür ederim hocam.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.9k

| | | |